Како влијае марихуаната на здравјето...

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување

Celeste

Егоист,курва,социопат.
Член од
6 јули 2014
Мислења
58
Поени од реакции
89
Драга Кајгана,
Мене искрено не ми е јасно како може деца од 15 и 16 години да се трескаат од земја за легализација на марихуаната.
Сфаќам некој со добри аргументи и факти навистина да има познавање од темата,ама дебили со половина мозок што пробале еден петок и сега се влезени у Боб Марли трип и глумат боеми,е тоа не го сфаќам.
Шо не се трескате за бесплатно членство у библиотека така,ебате кретените... :facepalm:
Да не се повторувам...
Имам пробано повеќе пати,последен пат пред може година дена.
Незнам,не добив некое посебно јако чувство за да пробам пак.
Ако сакате да пушите,слободно. Во ред е,твое право,личен избор.
И сето тоа е во ред додека ти не ми седниш мене на маса и да ми напињаш за тоа колку е добро и да ме тераш да пробам дури и откако одбив 3 пати. Тогаш веќе имаме проблем.
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Да не се повторувам...
Имам пробано повеќе пати,последен пат пред може година дена.
Незнам,не добив некое посебно јако чувство за да пробам пак.
Ако сакате да пушите,слободно. Во ред е,твое право,личен избор.
И сето тоа е во ред додека ти не ми седниш мене на маса и да ми напињаш за тоа колку е добро и да ме тераш да пробам дури и откако одбив 3 пати. Тогаш веќе имаме проблем.
Ок , исто и тоа си е твој личен избор и никој не може да те натера да пробаш.
следи -> нема никаков проблем. Позз
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Читам што пишувате и не знам дали да се смеам или да плачам од тоа колку некои луѓе се игнорантни и не знаат ништо, а ке*аат по форум да се направат паметни. Ужас е темава.
 
Член од
22 јули 2014
Мислења
621
Поени од реакции
766
Според мене, најдобро е сам да си одгледаш марихуана...на тој начин се држиш настрана од нарко мафијата. Тоа е веќе општествено прифатено во многу европски држави, иако не е легализирано. Во шпанија на пример, неможе да се замисли журка без добро познатиот ритуал на подавање од рака во рака на “порро“, кое е марихуана. За разлика од нашите балкаснки стандарди, каде повеќе се пие, во европските држави повеќе се пуши. Ама не цигари :)
Нај-нови истражувања покажуваат дека легалните дроги (цигари и алкохол) се многу по штетни за здравјето...

Има специјализирани форуми на интернет, каде се собираат т.н култиватори на индиски коноп, и разменуваат искуства...секогаш се спремни да ти помогнат, особено ако си нов градинар...Постојат и онлајн продавници, како на пример “Dutch Passion” ...кои продаваат веќе феменизирани семиња т.е без ризик дека ќе одгледате машко растение, кое не е психотропно. Тие имаат разработено посебни сорти како портокалов мирис, со вкус на боровинка, чоколада и т.н.
Знали си наралуваш преку нет, и ги добиваш спакувани во плик...другото зависи од твоите земјоделски способности.
Пушењето на марихуана во белиот свет, сакале ние или не, полека се претвора во нормален дел од животот и во иднина веројатно ќе биде симната од црниот список на опасни дроги, каде сега е ставена заедно со хероинот.

ПРАШАЊЕ...Дали Salvia divinorum, е легална кај нас?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom