Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Ми стигна во recent activity рефунд сума од селер од ибеј, а во акаунт баланс сеуште имам 00 USD зошто е тоа така? И зошто кога пробувам да порачам нешто ми го дава ова
Your request could not be processed at this time

  • If you encounter this message more than once, please contact us, and we'll do our best to help
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Што значи ова NULL,не ми се појавувало до сеа и отприлика за колку време би требало да ми стигне пратката ?
 

Attachments

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Што значи ова NULL,не ми се појавувало до сеа и отприлика за колку време би требало да ми стигне пратката ?
The English information on the official website of China Post is translated from Chinese tracking status, but not all information can be successfully translated. So “NULL” is a technical problem of the website, not your parcel. TCG’s tracking tool borrows the original Chinese status and translates them into simple and understandable English terms.

Инаку чим ти е веке стигната во Прага, Чешка за недела дена максимум ќе ти дојде дома. Обичен технички проблем е. Пробај тука



Се е ок со неа, за недела дена ќе ти дојде.
 
Последно уредено:

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Знае некој како е можно да порачам саат преку амазон?
Кога направам порачка на саатот ми пише (Sorry, this item can't be shipped to your selected address)
Некој начин?
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Ми стигна во recent activity рефунд сума од селер од ибеј, а во акаунт баланс сеуште имам 00 USD зошто е тоа така? И зошто кога пробувам да порачам нешто ми го дава ова
Your request could not be processed at this time

  • If you encounter this message more than once, please contact us, and we'll do our best to help
Anyone?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Балансот скоро секогаш е 0 (барем кај мене) пробај да најдеш кај мy recent activity, tape: refund[DOUBLEPOST=1416188528][/DOUBLEPOST]
Знае некој како е можно да порачам саат преку амазон?
Кога направам порачка на саатот ми пише (Sorry, this item can't be shipped to your selected address)
Некој начин?
Амазон како Амазон ретко или скоро никогаш не испоралува саати за Македонија. производот го продава Амазон лично или е преку некој селер таму? Пробај истиот да го најдеш на некој друг Амазон usa, uk, de, ebay или некоја друга нет продавница итн.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Балансот скоро секогаш е 0 (барем кај мене) пробај да најдеш кај мy recent activity, tape: refund[DOUBLEPOST=1416188528][/DOUBLEPOST]

Амазон како Амазон ретко или скоро никогаш не испоралува саати за Македонија. производот го продава Амазон лично или е преку некој селер таму? Пробај истиот да го најдеш на некој друг Амазон usa, uk, de, ebay или некоја друга нет продавница итн.
Bas taka stoi, znaci kaj recent activities imam refund od x suma a vo balsnce 0 usd
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Od noe 12ti mi stoi taka, balans seuste 0 , da ne mi stignat na mastercardot posto se refund?
Стигаат на сметката која е поврзана со картичката со која е креиран paypal-от. Може и веке да се легнати на мастерот или сеуште се резервирани, чекаат нашиве да ги прокнижат.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.952
Поени од реакции
6.158
kako na prodavac na ebay da mu platam suma na pari direktno na negovata paypal smetka preku kartickata sto ja imam jas od tutnska banka?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.351
Поени од реакции
5.008
Така ми се чини или стварно се рипнати тарифиве за поштарини. Seller-и што вообичаено нудеа 1.5 - 3 фунти поштарина сега се 3 - 6
Сајтови што нудат Free Shiping имаат скок во регуларните цени на пратките....Неубо
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
kako na prodavac na ebay da mu platam suma na pari direktno na negovata paypal smetka preku kartickata sto ja imam jas od tutnska banka?


Го внесуваш неговиот емаил, внесуваш сумата, I'm paying for goods or services, continue и на крај send money.[DOUBLEPOST=1416261101][/DOUBLEPOST]
Така ми се чини или стварно се рипнати тарифиве за поштарини. Seller-и што вообичаено нудеа 1.5 - 3 фунти поштарина сега се 3 - 6
Сајтови што нудат Free Shiping имаат скок во регуларните цени на пратките....Неубо
Зависи што си гледал и каде си гледал. Јас лично такво нешто немам приметено.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.726
Поени од реакции
1.485
ај мала помош како поѓаволите се следи на http://www.17track.net/en/ ? Откако го сменија сајтот ич не се снаоѓам , а бројот за следење е
QYT14111400023
 

Kajgana Shop

На врв Bottom