Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
11 април 2012
Мислења
4.299
Поени од реакции
4.705
Здраво дечки,

Ајде да прашам за еден проблем со iPhone 4ѕ, донесен е од шведска ама е кодиран :)))))
Пробав со settings>>general>>restart(ili erase kako i da bese opcijata)>>erase all data
На овој начин пред 2 месеци успешно на другар му го ресетирав истиот модел донесен од канада, ама сега беше безуспешно.
Некој да сподели како би можело да се реши, или па да даде некоја пристојна понуда како да се пушти телефонот на македонска мрежа.
Има iOS 7, не видов точно која верзија.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Здраво дечки,

Ајде да прашам за еден проблем со iPhone 4ѕ, донесен е од шведска ама е кодиран :)))))
Пробав со settings>>general>>restart(ili erase kako i da bese opcijata)>>erase all data
На овој начин пред 2 месеци успешно на другар му го ресетирав истиот модел донесен од канада, ама сега беше безуспешно.
Некој да сподели како би можело да се реши, или па да даде некоја пристојна понуда како да се пушти телефонот на македонска мрежа.
Има iOS 7, не видов точно која верзија.
Нема шанси да фати мрежа пробај со р сим x сим

Sent from my Samsung Galaxy Note 3 SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.299
Поени од реакции
4.705
Нема шанси да фати мрежа пробај со р сим x сим

Sent from my Samsung Galaxy Note 3 SM-N9005 using Tapatalk
Абе не работам декодирање или слично, канадскиот му ја правев постапкава по инстрикции на техничка поддршка од тамошниот оператор преку скајп ми кажуваа.
Ова колку што видов се некој чипчиња што се доставаат во телефонот. Такво неам дома, каде може да купам или ако продаваш пиши и пиши и која цена се.
Можеш и во ПП не е проблем
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Абе не работам декодирање или слично, канадскиот му ја правев постапкава по инстрикции на техничка поддршка од тамошниот оператор преку скајп ми кажуваа.
Ова колку што видов се некој чипчиња што се доставаат во телефонот. Такво неам дома, каде може да купам или ако продаваш пиши и пиши и која цена се.
Можеш и во ПП не е проблем
Прашај го krale на форумов што како

Sent from my Samsung Galaxy Note 3 SM-N9005 using Tapatalk
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.968
Има ли некој сознанија sim unlock за HTC Desire 310 дали е можен, и ако е, колку пари би било?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Сакам да ставам JellyBean на Sony Tipo има некој што веќе го пробал да ми каже искуство?
Фала
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Имам проблем со xperia miro ,телефонот постојано ми се рестартира системот ми се гаси сам и ми се пали сам и си бара пин на картичката. Дали е нешто системот оштетен или до нешто друго е проблем .Бев во германија летово и ставив нивна картичка и се премести цел телефон на германски некој со познати искуства .Додека го работам не се гаси ни кочи ,од кога ќе го оставам се рестартира постојано сам.
 

-Rubik-

>>{- _ -}<<
Член од
31 октомври 2009
Мислења
315
Поени од реакции
101
Имам проблем со xperia miro ,телефонот постојано ми се рестартира системот ми се гаси сам и ми се пали сам и си бара пин на картичката. Дали е нешто системот оштетен или до нешто друго е проблем .Бев во германија летово и ставив нивна картичка и се премести цел телефон на германски некој со познати искуства .Додека го работам не се гаси ни кочи ,од кога ќе го оставам се рестартира постојано сам.
мене слично вака ми праеше, на xperia tipo. кога ќе се заклучеше, се исклучуваше и влегуваше во fastboot mode. преинсталирај андроидот, ќе се среди.[DOUBLEPOST=1409596191][/DOUBLEPOST]
Сакам да ставам JellyBean на Sony Tipo има некој што веќе го пробал да ми каже искуство?
Фала
не е лошо, само мал телефон, слаб, нема да имаш којзнае каков бенефит од тоа.
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
Сакам да ставам JellyBean на Sony Tipo има некој што веќе го пробал да ми каже искуство?
Фала
jas koristam cm10 jb 4.1.2
na sony tipo bolje e nego stock romot[DOUBLEPOST=1409600020][/DOUBLEPOST]da ne isprobal nekoj za samsung ace gt s5830i koj rom e najbrz za aplikacii da moze da raboti so onoj kernelot rafael za wap na internal so sd memorija
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
мене слично вака ми праеше, на xperia tipo. кога ќе се заклучеше, се исклучуваше и влегуваше во fastboot mode. преинсталирај андроидот, ќе се среди.[DOUBLEPOST=1409596191][/DOUBLEPOST]
не е лошо, само мал телефон, слаб, нема да имаш којзнае каков бенефит од тоа.
А како да преинсталирам ? Никогаш не сум преинсталирувал ,а и телефонот ми е под гаранција .
 

-Rubik-

>>{- _ -}<<
Член од
31 октомври 2009
Мислења
315
Поени од реакции
101
А како да преинсталирам ? Никогаш не сум преинсталирувал ,а и телефонот ми е под гаранција .
:D ако ти е под гаранција не го чепкај, однеси им го таму, ќе ти го средат тие. Инаку преку Sony PC Companion можеш да го преинсталираш андроидот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom