Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
Според мене иако не сум претплатник на ВИП,најдобра опција е Алкател идол 2 на претплата 666.Телефон со 4 јадрен Кортекс А7,1 гига РАМ, 8 гига внатрешна меморија ,камера 8 мп,блиц и 5 инчи екран за мали пари или мислам дека беше без доплата е идеална опција.Све друго вклучувајќи и мојата опција(310) е скапо
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Alcatel one touch idol 2 mini S шо ќе кажете за телефончето?
И кажете ми дали има некој промоции до пред нова година у вип?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
Кај ВИП е само мрежата лоша,све друго е на ниво кое Мобимак можи само да го сонува.телефонот без тоас `мини` сум го пробал како функционира и стварно е топ во сегментот на супер телефони во ниската класа( 200-250 евра)
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Кај ВИП е само мрежата лоша,све друго е на ниво кое Мобимак можи само да го сонува.телефонот без тоас `мини` сум го пробал како функционира и стварно е топ во сегментот на супер телефони во ниската класа( 200-250 евра)
Хаха - само мрежата е лоша. ПА ЗА ШТО ДРУГО ТИ Е ОПЕРАТОР???
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Кај ВИП е само мрежата лоша,све друго е на ниво кое Мобимак можи само да го сонува.телефонот без тоас `мини` сум го пробал како функционира и стварно е топ во сегментот на супер телефони во ниската класа( 200-250 евра)

Господе боже


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
Neznam što e čudenjeto? So spojuvanjeto so One sigurno ke gi udvostručat kapacitetite na mrežata, a mobimak zanesen vo elitizmot ke si ostani kade što e. Mene mi e krivo što poradi firmata kade što raboram "mora" da koristam mreža od mobimak.
I da- za krstenje se uslovite na mobimak i kolku gi plaćame telefonite
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Јас користам VIP, исто и татко ми и брат ми, мада имаат броеви и на One, до сега, од цело искуство кога сум ги барал, само 2 (2 пати) во рок од 3 + години се случило да се недостапни, значи 2 пати во 3 години. Од друга страна, кога јас зборам од мој телефон, само 1 ми има паднат разговор, и тоа вчера......ова во рок од година дена горе доле. Така да муабетите дека мрежата им е лоша, се како да кажам малце извадени од контекст....згора на тоа во денешно време, се повеќе луѓе користат чат програми, и интернет како форма на комуникација наместо зборење, така да целиот проблем е релативен и зависи од тоа за што го користиш својот телефон.
 
Член од
9 декември 2014
Мислења
25
Поени од реакции
1
Сакам да прашам мислење за г3 сакам да ја земам од т-мобиле за 19000 денари
 

Kajgana Shop

На врв Bottom