Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.336
Поени од реакции
4.925
Зависи што си гледал и каде си гледал. Јас лично такво нешто немам приметено.
Книги на Bookdepository, BluRay филмови на Zavvi, поштарината на Amazon.co.uk....

Значи месецно правам просек по 15тина пратки добро знам колку им беа поштарини а колку се сега
Заебаа гадно
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
ај мала помош како поѓаволите се следи на http://www.17track.net/en/ ? Откако го сменија сајтот ич не се снаоѓам , а бројот за следење е
QYT14111400023
Преку каква пошта е ова пратено?[DOUBLEPOST=1416264544][/DOUBLEPOST]
Книги на Bookdepository, BluRay филмови на Zavvi, поштарината на Amazon.co.uk....

Значи месецно правам просек по 15тина пратки добро знам колку им беа поштарини а колку се сега
Заебаа гадно
Можеби, инаку сабајле порачував книги преку amazon uk но искрено не приметив поскапување. Моќеби понатаму ке приметам. Фала на предупредувањето. :)
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Не знаев каде да го поставам прашањево па решив овде, извинете што е малку офф топик. Ме интересира како да примам пари на примерод птц страни на пејпал?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Не знаев каде да го поставам прашањево па решив овде, извинете што е малку офф топик. Ме интересира како да примам пари на примерод птц страни на пејпал?
Постави го тука ке ти го одговорат побрзо него овде.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.944
Поени од реакции
6.117


Го внесуваш неговиот емаил, внесуваш сумата, I'm paying for goods or services, continue и на крај send money.[DOUBLEPOST=1416261101][/DOUBLEPOST]

Зависи што си гледал и каде си гледал. Јас лично такво нешто немам приметено.
moze link od stranata , no jas nemam paypal acaunt
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
103
Поени од реакции
67
За кои производи во Македонија има забрана за тргување/промоција преку интернет?

Не знам дали важи за цигари, лекови, алкохол, оружје и слично. Ако некој може да ме упати каде може да се прочита повеќе на оваа тема би ми било од голема помош.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Знае некој некоја интернет продавница каде што можам да купам добри капути за зимо?
Гледав на алиекспрес но некако не ми се како што треба.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Знае некој некоја интернет продавница каде што можам да купам добри капути за зимо?
Гледав на алиекспрес но некако не ми се како што треба.
Може ако не те мрзи да закачиш сликиче каков модел сакаш да видам случајно во fav што ми се да не сум видел таков или сличен на него.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Може ако не те мрзи да закачиш сликиче каков модел сакаш да видам случајно во fav што ми се да не сум видел таков или сличен на него.
Битно ми е да биде од тие долгите и да топле(т.е да има крзно внатре) за зимо. Моделот не ми е битен
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Многу ти фала друже не само што има капути па и повеќе од тоа. многу ти фала сега ги ставам одма во fav.
Нп ако сакаш уште некои од таков тип слободно кажи ми имам доста за облека во фав :)
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Нп ако сакаш уште некои од таков тип слободно кажи ми имам доста за облека во фав :)
Пиши ги :D
И ако имаш некој во фав за часовници и нешто за паметни часовници како moto 360 пошто мислам дека го нема кај нас.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Пиши ги :D
И ако имаш некој во фав за часовници и нешто за паметни часовници како moto 360 пошто мислам дека го нема кај нас.
За часовници имам, али casual се, ако сакаш полуксузни имам и такви, moto уште го немам сретнато по овие fav, но еве ти уште за облека и облека и часовници.
Сите се 100% тестирани by me :X3: стигнува за 15-30 дена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom