Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Зелката е Хиберниан, виното Бордо а детелинката не знам уште. Тоа Лондон под неа ме буни ептен. Јас гледав фудбал до сеа, ај да довршиме јас иам уште 12. :D

Детелинката мислев селтик да не е ама не било. Кловнот знае некој што е? Тигарот исто, кадата, соколот, колбасот:icon_lol:
 
G

Geezer

Гостин
Детелинката мислев селтик да не е ама не било. Кловнот знае некој што е? Тигарот исто, кадата, соколот, колбасот:icon_lol:

Да не се работи во случајов за фудбалер? Да не е Пол Диков?





* за да не се најдат буквалисти како Драгонот, Диков е сега тренер, океј.
 

Дејмон

why not
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886
Детелинката мислев селтик да не е ама не било. Кловнот знае некој што е? Тигарот исто, кадата, соколот, колбасот:icon_lol:
Кловнот - Harlequins
Тигарот тој на средина - Leicester
Кадата - Bath
Тоа во кадата внатре - Sale Sharks
Колбасот - Eintracht Frankfurt
Детелинката тоа под него Лондон што пишува - London Irish
:icon_lol:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Кловнот - Harlequins
Тигарот тој на средина - Leicester
Кадата - Bath
Тоа во кадата внатре - Sale Sharks
Колбасот - Eintracht Frankfurt
Детелинката тоа под него Лондон што пишува - London Irish
:icon_lol:
Ај сеа јајцето, тој војникот што се фрла во рагби стил, индијанецот, птицата на кадата, сирењето и тој таму до јајцето нозе и раце што мава кажи ги и да си легнам. :D
 

Дејмон

why not
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886
Ај сеа јајцето, тој војникот што се фрла во рагби стил, индијанецот, птицата на кадата, сирењето и тој таму до јајцето нозе и раце што мава кажи ги и да си легнам. :D

Кое јајце бе? :D
Војникот што се фрла - Worcester
Индијанецот - Exeter
Птицата на кадата - Newcastle Falcons
Сирењето - Gloucester
Тој до јајцето е уствари со се јајце изглеа - Northampton
Ај види :D


И кој е Астон Вила? :)

Вила се тие лошите со парите.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Слабо ми оди со англискиве. Што барат овие судии овде бе што претставуваат тие :eek: ?

Успеав само Манчестер (а замислете Милан прво го пишав на нивно место :icon_lol: ) Саутемптон, Сандерленд и Јуве да ги погодам. Другото ми е се на слепо...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.318
Лето господово 2013. Во непознат дел од Македонија седи Јованче на балконот на 6тиот спрат од неговата зграда. Јованче ја допушува својата цигара и ја допива својата петта чаша со виски. Претходно во денот неговата девојка Марија му раскина поради тоа што за време на врската го изневерувала со неговиот најдобар пријател Тони. Под дејство на никотинот и алкохолот на Јовче му текнуваат и некакви си чудни суицидални мисли. Веќе ја изгуби цела надеж во човештвото. Го вклучува неговиот лаптоп во надеж дека социјалните мрежи ќе му покажат дека сепак има нешто вредно во неговиот живот, дека сепак треба да продлжи да живее. На Фејсбук првото нешто што го виде беше слика од Марија и Тони. Веднаш го угасна Фејсбукот и уште повеќе почна да размислува за ставање на крај на неговиот живот. Но во моментот му текна дека претходната недела некој од неговите другари спомна некое случување на форумот Кајгана. Јованче си помисли дека можеби на Кајгана ќе најде интересни луѓе што ќе му ја вратат желбата за живот.Јованче се потсети дека во неговите млади денови имал направено профил на истата таа страна за да праша помош за писмената по Македонски јазик и литература на тема "Илијада, еп за историјата".
Веднаш потоа тој отвори Гугл и напиша "Форум кајгана" поради тоа што не ја знаеше точната страна на форумот. Прва сугестија му беше темата за Премиер лига.
"Еј супер, ќе си водам дискусија за Премиер лига, ме интересира што мислат други луѓе за фудбалот на Островото", си рече Јованче.
Јованче на темата прочита разни постови, како на пример:

"Може некој да ми помогне со Кобасицата ? "

"Некој направи нешто со јајцето ? "

"Што бидна со светецот рагбист и сирењето ? "

"Кој е војникот што се фрла ? "

По ова Јованче тивко изусти "Ебем ти живот" по што неговото безживотно тело се удри со ладниот асфалт пред неговата зграда.
 

Дејмон

why not
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886
Лето господово 2013. Во непознат дел од Македонија седи Јованче на балконот на 6тиот спрат од неговата зграда. Јованче ја допушува својата цигара и ја допива својата петта чаша со виски. Претходно во денот неговата девојка Марија му раскина поради тоа што за време на врската го изневерувала со неговиот најдобар пријател Тони. Под дејство на никотинот и алкохолот на Јовче му текнуваат и некакви си чудни суицидални мисли. Веќе ја изгуби цела надеж во човештвото. Го вклучува неговиот лаптоп во надеж дека социјалните мрежи ќе му покажат дека сепак има нешто вредно во неговиот живот, дека сепак треба да продлжи да живее. На Фејсбук првото нешто што го виде беше слика од Марија и Тони. Веднаш го угасна Фејсбукот и уште повеќе почна да размислува за ставање на крај на неговиот живот. Но во моментот му текна дека претходната недела некој од неговите другари спомна некое случување на форумот Кајгана. Јованче си помисли дека можеби на Кајгана ќе најде интересни луѓе што ќе му ја вратат желбата за живот.Јованче се потсети дека во неговите млади денови имал направено профил на истата таа страна за да праша помош за писмената по Македонски јазик и литература на тема "Илијада, еп за историјата".
Веднаш потоа тој отвори Гугл и напиша "Форум кајгана" поради тоа што не ја знаеше точната страна на форумот. Прва сугестија му беше темата за Премиер лига.
"Еј супер, ќе си водам дискусија за Премиер лига, ме интересира што мислат други луѓе за фудбалот на Островото", си рече Јованче.
Јованче на темата прочита разни постови, како на пример:

"Може некој да ми помогне со Кобасицата ? "

"Некој направи нешто со јајцето ? "

"Што бидна со светецот рагбист и сирењето ? "

"Кој е војникот што се фрла ? "

По ова Јованче тивко изусти "Ебем ти живот" пошто неговото безживотно тело се удри со ладниот асфалт пред неговата зграда.

Човеку, оваа имагинација треба да се искористи! :pos:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Кое јајце бе? :D
Војникот што се фрла - Worcester
Индијанецот - Exeter
Птицата на кадата - Newcastle Falcons
Сирењето - Gloucester
Тој до јајцето е уствари со се јајце изглеа - Northampton
Ај види :D




Вила се тие лошите со парите.
Кажи уште тоа што виси над фламенгото :D
--- надополнето: 29 август 2013 во 02:30 ---
крадецот:) ми фалат уште 11. питата кашкавал, светецот рагбист:pos: , ако може да ги наброе некој сите птици, индијанецот и таа зградата во далечина
жолтите околу дрвото - норич
чавката до дрвото - њукасл
тоа јатото зад неа - свонси
орлите - кристал пасал (ваљда орли се да ги ебам :pos: )
плавите птици десно - кардиф
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom