Фан Клуб: Борусија Дортмунд

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.198
Поени од реакции
21.348
Све кажа Ilumious, не сакав ни за ова да коментирам. Едноставно Ројс моментално е последен играч што би го дал Дортмунд.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Све кажа Ilumious, не сакав ни за ова да коментирам. Едноставно Ројс моментално е последен играч што би го дал Дортмунд.
(y)

mi se zdosadi vise da pisuvam vo nas fan klub za Reus iskreno ama ajde neka se palat. Znam deka denes za fudbalerive vazi never say never ama Reus najmalce ocekuvam da go napusti Dortmund. A kako vtoro, United nema problem so ofanzivata, ima problem so zadrzuvanjeto na topkata pogotovo koga go nema Carrick i najnovo, Scholes. Moyes ako kupuva zimava ke kupuva veznjak, nema Reus da go kupuva. Ne vikam deka nasive ne se rasprasuvale, znaci normalno e da duskaat, se biva, Reus e fenomenalen i ne znaes koj koga ke ti pritreba ili posaka da si odi, ama ne e toa prioritet. :)))))
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
(y)

mi se zdosadi vise da pisuvam vo nas fan klub za Reus iskreno ama ajde neka se palat. Znam deka denes za fudbalerive vazi never say never ama Reus najmalce ocekuvam da go napusti Dortmund. A kako vtoro, United nema problem so ofanzivata, ima problem so zadrzuvanjeto na topkata pogotovo koga go nema Carrick i najnovo, Scholes. Moyes ako kupuva zimava ke kupuva veznjak, nema Reus da go kupuva. Ne vikam deka nasive ne se rasprasuvale, znaci normalno e da duskaat, se biva, Reus e fenomenalen i ne znaes koj koga ke ti pritreba ili posaka da si odi, ama ne e toa prioritet. :)))))
Сакаш да кажеш дека крила не се потребни во Манчестер ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сакаш да кажеш дека крила не се потребни во Манчестер ?
Se, ama poveke treba nekoj na tie pozicii sto gi napomenav. Adnan e odlicen, Young krenal forma zacuduvacki, iako nedovolno. Dobro se igra i bez krila koga Rooney e veznjak taka da moze da se izdrzi. Sredinata e uste pokriticna.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.198
Поени од реакции
21.348
(y)

mi se zdosadi vise da pisuvam vo nas fan klub za Reus iskreno ama ajde neka se palat. Znam deka denes za fudbalerive vazi never say never ama Reus najmalce ocekuvam da go napusti Dortmund. A kako vtoro, United nema problem so ofanzivata, ima problem so zadrzuvanjeto na topkata pogotovo koga go nema Carrick i najnovo, Scholes. Moyes ako kupuva zimava ke kupuva veznjak, nema Reus da go kupuva. Ne vikam deka nasive ne se rasprasuvale, znaci normalno e da duskaat, se biva, Reus e fenomenalen i ne znaes koj koga ke ti pritreba ili posaka da si odi, ama ne e toa prioritet. :)))))

Потполно се согласувам, тешко дека Манчестер ќе даде 40м Фунти за играч кој не е најпотребен и плус не е ни сигурно дали ќе се вклопи во играта/системот на Манчестер (пример Кагава), иако цела полусезона има шпекулации дека Мојес го сакал Ројс толку подхитно. Иначе Дортмунд и Ројс се во преговори за да му се одкупи клаузулата која важи од 2015та и за 35м ЕУР може да си оди тогаш.
--- надополнето: 29 декември 2013 во 01:27 ---
Сакаш да кажеш дека крила не се потребни во Манчестер ?

Ја сум скептичен дека на Манчестер му треба таков тип играч како што е Ројс. Не е класично крило тој, во Гладбах играше шпиц и полушпиц, има јака завршница и добро движејне но техниката и 1-1 дуели не се негови атрибути. Но, веќе Кагава не може да ги помине РвП и Руни кој едноставно секојпат ќе бидат стартери, кој и да дојде.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Odlicno kazano Igorce, tesko deka so Rooney i RvP bi bil i Reus starter pogotovo vo WC godina.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.198
Поени од реакции
21.348
Ја да бев Мојс сите тие пари што се спомнуваат би ги спремал за Гундоган, ако треба и Кагава како бонус бо го дал. Ако има играч од Дортмунд кој би го кренал Манчестер во играта, тогаш тоа е Гундоган.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Јас на Кагава му давам максимум година дена до враќањето негово во Дортмунд, ко Сахин. Сепак се покажува точно тоа што се збореше и за Сахин додека беше во Реал дека режимот на Клоп е таков што мали се шансите играчите да се вклопат во друг и да фатат константност. Ќе видиме како ќе биде и со Гетце. :D
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.198
Поени од реакции
21.348
Јас на Кагава му давам максимум година дена до враќањето негово во Дортмунд, ко Сахин. Сепак се покажува точно тоа што се збореше и за Сахин додека беше во Реал дека режимот на Клоп е таков што мали се шансите играчите да се вклопат во друг и да фатат константност. Ќе видиме како ќе биде и со Гетце. :D
Геце се вклопи веќе, почнува да ја игра лажната 9ка како што ја замислува Гуардиола. Повеќе проблеми гледам тука за Лева кој ќе дојде летото, оти не може ко во Дортмунд да си дозволи зицери како годинава. Баерн е, кој играчи само таму не успеале, плус минус Лева ништо не им менува. А за Гундоган има некој сличности со Шахин, иако мислам дека Гундоган е далеку подобар и нуди многу повеќе од Шахин. Сепак е млад и има проблеми со повреди. Ако го стегне пак грбот прашајне е дали може да се врати оти не секој клуб е стрпелив како Дортмунд. Читам Реал е заинтересиран, така кажал таткому и знајш како е кај Турцине, штом татковците се умешаат тие одлучуваат. Примери: Шахин, Озил и сега Гундоган
--- надополнето: 29 декември 2013 во 01:46 ---
Иначе за Кагава: Сигурно има Дортмунд интерес ама ако дојде мора да му биде јасно, дека на почеток Мики е стартер и тој треба да се бори за место во тимот. Шахин го помина тој пат веќе.
 
Член од
26 октомври 2013
Мислења
92
Поени од реакции
15
Геце е вклопен тој работи со еден од најдобрите ако не и најдобар тренер во светот не со мојс или анчелоти или пак со мурињо кај што би требало бек да игра
Јас на Кагава му давам максимум година дена до враќањето негово во Дортмунд, ко Сахин. Сепак се покажува точно тоа што се збореше и за Сахин додека беше во Реал дека режимот на Клоп е таков што мали се шансите играчите да се вклопат во друг и да фатат константност. Ќе видиме како ќе биде и со Гетце. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас на Кагава му давам максимум година дена до враќањето негово во Дортмунд, ко Сахин. Сепак се покажува точно тоа што се збореше и за Сахин додека беше во Реал дека режимот на Клоп е таков што мали се шансите играчите да се вклопат во друг и да фатат константност. Ќе видиме како ќе биде и со Гетце. :D
Se iznajal den pred utakmica ko da nema utre i mu go pumpale stomakot da go iscistat. Ne e zdrav.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom