Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
12 мај 2009
Мислења
105
Поени од реакции
91
значи оваа шема публика ме вади од такт. запнале карти за партизан, а уште не сме играле со макаби.
лани бев скоро на сите утакмици на МЗТ со детето и секогаш пола саат пред утакмица имаше на билетара карти за М2 или М3 (пошто ја сум малку остарен а детето е уште мало за горе со Фамили ) и ми беше криво кога за со партизан морав да седам позади кош на таван горе и да го гледам обрачот преку табла - зошто шемаџиите ги искупиле сите добри карти.
мислам дека треба да се пуштат и сезонски карти, зошто срамота е за оние што биле против Олимија и Будучност сега да нема карти или да бараме преку врски. Зборам за нас постарите кои сме со поголеми обврски немаме време да бараме карти по кафичи и сл.
Да се пуштат сезонски , да си одберам столче и за 1000 - 2000 ден не се замарам цела година.
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
MZT SKOPJE

пред 2 часа

Паралелно како тече продажбата на билетите за натпреварот во среда (18.00ч) против Макаби, исто така пуштени се во продажба и билетите за натпреварот во недела (17.00ч) против екипата на Партизан.
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
цената на билетите е одлична , противникот е атрактивен и сам кажа останува на нас . се сложувам се што пиша погоре . Само ние не сме таков менталитет да доаѓаат на пример и обични симпатизери да го гледаат МЗТ и од други населби ( Центар , Ѓорче , Карпош и други ) и тоа така мислам ќе си остане . Дај боже да грешам душа и да биде полна Борис Трајковски од среда па натака .
Не бе доаѓаат и вакви луѓе. Еве јас лани пропуштив 2-3 утакмици само од АБА, али рака на срце затоа што ми е блиску на 15 минути пешки салава. Иначе искрено да требаше да палам кола до Аеродром, па зонско паркирање, курци-палци мрцварења, веројатно и поретко ќе идев. А и често среќавам луѓе на утакмица кои знам дека не се страствени навивачи, а и не се од аеродром.
Сеуште и не е квалитетот на лигата таков да очекуваме да се преполни салата. Еве и во Загреб викендов на Цедевита полу-празна им беше салата. Али ако се задржи континуитетот на настап во АБА и да напреднува тимот од година во година, ќе расте и посетеноста.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Не бе доаѓаат и вакви луѓе. Еве јас лани пропуштив 2-3 утакмици само од АБА, али рака на срце затоа што ми е блиску на 15 минути пешки салава. Иначе искрено да требаше да палам кола до Аеродром, па зонско паркирање, курци-палци мрцварења, веројатно и поретко ќе идев. А и често среќавам луѓе на утакмица кои знам дека не се страствени навивачи, а и не се од аеродром.
Сеуште и не е квалитетот на лигата таков да очекуваме да се преполни салата. Еве и во Загреб викендов на Цедевита полу-празна им беше салата. Али ако се задржи континуитетот на настап во АБА и да напреднува тимот од година во година, ќе расте и посетеноста.


ретки се тие и пофалби за нив што сакаат да гледаат кошарка.
 
P

PewDiePie

Гостин
А па придонесот на огнен веќе.............тешка загуба.

Whatever повеќе минути за Костовски и Оташевиќ.

Пре би здрав Кире Николовски да го имаат отколку огнен,не го можам оној Рејнолдс,почетнички грешки прави топката од раце му паѓа,слободни промашува,ваљда го подбрал Вукоичич па престана тројки да шутира.
 
Член од
17 септември 2013
Мислења
192
Поени од реакции
50
Не можев да најдам инфо на веб страната на мзт, ме интересира дали има некоја утакмица на домашен терен викендов, вклучително и петок навечер, и ако има кај можат да се земат карти и по која цена.
--- надополнето: 22 октомври 2013 во 16:28 ---
Не можев да најдам инфо на веб страната на мзт, ме интересира дали има некоја утакмица на домашен терен викендов, вклучително и петок навечер, и ако има кај можат да се земат карти и по која цена.

Најдов дека играте со Партизан,
Карти има на http://www.karti.com.mk/eTickets/TicketList.aspx?pEventID=317
Не ми се допаќа тоа што треба два часа пред утакмица да идам да ги земам картите.
Да не знаете на друго место да може да се купат карти, или пак ако ги земам преку нет, дали има многу гужва кај што се подигнуваат, на пример да дојдам 45 мин пред натпревар, ќе биде ок?
 

НЕНАСИТЕН!!!

СУМ ПО ТЕБЕ
Член од
8 мај 2012
Мислења
263
Поени од реакции
157
Не можев да најдам инфо на веб страната на мзт, ме интересира дали има некоја утакмица на домашен терен викендов, вклучително и петок навечер, и ако има кај можат да се земат карти и по која цена.
--- надополнето: 22 октомври 2013 во 16:28 ---



Најдов дека играте со Партизан,
Карти има на http://www.karti.com.mk/eTickets/TicketList.aspx?pEventID=317
Не ми се допаќа тоа што треба два часа пред утакмица да идам да ги земам картите.
Да не знаете на друго место да може да се купат карти, или пак ако ги земам преку нет, дали има многу гужва кај што се подигнуваат, на пример да дојдам 45 мин пред натпревар, ќе биде ок?
Продажните салони на Office Plus во: Рамстор, Скопје Сити Мол, ГТЦ, Палома Бјанка, Југотон ГТЦ 1кат, Кафе Круг (Аеродром), Мезе Бар ( Скопјанка), Билетара во Спортски центар Ново Лисиче( од 12.00ч до 20.00ч) Билетара во СЦ Борис Трајковски.
 
Член од
13 октомври 2011
Мислења
28
Поени од реакции
13
Не можев да најдам инфо на веб страната на мзт, ме интересира дали има некоја утакмица на домашен терен викендов, вклучително и петок навечер, и ако има кај можат да се земат карти и по која цена.
--- надополнето: 22 октомври 2013 во 16:28 ---



Најдов дека играте со Партизан,
Карти има на http://www.karti.com.mk/eTickets/TicketList.aspx?pEventID=317
Не ми се допаќа тоа што треба два часа пред утакмица да идам да ги земам картите.
Да не знаете на друго место да може да се купат карти, или пак ако ги земам преку нет, дали има многу гужва кај што се подигнуваат, на пример да дојдам 45 мин пред натпревар, ќе биде ок?
Можеш да ги подигнеш и 10-15 мин. пред утакмица. Дечките седат таму до почеток на утакмицата.
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Вечер ни е дебито во Еврокупот,иако не ни играат неколку важни кошаркари,можеме да го тепаме Макаби:)
Да грми вечер Борис:D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
А бе све да ти ебам колку лош начин на губење на натпревар :mad:
Нигерот не наполни :mad:
 
P

PewDiePie

Гостин
Сам себе го убиел,огнен кога се удави во бунарот се беше јасно.

Костовски искина,секоја чест за дечкото.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
11.514
Ах бе Тоше, како не ја погоди.... :( А зошто Вукоичиќ не викна тајм-аут кога утнаа Макаби Х. и останаа некои 20 секунди до крај? Од половина на терен ќе се тргнеше, и плус ќе имаше договорен напад, вака некако многу неорганизирани ми изделува.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Како бе да му ебем матер како:tapp:,епа цела утакмица да водиш и да ја контролираш играта и да изгубиш стварно е греота.Овја Огнен не е ни за у наша лига да игра,у клучен момент бунар прае:facepalm:.И на крај најискусниот имаше шанса,Гечевски мислим дека само требаше од табла да шутне.Ама тоа е сеа со толку повредени играчи,алал да им и за ова,не моем да им најдем забелешка.
 

Kajgana Shop

На врв