Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
iPhone 4S, Galaxy S3, Nexus 4 според мене. Мислам дека може да се најдат половни последниве два за таа цена.
4с може да најде АМА со x-sim или 4ка неверлок за нешто поефтино од наведеното
ама посебно нема шанси да најде Nexus 4 нити па некој продава половен ... с3 продадов за 260
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
И јас тоа велам тешко се наоѓат за толку ефтино.
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Дечки имам проблем со телефонот/мрежата. Не ми стигаат пораки(SMS). Јас можам да праќам, а не ми стигаат што ми враќаат -.- Се друго си е во ред,мрежата е цело време е полна и немам никакви проблеми со зборењето. Имам Alcatel OneTouch 995 и сум претплатник на вип -.- Знае некој вака од прилика дали е до телефонот или мрежата ? Ако е до мрежата ќе идам до вип и ќе ги заколам :D
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Дечки имам проблем со телефонот/мрежата. Не ми стигаат пораки(SMS). Јас можам да праќам, а не ми стигаат што ми враќаат -.- Се друго си е во ред,мрежата е цело време е полна и немам никакви проблеми со зборењето. Имам Alcatel OneTouch 995 и сум претплатник на вип -.- Знае некој вака од прилика дали е до телефонот или мрежата ? Ако е до мрежата ќе идам до вип и ќе ги заколам :D

imas nesto u sms opciite cepnato sigurno, i mene mi pravese taka odamna. Go odnesov vo vip i mi go sredija odma
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
imas nesto u sms opciite cepnato sigurno, i mene mi pravese taka odamna. Go odnesov vo vip i mi go sredija odma
Ништо немам чепкано, ама буквално ништо. Прееска ми стигна порака што била пратена 8ми август... :D Ај ќе одам после до Vip. Фала :)
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
210
Поени од реакции
146
Како сте задоволни тие што имате ZTE Blade III Pro од T-Mobile?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
S4 mini има во Македонија ?
Цена отприлика ?
 
S

staycalm

Гостин
Добар ли е Аlcatel One Touch Idol? и колку е декодирање.. :)
И што препорачувате од Вип или од Т-mobile да го земам (ако решам) :)
 
Член од
10 јануари 2012
Мислења
100
Поени од реакции
3
Го имам овој тел.LG Optimus L3 и ме занима зошто толку бавно се вклучува WI-FI потребно му е 4 до 5 мин за да се вклучи.Дали кај сите телефони е вака или треба да се извршат некој поставки??
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Ај вака сега... некако, ама не знам како, ми се избришаа сите контакти од сим картичка... јас дефинитивно не сум ги избришал. Последно инсталирав еверноте на телефонот и кога направи нешто sync ми пишуваше there is not enough memory to sync your notes, нешто во тој стил.. и нејсе.. отварам контакти, гледам ПРАЗНО !
Дали има НЕКАКВИ шанси да се вратат контактите?
*Темава ја копирам на повеќе теми од форумов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom