Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

R

red.devil

Гостин
Што го искритикува Ван Гал со изјавата? Вика само дека не треба на некои одбрани да им се дава значење зошто биле лесни удари за него и исто така вика дека има уште простор за развивање. Башка пред да ги кажи овие работи, мислам беше второ прашање на видеото на Видук, го испофали за одбраните и како се справил со притисокот.

А таа 100% шанса што ја креирал, негова грешка беше? Вака се демантираш самиот. Викаш не го хејташ а ќе најдеш некоја бизарна работа да го исериш. Ако ја гледа утакмицата сигурно си заприметил дека му враќаа топки на секои 30 секунди со кои мораше да се справува под притисок. Неколку од нив му беа на лева нога и што очекуваш? Да ја погоди секоја една од нив? Де Геа утакмицата против Арсенал имаше повеќе допири со топката одколку Робин Ван Перси.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
А аргументов со годиниве воопшто не е релевантен во ситуација кога неговите слабости ги врзуваш за искуството. И Куртоа е млад, па според мене е подобар од Де Геа во моментов бидејќи е покомплетен голман.
?
Куртоа е повисок и потежок , значи во еден од предусловите кои ги пишав е во предност ! Ок подобар е баш во тоа во кое ДЕ Хеа е тенок , на линија пак нашиов е во плус . Ама клонирањето е забрането а и не е интересно.
А за тоа дали сум у право со годините ? Немој да се криеш после 2-3 години и да забораваш што си рекол !
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Знаеше дека работите во клубот одат полека кон подобри денови кога се расправаш за индивидуални квалитети а не заради тоа што си ремизирал 1-1 со Кардиф :D
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Што го искритикува Ван Гал со изјавата? Вика само дека не треба на некои одбрани да им се дава значење зошто биле лесни удари за него и исто така вика дека има уште простор за развивање. Башка пред да ги кажи овие работи, мислам беше второ прашање на видеото на Видук, го испофали за одбраните и како се справил со притисокот.

А таа 100% шанса што ја креирал, негова грешка беше? Вака се демантираш самиот. Викаш не го хејташ а ќе најдеш некоја бизарна работа да го исериш. Ако ја гледа утакмицата сигурно си заприметил дека му враќаа топки на секои 30 секунди со кои мораше да се справува под притисок. Неколку од нив му беа на лева нога и што очекуваш? Да ја погоди секоја една од нив? Де Геа утакмицата против Арсенал имаше повеќе допири со топката одколку Робин Ван Перси.
А што ван Перси допре топка ?
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Пуштивме, видовме, разбираме англиски и сфативме дека ван Гал рече дека е среќа што имаме фантастичен голман, потоа кога го прашаа за перформансот, рече дека кога му шутираат од далеку (надвор од 16ник) има предност, тоа е негов квалитет, и дека треба во други работи да се подобри. Никој тоа не го негираше.
А више кога си запнал за некаков кикс против Арсенал, погледни го видеово. И внимавај, ти сам рече дека Шмајхел е еден од најдобрите голмани во историјата на Јунајтед.
Епа и јас тоа го викам цело време де, дека во други работи треба да се подобри! Кај виде дека јас сум рекол дека е лош голман ? Ама не е најдобар и пред да се прави најдобар треба да ги согледаш неговите грешки па после да го ставаш на кантар и да кажуваш колку вреди. А чекај зошто заради киксот на Де Геа, вниманието го вртиш кон Шмајхел?? И проблемот е што тој кикс вчера не беше единствен во сезонава, мене тоа ме мачи. Кажа ван Гал дека е одличен голман, и јас се согласувам еве ама исто кажа и дека поголем број луѓе не сваќаат дека има доста слабости на кои мора да работи, па затоа го прават луд, исто како мене што ме правите овде сега.
Нема врска, битно ван Гал го потврди тоа што го кажувам цело време наназад, а што ти мислиш и не ме засега многу.
 
R

red.devil

Гостин
А што ван Перси допре топка ?
Е тоа ми е зборот де, повеќе играше со топката отколку некои од играчите во поле, а голман е. :D

Жално е, има клубови кои што се тепаат за голман како Де Геа, а овде има такви перфекционисти што не можат да дочекаат на грешка или кикс за да хејтаат.

Според Сандеј Мирор, Мартин Одегард неделава ќе изберел еден од Реал или Манчестер Јунајтед. Колку е точно ќе видиме. А Линдегард би одел во спротивен правец како дел од дилот. Убава зделка би била. :)
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Што го искритикува Ван Гал со изјавата? Вика само дека не треба на некои одбрани да им се дава значење зошто биле лесни удари за него и исто така вика дека има уште простор за развивање. Башка пред да ги кажи овие работи, мислам беше второ прашање на видеото на Видук, го испофали за одбраните и како се справил со притисокот.

А таа 100% шанса што ја креирал, негова грешка беше? Вака се демантираш самиот. Викаш не го хејташ а ќе најдеш некоја бизарна работа да го исериш. Ако ја гледа утакмицата сигурно си заприметил дека му враќаа топки на секои 30 секунди со кои мораше да се справува под притисок. Неколку од нив му беа на лева нога и што очекуваш? Да ја погоди секоја една од нив? Де Геа утакмицата против Арсенал имаше повеќе допири со топката одколку Робин Ван Перси.
Ајде и тебе... И јас тоа го викам де, тоа што вие ова моево го нарекувате критикување неможам јас да ве сопрам.
А чекај демек не беше негова грешка? Па подобро нека ја исфрлеше во аут отколку така да им поклони гол. Реков во претходниот пост, да грешка е и на дефанзивецот и да несмеат да ву вреќаат толку топки, ама кога е веќе во таква ситуација мора да реагира подобро ако веќе го вбројувате во топ 3 голмани во светот. Еве тие што му се на лева не очекувам, ама таа му беше на десна и имаше доста време да се намести.
http://www.sportklub.rs/premier-liga-video еве отвори го овде убаво се гледа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.472
Тоа е тоа, не се помнат одбраните кои ни донесоа околу 6-8 бода на Де Геа, се памти лошото исфрлање на топка од вчера.

Не дека Блекет не му врати едно 10 топки кои скокнуваа точно пред него, дур е под притисок.


Ке се чека секоја и најминимална грешка да се јадат гомна за човекот кој не вади од најголемите гомна сезонава.
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Ок ван Гал јаде гомна значи. Тагни го, или пробај цитирај го.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.472
Не мора, не тураше Ван Гал слики со Кози откако Де Ге го прими голот против Сандерленд, туку ти...
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Па тој гол богами и коза ќе го одбранеше.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Него јас сакав нешто друго да прашам уште од прееска. Зошто колово никаде по социјалниве мрежи не може да се најде слика Ван Гал/Мојс споредба како што имаше 11 кола уназад? Или со победава се надминаа процентите па некое време ќе стагнира фотошопот?
 
R

red.devil

Гостин
Ајде и тебе... И јас тоа го викам де, тоа што вие ова моево го нарекувате критикување неможам јас да ве сопрам.
А чекај демек не беше негова грешка? Па подобро нека ја исфрлеше во аут отколку така да им поклони гол. Реков во претходниот пост, да грешка е и на дефанзивецот и да несмеат да ву вреќаат толку топки, ама кога е веќе во таква ситуација мора да реагира подобро ако веќе го вбројувате во топ 3 голмани во светот. Еве тие што му се на лева не очекувам, ама таа му беше на десна и имаше доста време да се намести.
http://www.sportklub.rs/premier-liga-video еве отвори го овде убаво се гледа.
И топката на десна му беше или требаше да си ја намести на десна? Башка што беше никаква вратена. Има разлика нели. :icon_lol:

Другар, поентата е не треба да се оди до такви крајности да се гледаат вакви ситници со цел да можеш да кажеш "кога ви реков". Точно можеше да биде и гол ама самиот си ја исправи грешката. Дури и најдобрите грешат. И друго никој не рече дека е топ 3 во светот, туку во ПЛ. Си ги вадиш работите од контекст и после ќе треба да се објаснуваш. Е ќе се објаснуваш.:)
Него јас сакав нешто друго да прашам уште од прееска. Зошто колово никаде по социјалниве мрежи не може да се најде слика Ван Гал/Мојс споредба како што имаше 11 кола уназад? Или со победава се надминаа процентите па некое време ќе стагнира фотошопот?
Има, драгонот (@dragonsky ) се потруди да ни даде претстава и за ЛВГ. Само што сите атрибути не одат во корист на Мојс овој пат. :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.323
Има, драгонот (@dragonsky ) се потруди да ни даде претстава и за ЛВГ. Само што сите атрибути не одат во корист на Мојс овој пат. :)
Нормално дека има споредби, само луѓето гледаат работи што сакат :D

Тоа што е најбитно после 12 кола лани Мојс 6ти со 21 поен, сега ЛВГ е 4ти со 19 поени.

:)

edit: nvm си го линкнал постот не видов
 

Kajgana Shop

На врв Bottom