Фан Клуб: Барселона

Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Колку би било добро кога пак би го земале Ето, како играч од клупа на понебитни утакмици или пак да се разбие некој бункер како против Атлети, Челзи и слични екипи или пак кога би биле во ситуација да бркаме резултат, просто кажано да ја има улогата што своевремено ја имаа Ларсон и Гудјонсен.

 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Едноставно некои работи не се забораваат а се памтат по убаво.:)

Messi, Samuel Eto'o and Deco. Legends back then and Reunited tonight.



*Бевме сведоци на оваа генерација.:)
 
Последно уредено:

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Значи Вермален е алтернатива за Маркињос.

PSG centre back Marquinhos (20) wants to join Barcelona and the club is still hopeful that they will be able to sign the Brazilian. [md]

Ако и самиот играч запне за да дојде кај нас мислам дека ќе го земеме, а верувам дека нема да сака да ја пропушти шансата да игра за Барселона.

Иначе све носталгичари и ние бе:



Еве хајлајтси од мечот:
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Juliano Belletti (ex-Barcelona): "Barcelona's best transfer this summer is Luis Enrique."

Giuly: "We all knew Messi would become the player he is now. He was incredibly talented. He benched me, but we're still close friends."

Giuly (ex-Barcelona): "Mathieu is like Abidal, but stronger. He can add the speed that Barça's defense has been lacking."
 
Последно уредено:

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
Gledum. No ako go zemaa suarez moze i humels go dogovorile.
Добро бе, не сфаќаш дека на сликата со дресот на Суарез е направен фотошоп и наместо бројот 9 е ставен бројот 5, а горе е напишано Хумелс. И сето тоа со фотошош.
И тоа значи дека не го договориле Хумелс.
 

levell5

Superlative Сasual Dating - Real-life Girls
Член од
29 јануари 2011
Мислења
397
Поени од реакции
219
Добро бе, не сфаќаш дека на сликата со дресот на Суарез е направен фотошоп и наместо бројот 9 е ставен бројот 5, а горе е напишано Хумелс. И сето тоа со фотошош.
И тоа значи дека не го договориле Хумелс.
Arno ne sa razbrame mislum razbrame.:pos:
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Не сакам да дојде Хумелс. Пред се праи многу киксови, и светсково му е врвот од кариерава, додека Маркињос е многу млад и има простор за напредување. Брз е, игра со глава, има техника, мислам дека би бил полн погодок. Заедно со Бартра ќе бидат уште долго време стопери у Барса. Уште Маркињос ни фали и тоа е тоа. За повисоки екипи, може и Матје лев бек, Пиќе и Маркињос стопери.

Тер Штерген/Браво

Алвеш/Монтоја - Пиќе/Бартра - Маркињос/Матје - Алба/Адриано

Бускетс/Маскерано

Ракитич/Рафиња/Чави - Иниеста/С.Роберто

Меси

Суарез/Делофеу - Нејмар/Педро​
 

Kajgana Shop

На врв Bottom