"Достава" на Пици

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Препорачајте некоја добра пицерија што прават достава. Ми се јаде пица ненормално. Предлог?
Pizza 5

Што пица да земам од Доминос? Нешто што е најблиску до капричиоза.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
73
Поени од реакции
85
Иначе кога сме кај затворените пици, тие од аеродром сигурно ја знаат Flash карши Скопјанка, порано беше одма до Сет Нет, сега е 20 метра подоле, до кафичот Like. Најубава затворена пица у градов што сум пробал, не е ни скапа, 60 денари, кој помине од таму, обавезно да проба. :)
Се излажав и земав. Никогаш повеќе. Аман бре со тоа растителниот кашкавал, подобро нека не ставаат ништо.
Не знам другар тебе што убаво ти се видело во пица сендвичиве?
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Dobro ke kaze nekoj koj pravi dostava na pici niz celo skopje?[DOUBLEPOST=1394745990][/DOUBLEPOST]Pizza planet hot delivery... interesno mi izglea ova.
 
Последно уредено:
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
ДОБРО КОЈ КУР ИМ Е НА ПИЦЕРИИВЕ ШТО НЕ ПРАВАТ ДОСТАВА? ДОМИНОС ШТО РАСПОЛАГА СО 40 МОТОРИ ЗА ДОСТАВА ПОКРИВАЛЕ САМО ЦЕНТАР АЛООООООООО ДА ПРОПАДНЕТЕ СИТЕ. Метропола жими газов, у главен град нема кој да ти достави до дома. :facepalm:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
ДОБРО КОЈ КУР ИМ Е НА ПИЦЕРИИВЕ ШТО НЕ ПРАВАТ ДОСТАВА? ДОМИНОС ШТО РАСПОЛАГА СО 40 МОТОРИ ЗА ДОСТАВА ПОКРИВАЛЕ САМО ЦЕНТАР АЛООООООООО ДА ПРОПАДНЕТЕ СИТЕ. Метропола жими газов, у главен град нема кој да ти достави до дома. :facepalm:
Ред доставвуваат низ цело скопје, али се доплаќа 50-60 денари
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Ред доставвуваат низ цело скопје, али се доплаќа 50-60 денари
Не ми прават кејф сум јадел. У 4 пицерии се јавувам никој не врши достава накај Ѓорче, фаст фуд у сите се јавив исто. Дискриминација за жителите од Ѓорче.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Пресели се во помал град :LOL:
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
ДОБРО КОЈ КУР ИМ Е НА ПИЦЕРИИВЕ ШТО НЕ ПРАВАТ ДОСТАВА? ДОМИНОС ШТО РАСПОЛАГА СО 40 МОТОРИ ЗА ДОСТАВА ПОКРИВАЛЕ САМО ЦЕНТАР АЛООООООООО ДА ПРОПАДНЕТЕ СИТЕ. Метропола жими газов, у главен град нема кој да ти достави до дома. :facepalm:
Доминос гарантираат дека ти ја носат пицата за максимум 30 минути откако си нарачал. Ако ти ја донесат над тој тајминг гага ти ја даваат пицата.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Па што ќе им се моторите ако доставуваат само во центар и околината? Може и пешки за 30 минути да ја однесат.
Каква пицерија се :facepalm:
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Доминос гарантираат дека ти ја носат пицата за максимум 30 минути откако си нарачал. Ако ти ја донесат над тој тајминг гага ти ја даваат пицата.
Да бе, и гратис уште една ти даваат. Каква гага, ти даваат купонче за извинување за нареден пат да добиеш гратис сосче (барем така беше до пред неколку месеци) :tapp:

Според мене Мама Италијана моментално се најдобри во Аеродром во поглед на достава и квалитет. Не се случило да им треба повеќе од 20 минути.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Доминос гарантираат дека ти ја носат пицата за максимум 30 минути откако си нарачал. Ако ти ја донесат над тој тајминг гага ти ја даваат пицата.
Ме заболе таквото ако ја даваат гратис. Јас не барам гратис пици туку барам пицерија што доставува до кај што ќе посакам, поготово ако на располагање има 40 мотори кои секогаш стојат паркирани за украс.
Девојчето што ми се јави ми вика извини не вршиме до кај вас достава ако сакате да ја подигнете во Сити мол или да се чекате со доставувачот кај бензиската макпетрол на партизанска. Ебате брендот што не доставуваат низ цело Скопје, згора на се и напоменав ќе си ја доплатам доставата ако треба.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
^ Ти е гајле и онака пиците им се ем тапа ем скапи. Ја стално нарачувам од Пица 5. Брзо ги носат, вкусни се и не се скапи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom