LGBT-популацијата и современиот свет

  • Креатор на темата Out Boy
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Има доста од нив на форумов. 90% ги знам кои се, и ниеден од нив не е погоре од средна класа. Продавај ја таа теорија каде има маркет за неа. Не ги труј останатите со лични илузии.
Па што сум им јас крив кога не се способни да ја искористат својата настраност односно опакост да си го подобрат сопствениот живот ? мислам на Геј Лобито во светот па и кај нас,тие нека киснат овде 12 од 24 часа па не се ни средна класа.Па не се нормално нема ни да бидат..
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
65
Поени од реакции
55
Првиот клип на youtubе.com
Едноставно речете ве мразиме бе. Ете така .Кај ќе ве сретнеме,ќе ве плукаме и омаловажуваме и не не' интересира ништо.Ни како живеете,ни дали ќе живеете, ни што правите и врвите низ животот. Сакаме само да се контриме и по форуми, и на улица и секаде.За инает на педерлукот.

Речете така.Најконкретно - мра-зи-ме пе-де-ри. Пунто. Точка. Поедноставно е. Оти се' друго ме наведува да помислам дека стварно се работи за луѓе со ограничен ментален капацитет,а очајно алармантна е ситуацијата кога ќе видам колку такви има околу мене.

Ете ја Америка. Секаде е исто. Само таму пропагандата е многу силна за да се согледа реалноста.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Па што сум им јас крив кога не се способни да ја искористат својата настраност односно опакост да си го подобрат сопствениот живот ? мислам на Геј Лобито во светот па и кај нас,тие нека киснат овде 12 од 24 часа па не се ни средна класа.Па не се нормално нема ни да бидат..

Геј лобито не е создадено да социјално издржува, да се грижи за ЛГБТ лица, или да им решава проблеми, какви и да ги имаат. За тоа е должна државата. Треба да те враќаме назад во прво одделение да се потсетиш како функционираат работите?

Настраноста да сме ја искористеле. Сум нашол со кого да дискутирам како соговорник и јас ...
 
C

cige

Гостин
Еве јас не сум гален во животот.Јас си знам како вадам леб.Само немам ич намера да ти се исповедам за тоа каде и во какви услови живеам, ниту да те запознавам лично,само за да ти докажам дека реалноста не е таква каква што ја замислуваме и гледаме во Вил и Грејс.
Не ти верувам. Осеќам дека ми контрираш.
Исто како кога ќе му речиш да си фати женска да види дека е поубаво, и тој ќе ти речи:"сум бил со 300 женски ама поубаво ми е со машко".
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
65
Поени од реакции
55
Не ти верувам. Осеќам дека ми контрираш.
Исто како кога ќе му речиш да си фати женска да види дека е поубаво, и тој ќе ти речи:"сум бил со 300 женски ама поубаво ми е со машко".

Не. Нема да ти рече така. Ќе си поќути и ќе ти каже тоа што сакаш да го чуеш. И не само што ќе ти го каже тоа што сакаш да го чуеш него и ќе ти се нацрта со женска пред тебе, ќе ја лаже и неа и тебе само за да не го сметате за ненормален.

И притоа нема да сте свесни за ништо. Традиција батка.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Геј лобито не е создадено да социјално издржува, да се грижи за ЛГБТ лица, или да им решава проблеми, какви и да ги имаат. За тоа е должна државата. Треба да те враќаме назад во прво одделение да се потсетиш како функционираат работите?

Настраноста да сме ја искористеле. Сум нашол со кого да дискутирам како соговорник и јас ...
Оффф бе колкав букавлист си ти тоа нема никаде на земјинава планета.Јас реков дека Геј Лобито е социјална установа !? Црвен Крст !? стварно не разбирам која ти е целта,дали стварно се трудиш нешто или ипак не ме разбираш.. ти ако не си способен како човек и не си вреден не Геј ако сакаш биди Бог од Грчка митологија Џ-А-Б-Е--Т-И--Е.Знаеш колку од ВАС се денеска на огромни фукнции по светот што по НАТО што по ЕУ благодарение на тоа Геј Лоби и на тоа што нашле МОЌЕН ДЕЧКО ? јас сакав да кажам дека Геј Лобито како второ најјако лоби после Еврејското во светот може да ТИ помогне многу со некои предуслови: ако си Геј,интелегентен,вреден и ''убав''.Тебе ти фали еден предуслов.
 
C

cige

Гостин
На кратко само да се замешам во дискусијава за војска и пари.Неспорен факт е дека Геј мажите се пред се богати луѓе,успешни и на големи функции.Зошто е тоа така не знам или можеби знам ама од култура нејќам да кажам.Но како и да е тоа се нивните одлики мислам богатство и успех.Знам многу од нив и сите се финансиски добро потковани некои дури претерано и кај нас и во светот,исто така и за успехот,човекот кој ги даде на еден српски разузнавач тајните планови за бомбардирањето на Србија во 1999 беше токму Геј,Италјанец.Беше Генерал на НАТО во тоа време,па мистериозно исчезна веднаш после тоа..
Парите ако не те збеснат, што друго. Се чудам само дали Чарли Шин е единствениот лудак што го нема "тоа" пробано.
--- надополнето: 7 декември 2013 во 02:41 ---
Не. Нема да ти рече така. Ќе си поќути и ќе ти каже тоа што сакаш да го чуеш. И не само што ќе ти го каже тоа што сакаш да го чуеш него и ќе ти се нацрта со женска пред тебе, ќе ја лаже и неа и тебе само за да не го сметате за ненормален.

И притоа нема да сте свесни за ништо. Традиција батка.
Ах пак значи ти не си педер, ти си Шенка Колозова.
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
65
Поени од реакции
55
Ах пак значи ти не си педер, ти си Шенка Колозова.

Јас ти кажувам само како стоеле и стојат работите. Имаш сигурно барем една Шенка во опкружувањето.

Следниот пат помисли кој може да е и кога ќе си одговориш на тоа, следно запрашај се зошто го прави тоа,тек потоа следат подлабоки теми за мозгање од типот - зошто мора да е така.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не ти верувам. Осеќам дека ми контрираш.
Исто како кога ќе му речиш да си фати женска да види дека е поубаво, и тој ќе ти речи:"сум бил со 300 женски ама поубаво ми е со машко".

Кој ѓавол те натера да мислиш дека овде сме да те убедуваме тебе, во "геј агендата"? Ги имаш Грујо и компанија да ти суфлираат за сексуалниот живот, и гледаш, се исплати. Што се замараш со тоа дали некој ќе те убеди тебе во промена на тврдокорен став? Не си научил ни во војска ништо, ни од времето поминато на форуми, како фунцкнионираат работите.
--- надополнето: 7 декември 2013 во 02:58 ---
Оффф бе колкав букавлист си ти тоа нема никаде на земјинава планета..
Не си буквалист, но го повтори истото што и јас го реков, но во поискурвана верзија. Тоа што го пишав претходно се уште важи, особено сега, кога ја донесе дискусијата на ниво на проституирање за подобра социјална положба. Демек богативе сите така се здобиле со богатство (за хомосексуалците зборам). Нели, бидејќи хетеро-лицата само чесно си го заработуваат лебот :D.

Продуховен фанатик. Кога карактерно немаш смисла, не гледам зошто би имал и овдека :D.
 
C

cige

Гостин
Имаш документарци за геј бездомници кои како деца биле избркани и напуштени од семејствата како кучиња на Василица.
И тоа е потврдено дека се случува кај деца со растројство и трауми од детство. А не кај доброситуирани семејства. Тие што ја осетиле топлината на семејството нормално дека и тие ќе сакаат да си оформат свое семејство. А оние што добиле слобода од родители пијаници или насилници, без домашно воспитание, за жал завршуваат како врзано куче кога ќе отпуштиш.
--- надополнето: 7 декември 2013 во 03:03 ---
Јас ти кажувам само како стоеле и стојат работите. Имаш сигурно барем една Шенка во опкружувањето.

Следниот пат помисли кој може да е и кога ќе си одговориш на тоа, следно запрашај се зошто го прави тоа,тек потоа следат подлабоки теми за мозгање од типот - зошто мора да е така.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Требало овој да го регрутираат во Министерствово за Социјала, невиден талент е. Спиро одма ќе го пикне меѓу ранкови таму :D.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Кој ѓавол те натера да мислиш дека овде сме да те убедуваме тебе, во "геј агендата"? Ги имаш Грујо и компанија да ти суфлираат за сексуалниот живот, и гледаш, се исплати. Што се замараш со тоа дали некој ќе те убеди тебе во промена на тврдокорен став? Не си научил ни во војска ништо, ни од времето поминато на форуми, како фунцкнионираат работите.
--- надополнето: 7 декември 2013 во 02:58 ---


Не си буквалист, но го повтори истото што и јас го реков, но во поискурвана верзија. Тоа што го пишав претходно се уште важи, особено сега, кога ја донесе дискусијата на ниво на проституирање за подобра социјална положба. Демек богативе сите така се здобиле со богатство (за хомосексуалците зборам). Нели, бидејќи хетеро-лицата само чесно си го заработуваат лебот :D.

Продуховен фанатик. Кога карактерно немаш смисла, не гледам зошто би имал и овдека :D.
Никогаш не престана да вршиш замена на тези.Но ако, јас сум неуморен за да те негирам.Многу буквално сваќаш,ако не ти е нешто јасно,прашај а не ка празна воденица само мелеш,направи од мравка слон.Јас сум рекол дека Геј Лобито се грижи за сиромашните педери,ај те молам копирај каде реков тоа ? ти тоа ако си ме сватил така си можел прво да прашаш па после да го кажеш твоето (не)точно мислење.Проституирање за подобра социјална положба сум рекол а ? хахахахахахахаха :D легенда си... О ШКОРПИОН,НИ ГОСПОД НЕ ГИ САКА МРЗИТЕ А НЕ НЕКОЕ ГЕЈ ЛОБИ.ТИ АКО НЕ ВРЕДИШ КАКО ЧОВЕК,ЏАБЕ ТИ Е ШТО СИ ГЕЈ И ШТО ТВОЕТО ЛОБИ Е ЕДНО ОД НАЈЈАКИТЕ ВО СВЕТОТ.НИКАДЕ НЕ РЕКОВ ДА МУ ГО ПУШИШ НА НЕКОГО ЗА ДА ТЕ СТАВИ НА НЕКОЕ ДОБРО РАБОТНО МЕСТО,ТУКУ ДА СЕ ПОКАЖЕШ КАКО ИНТЕЛЕГЕНТЕН,ВРЕДЕН И ЛОЈАЛЕН.ТИ ФАЛАТ ДВА ОД ТРИ ПРЕДУСЛОВИ :D, РАЗБИРАШ МАКЕДОНСКИ ИЛИ ТРЕБА НА АНГЛИСКИ ДА ТИ ПРЕВЕДЕМ ДЕКА ГЛЕДАМ КА ВТОР МАЈЧИН ЈАЗИК ТИ Е. :D
 
C

cige

Гостин
Кој ѓавол те натера да мислиш дека овде сме да те убедуваме тебе, во "геј агендата"? Ги имаш Грујо и компанија да ти суфлираат за сексуалниот живот, и гледаш, се исплати. Што се замараш со тоа дали некој ќе те убеди тебе во промена на тврдокорен став? Не си научил ни во војска ништо, ни од времето поминато на форуми, како фунцкнионираат работите..
Тоа со Грујо што ме тангираше ме навреди.

--- надополнето: 7 декември 2013 во 03:12 ---
Има доста од нив на форумов. 90% ги знам кои се, и ниеден од нив не е погоре од средна класа. Продавај ја таа теорија каде има маркет за неа. Не ги труј останатите со лични илузии.
Пак пишуваш нешто што не можеш да го докажеш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom