Дали некој бил кај г-дин Селман Минтас...

Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Кога сме кај црните магии, се прашувам дали способностите на овој човек можат да ме заштитат од маѓесници како што е овој...
хахааа чоекот се утепа од смеење цело време....а да дадеа апдејт дали на некој му се десило нешо? :LOL:
--- надополнето: 18 март 2013 во 12:21 ---
Е, му се запнавте на човекот. Водителката е за никаде, нит информирана нити знае што да праша, ниту што да прескокне. Не е лесно саат и пол да си збориш сам.

Не сфатив, што е тоа магија со жива? :confused:
Јас не разбирам зошто идат по телевизии интервјуа да прават....и чоекот си ги сфаќа работите, нормално - по свои религиски убедувања.....џиноите напаѓале затоа што луѓето не биле покриени со облека....були сеа сите да се напраиме. :eek:
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Јас не разбирам зошто идат по телевизии интервјуа да прават....и чоекот си ги сфаќа работите, нормално - по свои религиски убедувања.....џиноите напаѓале затоа што луѓето не биле покриени со облека....були сеа сите да се напраиме. :eek:
Има толку емисии, нема за кој не знам што јаде, како готви, која горда мајка каков подарок добила од детето, па мене ич не ми пречи да има вакви емисии. Ама за тоа треба да се подготви човек. Таа у саат и пол му постави 5 прашања :eek:
Човекот сам со себе си збори.

Со скокање го гледав видеото, сум пропуштила за џиноите. Џиноите нели се нешта или суштества што може да ги стапнеш? Или они те стапнуваат? :confused:
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Има толку емисии, нема за кој не знам што јаде, како готви, која горда мајка каков подарок добила од детето, па мене ич не ми пречи да има вакви емисии. Ама за тоа треба да се подготви човек. Таа у саат и пол му постави 5 прашања :eek:
Човекот сам со себе си збори.

Со скокање го гледав видеото, сум пропуштила за џиноите. Џиноите нели се нешта или суштества што може да ги стапнеш? Или они те стапнуваат? :confused:
не го изглеав цело, пола само....ради водителката, тотално незаинтересирана.

Џинови или djinn (Jinn), се битија од Блискиот Исток. Некои се добри и помагаат, а други се лоши и наштетуваат. Не можеш да ги стапнеш ни ти ни они тебе :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Jinn
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Не се никакви суштества од блискиот исток, туку едноставно се демони од Куранот. и то.

п.с духови, хинт Аладин (гуд џини & ивл џини) ;)
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Не се никакви суштества од блискиот исток, туку едноставно се демони од Куранот. и то.

п.с духови, хинт Аладин (гуд џини & ивл џини) ;)
Они се пред Исламот, па после и во него. Затоа реков Блиски Исток :)
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Џинови или djinn (Jinn), се битија од Блискиот Исток. Некои се добри и помагаат, а други се лоши и наштетуваат.
Моќна врачаро, можно ли е џинови да се одговорни за израелско-палестинскиот конфликт, како и немирите во Сирија? Ако се, можеш ли ти со тоа Палерот да им помогнеш на УН да воспостават ред и мир?
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
не го изглеав цело, пола само....ради водителката, тотално незаинтересирана.

Џинови или djinn (Jinn), се битија од Блискиот Исток. Некои се добри и помагаат, а други се лоши и наштетуваат. Не можеш да ги стапнеш ни ти ни они тебе :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Jinn
Ќе ѕирнам после, сега сум у шеби шик издање, фарбам по дома.

Ами ако не беше стапнување, шо ти прават?
Или се стапнува на сол од урок? Имав цимерки што знаеја да баат од уроци, едната баеше со сол, а после мораше да ја фрли ан место каде не гази човек.
Такви нешта се оставале најчесто ан раскрсница.

Имаше една многу убава жена што лекува како господинот од видеото, ама таа кажуваше дека не се занимава со џинови зашто биле опасни да влегуваш у колаиција со нив?!
Е, и најдоа мана на жената не предвидела кој ќе победел во Босна на едни избори и ја прогласија за шарлатанка. Мислиш некој пророк да прашат ќе знае кој со кој ќе се зема на на крајот у некоја турсак серија ...

Ојдов... :pipi:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Се утепавте од оф топици. Г. Минтас Селман (познат и како Селман Минтас) е градски чоек, од Пагаруша, Студеничани.
Уредно е регистриран во Златната книга со адреса и телефон во Скопје.

Дека не се работи за обичен преварант докажува и неговата регистрација на престижната страница „Медицина“ во истоимената книга. Еве овде

Конечно, г. Селман е технолошки напреден исцелител со сопствена ФБ страница.

Ова е скратен список на мал дел од болестите кои Селман успешно ги лекува, меѓу кои и „врзан к’смет“ – многу опасна пренослива болест од која патат милиони балканци. Има заборавено да напише во синопсисот е дека лекува и од необлеченост.

SO GOLEM USPEH SO POMOS NA KURANOT I SUNNETOT LEKUVAM NADPRIRODNI BOLESTI PREDIZBIKANI OD NEVIDLIVI VLIJANIJA GLEDAM OD KNIGA I IZRABOTUVAM MOKNI PISUVANI AMAJLIJI KOI SE DELOTVORNI ZA SLEDNIVE NADPRIDIONI BOLESTI: UROCI,OGRADISANI,CINOVI,SAMOVILI,MAGII OSVEN TOA USPESNO POMAGAM PRI NESONICI GLAVOBOLKI,MALA PARALIZA ,EPILEPSIJA,ZOLTICA,TREMA,PROBLEM PRIUCENJE,NESLOGA VO BRAKOT,SEKSUALNI BROBLEMI KOI SE VRZANI .VRZAN KSMET,NEOMAZENI,NEOZENETI I RED DRUGI RABOTI.ZNAENJETO GO IMAM NASLEDSTVO OD MOJOT POKOEN DEDO 'ASAN SELMAN'KOJ GO RABOTIL ISTOTO POVEKE OD 60 GOD.JAVETESE DA VI POMOGNAM. TEL:070609504 LOKACIJA:ZELEZNICKA STANICA KARSI ONE-ZGRADA 24 1 SPRAT LOKAL 7 SKOPJE
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Ќе ѕирнам после, сега сум у шеби шик издање, фарбам по дома.

Ами ако не беше стапнување, шо ти прават?
Или се стапнува на сол од урок? Имав цимерки што знаеја да баат од уроци, едната баеше со сол, а после мораше да ја фрли ан место каде не гази човек.
Такви нешта се оставале најчесто ан раскрсница.

Имаше една многу убава жена што лекува како господинот од видеото, ама таа кажуваше дека не се занимава со џинови зашто биле опасни да влегуваш у колаиција со нив?!
Е, и најдоа мана на жената не предвидела кој ќе победел во Босна на едни избори и ја прогласија за шарлатанка. Мислиш некој пророк да прашат ќе знае кој со кој ќе се зема на на крајот у некоја турсак серија ...

Ојдов... :pipi:
Не беееее, тие се спиритуални (да речам) битија....како исламски демони би му дошло? Е па сеа, ако чоекот нема доволно силна воља, можат да бидат опасни за нив....за оние што ги тргаат.

Ехееее, предвидувања на избори и предвидувања на лотарија никад не можат 100% да се погодат....па и таа шо се нафатила?

Инаку, го изглеав видеово цело. Ама и он милион пати ја прекина ахахааа.....не знам што да кажам за него. Не знам што да мислам за некој што иде по телевизија да збори за овакви работи.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Almala
Ние у источна Македонија муслимани многу немаме, ама џинови мислам дека има. Хахах! А и ајс таман викам еве ја ќе прозбори, па он ќе ја прекине! :pos:

Тапетарот Петар

Па, па, па, види брк! Селман како Гоце Делчев е, јас да сум како него, ќе се кандидирам за градоначалник! А фејсбуко гледам му е врзан?!:confused:

А ти и Windfucker ептен промоција му направивте. Галиба, сакате преку врски да ви гледа за љубов? :sneaky:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
А ти и Windfucker ептен промоција му направивте. Галиба, сакате преку врски да ви гледа за љубов? :sneaky:
Нема ние што да му правиме промоција, читај и сама.
Преку 60 год. семејна традиција во лекување женски ветрови и врзан к'смет.
Ниту Алкалоид со Мукаетови не може да се пофали со таква традиција.
 
Член од
18 март 2013
Мислења
9
Поени од реакции
1
Dzinovite se del od bliskoistocniot folklor (aladin i volsebnata lamba vo koja zivee Jinny).
Mnogu e kontroverzno! Ako gospod ja odreduva sudbinata, kako moze covek so maija da ja promeni? Pa neli gospod e semoken?!
A vo vrska so gatacov, ili bajac, ili sto i da e.. smetam deka e za vo rubrika za vicevi i humor a ne za misterii.
Pozdrav! Se e do i vo psihata!
 
M

Muranyi

Гостин
Не заборавајте да му честитате 52. роденден на господин Минтас Селман,да му посакаме многу гледања годинава во борбата против џиновите.
 
Член од
3 февруари 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Баш ме заинтересира за темава јас бев кај Г-динот Селман Минтас за врзан к`смет и мене ми помогнал и кај други гатачи и бајачи сум бил не ми помогнале Г-динот не е како другите и не лаже како што си милсите вие ако имате некој сериозен проблем може да одите да ви помогне вакви чесни луѓе многу тешко се најдуваат можно е и на 1000 1 да биде чесен ако имате некој проблем би ви препорачал да одите кај Г-динот и да ви помогне пошто мене ми помогнал.
Сакам да му се заблагодарам!!!
--- надополнето: 3 февруари 2014 во 00:59 ---
Јас не прашав дали е ова лага или не е, него некој да каже свое искуство дали стварно овие луѓе имаат некоја си моќ да помагаат...
ако имаш некој проблем оди и ке видиш дека може да то помогне
--- надополнето: 3 февруари 2014 во 01:01 ---
не си трескај глупости не ни знаеш што се џинови
 

Kajgana Shop

На врв Bottom