Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.131
Поени од реакции
21.033
Ретардирана работа. Се веат бели знамиња(на резултат 0-1), ама после постигнувањето гол се е тоа заборавено. Не се прави вака ова.

Welcome to Camp Nou where the era's end and start in every 20 minutes.

 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
^
Немаше некое посебно ВЕЕЊЕ на бели знамиња,стотина навивачи ако беа.Повеќето од публиката не ни знаат што значи тоа :)
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Изборот се стесна на Валверде и Луис Енрике.. :facepalm: Верувам дека ќе биде истата приказна со Тата..Освен тоа Енрике не бил посакуван од страна на играчите минатата сезона кога останавме без Тито..Рибата смрди од главата..ако не се смени управата во кратко време, голем песимист сум...
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Валверде е тренериште, има став човекот. Игра иста игра како Барса, со пресинк. Ама финтата е што, ако дојде он управата ќе бира играчи и ќе му кажува кој да играат, а не самиот тој да одлучува. Ако дојде и има слобода сигурен сум дека следната сезона ќе иаме резултати.
 
B

Beck's

Гостин
Се што би донело моменталната управа ти е = Тата.
Така да прво избори-ново раководство-тренер и играчи.
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Далеку од тоа дека ги оспорувам како квалитети, сигурно секој на свој начин има познавање од фудбалот. Но, нас ни треба не само стручњак туку и личност, цврст став. Личност што ќе ја натера управата да работи во корист на тимот.Да го натера Бартомеу да ги наполни гаќите.. Ако ги погледнеме некои од врвните тренери на денешницата..Клоп, Пеп, Мурињо, сите имаат одврзани раце за трансфери и никој не се меша во нивните планови. Кога почна управата да се меша во работата на Пеп, а и на Мурињо тие ги напуштија најголемите клубови во светот без око да им трепне. За тоа треба да се има многу храброст и cojones. Тоа за жал го немаше ни кај Тито, ни кај Тата, а не го гледам кај ниеден од овие..затоа и водат тимови од некоја втора класа ако може да се каже така, со должна почит секако..
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.131
Поени од реакции
21.033
Јас повеќе би прифатил да остане Тата, а да си замине управата отколку да остане истата управа и да назначат тренер по нивна мерка.
Денеска, мегафонот на управата, весникот Спорт пишува дека Руди Гарсија од Рома може да биде наследник на Тата.

п.с.
Бартомеу и Блатер ќе имаат средба на 6 мај, во врска со казната од ФИФА.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Гарсија, Енрике, Валверде, Клоп, дедо ми, професорот ми по физичко од основно...кој е следен на списокот кандидати?
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Клоп ги одби и Барса и Манчестер.Ј, така да ништо од тоа, потег кој беше пуштен за да не падне вината за поразите на раководството.
Него најдов една слика од времето на Пеп. Ете го тоа што треба Тата да го научи како средината има простор без Фабре, а како он со него ја гуши.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
коа го гледам составот на челзи, си викам вака требаше ние да играме:

.....................пинто.............................
монтоја....барта...пујол....алба
адирано....бускетс....сонг....маскерано
...........алвес......
..............................меси...........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom