Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Натпреварот е без замерка, не само ради гол-разликата. Играта беше многу добра. Ефективни во правење на гол-ситуации и ефикасни во реализација. Добар пример за тоа што значи квалитетна игра во средината, без тоа нема ни баланс во играта, ни контрола врз натпреварот.
Ќе видиме сега на следните натпревари колку овој натпревар беше над стандардот на игра и колку константно можеме да играме на вакво ниво. Па да може горе доле да имаме некаква престава за тоа колку е добар и каков перформанс ќе донесе системот и индивидуалните играчи во него.
Ја не очекувам нешто драситчно различно од лани во тој дел, позитивнити подобрувања најверојатно ќе бидат резултат на тоа што тимот е повеќе моделиран на тактичкиот систем на Мацари, за разлика од лани.

Ми се свиѓа работата со трасферите летово. Се заврши работа што требаше да биде завршена во неколкуте претходни трансфер лета. Сега имаме јадро на играчи во добри години на скоро сите делови од тимот, добар дел од нив и со голем потенцијал, кои ако им се остави простор можат и индивидуално и како колектив да не направат поконкурентни како клуб на повеќе полиња, не само играчки и резултатски. Плус најголем дел се донесени во, од економски аспект, одлични зделки, така да гледано и како инвестиција се добри операции.
Сега можат во следните години да се фокусираат на по една или две позиции од тимот, да имаат повеќе средства за еден играч и со тоа автоматски да имаат повеќе алтернативи на пазарот, под претпоставка дека клучните играчи што во иднина ќе ни бидат носители на играта и брендот (Кова, Икарди, Хуан, Медел, Додо и др.) нема да бидат продавани, или ќе бидат продавани под услови кои ни одговараат на нас.

Формацијата за сега е јасно дека е оваа 3-5-2, меѓутоа доколку би дошле во ситуација да ја смениме и тоа во комбинација со нов тренер, кој не е толку конзервативен и застарен, може сосема лесно да се модификува тимот и за некоја 4-3-3 базична формација. Ако се догребат до некој ко Симеоне или некој друг модерен тренер кој работи добро со офанзивата, тогаш со една или две големи инвестиции во крилни напаѓачи, можеме да склопиме тим што е квалитетен, балансиран, со офанзивен капацитет и најбитно со систем што нуди поголеми можности за клубот (не само резултатски) во денешниов клубски фудбал.
Во таква истуација ќе може да почнеме да збориме за глобално сериозен клуб.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.568
pristapot sto treba da se ima protiv sekoj protivnik vo italia, osven da se cepidlaci so milan, roma, juve, fiorentina i napoli, ali ostali sausulovci samo vaka ...
ama ke dojde sea so palermo gosti pak cepidlatorskoto, smireno, cekaj greska na protivnik, pretpazlivo, mislis mesi i ronaldo im se u tandem napred, abe busi gi be shlakaj gi be oteraj sve u tri lepe ti ebam toa macarito, koj respekt go zasluzile oni, koj tim go imaat be da im se plasis mocko eden.

super mec inace, poidealno od ova ne moze, ubedliva pobeda, igracite sto treba da se nositeli na igrata dadoa golovi, asistiraa, ne primija gol veke vtor mec so red sto isto taka e super, samodoverbata sega im e na max level, rekov u postov sto treba gnidle da pravi za da go iskoristi toa, nema sto mnogu da komplicira protiv vakvive, ednostavno ima daleku posilen tim, baska Inter e vo prasanje, se znae kako toa treba da funkcionira.
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.568
aaaa da da hahahahaha, mu ebam pickata i tuka problemi stvara. sea ke editiram io
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Најјакото у целата оваа ситуација е тоа што пред два-три дена претседателот на Сасуоло (кој воедно е и навивач на Милан) изјавил дека уште неможе да спие после ланските 7-0 и дека Заза ќе даде 2 гола и ќе тепаат Сасуоло... Лапнаа уште една 7ца со кромид :icon_lol:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Ја нема да гледам една ебана утакмица и тогаш 7-0 ќе тепаме, Ковачич ќе дае гол, Икарди ќе дае 36 гола, Освалдо 27... Океј е мислам, само мртвите утакмици ги фаќам кога е во прашање Интер. :facepalm:
И со Стјарнан не бев во можност да ги гледам :facepalm:
 
Член од
29 април 2012
Мислења
361
Поени од реакции
238
Абе не трипај, Сасуоло сме го тепале, ќе даунлодира утакмица. :facepalm::pos::icon_lol:
mocko ja nesum kako tebe ja nemam utakmica propusteno da gledam 20 godine nanazad
i 6 : 0 da izgubevme kako od Milan so vieri recoba blanc di bijago i zaneti ja ce ja gledav utakmicata ili pandev koga im go zacuka na Bayern mene mi e se isto ja go sakam inter
i ne se tripam ako imas link za danloadiranje staj ako ne idi sramise vo nekoe cuse i nemoras da komentiras nepoznav bespotreba kako onoj supelana vidi fotos
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Види го селџук, се заебавав глупчо, кур ме заболе ако си го гледал Интер 20 годинЕ наназад. :tapp::tapp::tapp::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom