Ауфвидерзен Македонијо!

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Одма како од пушка ке ти одговорам.
Сум служел војска , а тоа е многу повеќе од повеќето тука што имаат направено за државата.
Ти што имаш направено?
Ја војник имам чекано верно 9 месеци, ми се рачуна?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Одма како од пушка ке ти одговорам.
Сум служел војска , а тоа е многу повеќе од повеќето тука што имаат направено за државата.
Ти што имаш направено?
А во 2001 се јави на повик,доброволец беше или не беше дома?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.895
Поени од реакции
21.366
Ја војник имам чекано верно 9 месеци, ми се рачуна?
Па многу јасно дека се рачуна:)[DOUBLEPOST=1413827789][/DOUBLEPOST]
Само ако си служел у војската на александар се признава, се друго се смета како кондиционен тренинг
Па имав еден водник Аце се викаше, ваљда ке ми се признај.
Ти пиле што имаш направено за државата па што кукаш цело време дека таа за тебе ништо не направила.
Крв давање не се рачуна, одма да ти кажам.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.178
Поени од реакции
25.814
Тоа повеќе не е актуелно ни за мене, помина бајаги време од тогаш, но ќе одговорам.
Исто како во фудбал. Можеш да играш за некоја репрезентација само ако си државјанин. Без разлика на националност головите се важат на нејзино конто.
Во мојот случај се работеше за конкурс.
Да, ама репрезентацијата ги бира репрезентативците, не обратно. Головите се бројат на конто на репрезентацијата само ако селекторот те избере да играш.

Головите на Пандев во Интер не и носеа ништо на Македонија. Славата на Пандев Македонија ја валоризираше без разлика што тој таму настапувал со бугарски пасош.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.895
Поени од реакции
21.366
Алал да ми е :D
Па нормално бе Леандра, денес е успех ако женската за викенд ти е верна, не пак да те чека 9 месеци. Спред мене тебе и орден некаков ти следува, можи и пензија исто како за 3 дете( или за четврто беше?).
П.с ама признај дека денеска имаш запалено? Некако ведра ми си, расположена :sneaky:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Па многу јасно дека се рачуна:)[DOUBLEPOST=1413827789][/DOUBLEPOST]
Па имав еден водник Аце се викаше, ваљда ке ми се признај.
Ти пиле што имаш направено за државата па што кукаш цело време дека таа за тебе ништо не направила.
Крв давање не се рачуна, одма да ти кажам.
Аце не е водник, Аце е воин на коњ
Јас братче сум во оние 8-10.000 луѓе со плата над 500Е и од мене се покриваат барем 2-ца пензионери со пензија (што на времето што плаќале)
Ама како што знаеш многу многу малце сме такви, а многу пензионери
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Како можат да ги престигнат кога повеќе градат отколку што растураат.
Фринџ, легендо форума Кајгана, овие ТВОИВЕ (со големи букви, за да си го носиш како белег на срамот) можеби изградија еден куп гипс-картонски, кичести копии на згради што ги виделе кога биле на 15-дневна апсолвентска екскурзија по Европа со автобус или кога оделе да прибираат гастарбајтерски марки и други валути за финансирање на „патриотски“ партии, но затоа успеаја тотално да ги разјебаат сите институции на државата, а без институции државата не е ништо повеќе од ветер и магла, или гипс и картон ако повеќе сакаш.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.895
Поени од реакции
21.366
Аце не е водник, Аце е воин на коњ
Јас братче сум во оние 8-10.000 луѓе со плата над 500Е и од мене се покриваат барем 2-ца пензионери со пензија (што на времето што плаќале)
Ама како што знаеш многу многу малце сме такви, а многу пензионери
Ами шо туку плачиш цело време. Ми падна жал дури, си реков овој нема леб да јади, а тој нафатиран па уште и мрчи. Ај ќути таму.[DOUBLEPOST=1413828808][/DOUBLEPOST]
Фринџ, легендо форума Кајгана, овие ТВОИВЕ (со големи букви, за да си го носиш како белег на срамот) можеби изградија еден куп гипс-картонски, кичести копии на згради што ги виделе кога биле на 15-дневна апсолвентска екскурзија по Европа со автобус или кога оделе да прибираат гастарбајтерски марки и други валути за финансирање на „патриотски“ партии, но затоа успеаја тотално да ги разјебаат сите институции на државата, а без институции државата не е ништо повеќе од ветер и магла, или гипс и картон ако повеќе сакаш.
Малце е уште. Институциите од старата багра уште не се дочистени, ама се работи на тоа. Тек тогаш ке можеме да речеме дека имаме здрави институции а не реликвии од комунизмот.[DOUBLEPOST=1413828928][/DOUBLEPOST]
Да, ама репрезентацијата ги бира репрезентативците, не обратно. Головите се бројат на конто на репрезентацијата само ако селекторот те избере да играш.

Головите на Пандев во Интер не и носеа ништо на Македонија. Славата на Пандев Македонија ја валоризираше без разлика што тој таму настапувал со бугарски пасош.
Најверојатно имаше дечкото некоја поента, ама се изгуби во преводот.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Фринџ, легендо форума Кајгана, овие ТВОИВЕ (со големи букви, за да си го носиш како белег на срамот) можеби изградија еден куп гипс-картонски, кичести копии на згради што ги виделе кога биле на 15-дневна апсолвентска екскурзија по Европа со автобус или кога оделе да прибираат гастарбајтерски марки и други валути за финансирање на „патриотски“ партии, но затоа успеаја тотално да ги разјебаат сите институции на државата, а без институции државата не е ништо повеќе од ветер и магла, или гипс и картон ако повеќе сакаш.
Тоа шо се гради е гордост на секој Македонец а институциите се многу организирани и стегнати за разлика од пред 2006.
Само дебили како СИНИТЕ можат да јадат :гомце::гомце::гомце: за својата држава
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Малце е уште. Институциите од старата багра уште не се дочистени, ама се работи на тоа. Тек тогаш ке можеме да речеме дека имаме здрави институции а не реликвии од комунизмот.
Така де, тоа ве кочи во напредокот кон Европа (или Русија, беше... како и да е) - моќната опозиција врши притисоци, ги опструира безгрешните патриоти во макотрпната работа за мајка Македонија еве. веќе осум години - го знаеме тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
Ами шо туку плачиш цело време. Ми падна жал дури, си реков овој нема леб да јади, а тој нафатиран па уште и мрчи. Ај ќути таму.[DOUBLEPOST=1413828808][/DOUBLEPOST]
Малце е уште. Институциите од старата багра уште не се дочистени, ама се работи на тоа. Тек тогаш ке можеме да речеме дека имаме здрави институции а не реликвии од комунизмот.[DOUBLEPOST=1413828928][/DOUBLEPOST]
Најверојатно имаше дечкото некоја поента, ама се изгуби во преводот.
Владе дај ставија сликата со капата не ме јеби
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Фринџ, јас како не баш СИН, ама дефинитивно НЕ-ПОРТОКАЛОВ, фатив патот накај Германија. Здравје боже ако ме примат, како НЕ-ПОРТОКАЛОВ, сигурно ќе допринесам за допропаѓање на истата (оти нели веќе кај и да е ќе пропадне), па можеби и брат ти тогаш ќе мора да бега назад во просперитетна Македонија. Таман ќе си бидете заедно.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Фринџ, јас како не баш СИН, ама дефинитивно НЕ-ПОРТОКАЛОВ, фатив патот накај Германија. Здравје боже ако ме примат, како НЕ-ПОРТОКАЛОВ, сигурно ќе допринесам за допропаѓање на истата (оти нели веќе кај и да е ќе пропадне), па можеби и брат ти тогаш ќе мора да бега назад во просперитетна Македонија. Таман ќе си бидете заедно.
Грешка си.
Брат ми од таму допринесува за Македонија.
Ќе чека пензија па тука да му ја испраќаат заедно со парите од кирија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom