Дали се исплати да завршиш факултет

  • Креатор на темата Dynamo
  • Време на започнување

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Ајде доста со расправиите кој колку, како, што. Ако имате нешто паметно од искуство да кежеТе ОК, ако не не вреди да се расправате, посебно преку жица и на вакви теми.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.103
Поени од реакции
20.101
Ајде доста со расправиите кој колку, како, што. Ако имате нешто паметно од искуство да кежеше ОК, ако не не вреди да се расправате, посебно преку жица и на вакви теми.
За кежење ништо немаме, ако имаш ти, повели. :icon_lol:
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
34
Поени од реакции
9
Да не биде ветер во магла муабетов твој, сега направи слика со 1000$ во рака и еден мобилен на кој ќе се гледа денешна дата и наш оператор (неважно кој). Имаш 5мин.
Ги немам парите во новчаник ама еве ти доказ :)
 

Attachments

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Ајде доста со расправиите кој колку, како, што. Ако имате нешто паметно од искуство да кежеТе ОК, ако не не вреди да се расправате, посебно преку жица и на вакви теми.
Еве одма кинеме жица, прекинуваме секаква дискусија само ти да не се нервираш :(
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Факултетот е инвестиција така да тоа зависи од поединецот како и колку ќе има поврат. Дали од високата школа на крај ќе го добиеме очекуваниот резултат зависи од повеќе фактори.

Дали она што го работиме е навистина она што ни лежи на срце?
Дали по завршувањето ќе се искористи таа диплома т.е колку се бара на пазарот?
Контакти за време на факултет и други интерперсонални врски колку вредат?

Веројатно има уште неколку променливи.

Според мене дали факултетот вреди е дискутабилно прашање што исто така зависи и од реномето и локацијата на факултетот па со сите овие делумно предвидливи променливи тешко е да се погоди крајниот резултат, но доколку прашањето беше дали едукацијата вреди тогаш одговорот е категорично да.
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
34
Поени од реакции
9
Па нели 1000 и нешто беа? или ова во минус 200 :cautious:
Сум извадил 232 затоа е - .
Ајде има време ќе научиш :)
Постојат расположива состојба ( во моментот колку имаш на сметка)
И последна промена (кога ти стига прилив, и кога го зимаш приливот)
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Зошто си глуп бе дете .
Ако направам овој месец 167 ќе извадам 167.
Нејасно нешто ?
Па не знам хммм ти нели беше учениот просветли ме јас со 1000$ никогаш не сум работел многу пари се и припази малце на тоа речникот ... глуп на татко ти или евентуално мајка ти. Ако ти беше толку паметен ке сФатеше дека пола форум те дупи у ребра
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
34
Поени од реакции
9
Па не знам хммм ти нели беше учениот просветли ме јас со 1000$ никогаш не сум работел многу пари се и припази малце на тоа речникот ... глуп на татко ти или евентуално мајка ти. Ако ти беше толку паметен ке сФатеше дека пола форум те дупи у ребра
A јас па колку се замарам.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.928
Поени од реакции
84.354
Ова е објективно прашање и за секој човек е различно зависи од неговите желби,цели и ставови.

Ама во секој случај добра тема за дискутирање (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom