Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
За заработка на озбилни суми на пари 200$-400$ на месец(пример давам) јас ви ја препорачувам fiverr.com уложете време во учење на илустратор/фотошоп или ако имате интересна идеа за снимање видео и да промовирсте сајтови, фивер се исплаќа. Јас работам на фивер како тим со мој најверен другар и имаме за еден месец направено доста озбилна сума.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Parkour? :)
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Да , може и тоа! Ја знам еден од овие бијонд правеше видеа и беше featured едно време ако не де лажам, и имаше околу 300 позитивни


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Да да алал да им е на дечките. Јас кога почнував на Fiverr беа на насловна (и сега од време на време ги ставаат) и ме воодушевија. Едноставна идеја и добра заработка. Сега и јас догурав на насловна пред еден месец, значи нема дискриминација на Fiverr на етничка база хаха.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Да да алал да им е на дечките. Јас кога почнував на Fiverr беа на насловна (и сега од време на време ги ставаат) и ме воодушевија. Едноставна идеја и добра заработка. Сега и јас догурав на насловна пред еден месец, значи нема дискриминација на Fiverr на етничка база хаха.
Ма не бре :) тие гледаат ако си активен член, и имаш постојано позитивни коментари, даваат повеќе шанси. Пример нас не ставиа во меил, ( рекламации за гигови) и добивме инстант 20 порачки.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85


Конечно и мојата втора. Се средија проблемите. Од сабајле до сега имаат преку 250 исплатено. А како што гледам шер холдерите веќе имаат инстант. Би требало периодов за сите да има. Иначе мојата моментална состојба(без овие 2 нормално) е

Па ако има некој заинтересиран преку мене да се регистрира нека кликне тука и нека ми пише у инбокс username, па да му објаснам се што треба да знае. Во директен контакт сум со сопственикот на страната и можам да ви одговорам на секое прашање.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
Знае некој да ми каже колку дена се чека за исплата од microworkers?[DOUBLEPOST=1409349866][/DOUBLEPOST]@IvicaPunK Ако инвестирам 39$ за Deuterium ќе добијам 39$ за да купам рентани реферали, така?
И од каде да направам add funds за да биде така?
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Член сум на neobux и probux скоро 3 месеци,неодамна направив акаунт и на zapbux.За тоа време успеав да стигнам до 200 реферали на нео и на про и сега спремен сум да инвестирам во golden membership.За среќа пред некое време ми се погоди на zapbux една јака minijob што даваше 46центи и се вршеше за 2-3 минути.За 3 дена,понеколку саати работа на ден,направив 78$ на zapbux.Но штотуку разбрав дека про и зап се соочуваат со проблеми околу исплатите и сега би сакал парите да ги извадам од зап на нетелер,да додадам уште 15$-20$ од моја сметка и да ги искористам парите за голден на нео.Ме интересира колку е сето тоа возможно со оглед на тоа дека zapbux моментално се соочува со проблеми околу исплатите ?

Некој што е поупатен во сето тоа да ми објасни и да ми даде совет???
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
17
Поени од реакции
4


Само вие мрчете! Башка 80 долари баланс, што од понеделник ќе се вадат инстант. :*

п.с. денес имаат 1000+ исплати (голем дел од нив со сериозни суми, над 200 долари), ги чистат requests, и почнуваат со автоматско исплаќање.
 
Последно уредено:

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Знае некој да ми каже колку дена се чека за исплата од microworkers?[DOUBLEPOST=1409349866][/DOUBLEPOST]@IvicaPunK Ако инвестирам 39$ за Deuterium ќе добијам 39$ за да купам рентани реферали, така?
И од каде да направам add funds за да биде така?

Да, ако инвестираш 39$, сите ќе ти ги даде во purchase balance за да ренташ реферали. Ама НЕ преку add funds. Ќе влезеш во Upgrade account, бидејќи ако ги ставиш во add funds, со нив ќе можеш само реферали да купиш а и не да го апгрејднеш акаунтот.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
Да, ако инвестираш 39$, сите ќе ти ги даде во purchase balance за да ренташ реферали. Ама НЕ преку add funds. Ќе влезеш во Upgrade account, бидејќи ако ги ставиш во add funds, со нив ќе можеш само реферали да купиш а и не да го апгрејднеш акаунтот.
Вечер после 12 ќе си направам промоција ама од 6$. Очекував да ми стигнат 35$ од microworkers и да инвестирам 39$ ама кога видов дека може да стигнат за 30 дена...
 

NaughtyByNature

Y Child
Член од
1 декември 2010
Мислења
423
Поени од реакции
427
http://prntscr.com/4i9nju
Частат PTCircle денес или нешто bug е? :D
Ќе да е баг. Максимум треба да имам 15 ads дозволени, ама денес, до сеа, имам кликнато 24. Уште бан да јадам за ова и ќе биде весело... А да, и ми фалат 2 рр што беа релативно активни.
ptcircleadsbug.jpg
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
Ќе да е баг. Максимум треба да имам 15 ads дозволени, ама денес, до сеа, имам кликнато 24. Уште бан да јадам за ова и ќе биде весело... А да, и ми фалат 2 рр што беа релативно активни.
Прегледај го приврзокот 101117
Јас 95 стиснав... Не сме ние криви, нема ваљда да ни плеснат бан
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
ме интересира овие што си „играат на берзата“ на сајтови како EmpireOption, eToro или евентуално FxLider... итн..
дали и колку е „сигурно“ ова?
како уствари функционираат овие берзи.. ?
кои се условите за депозит/исплата таму?
*што конкретно (ќе) ви наштети новата одлука за казнување за оние што го работат ова?

дали и колку време реално треба да се учи за да се почне да се работи и да се заработи таму? (не ми е проблем да вложам почетнички колку и да е потребно...)

ако има некој што се занимава посериозно со ова - нека сподели мислење тука или на ЛП.. па и реф линкче...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom