Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Уживај си ти со твојата иронија.

Опуштено. Остави ме мене, него ти облакај шорцеви да се спремаш за следна утакмица зошто не знам кој ќе игра за Арсенал.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Како ги изринглаа арсенал...ама сем судијава и самите си се криви....како беше имале 100 милиони за купување?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Не знам зашто до ден денес му се лутат фановите на Арсенал на Евра кога рече дека се како деца во тренинг камп кои се лесно плашливи и лесно можеш да се справиш со нив на теренот.
Според коментариве ваши и во 2013 сигурно истово ќе важи.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
У кладилница еден пред мене стаи 5000 на Арсенал и Баерн. Како го поздрави судијава :pos:
Можно е јас да сум им малер на Арсенал :icon_lol::icon_lol:

Иначе Арсенал се налутиле и додека не дошол Суарез немало да играат озбилно.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не знам зашто до ден денес му се лутат фановите на Арсенал на Евра кога рече дека се како деца во тренинг камп кои се лесно плашливи и лесно можеш да се справиш со нив на теренот.
Според коментариве ваши и во 2013 сигурно истово ќе важи.
Не знам ни јас. Исто не знам оти му се лутат фановите на Јунајтед на Суарез што рекол дека Евра е нигер. Тоа си е од раѓање и секогаш ќе биде.

Кога Евра го рече тоа стварно беа деца. Овие сега не се деца, многу од нив се зрели играчи имаат преку 25 години. А ако тепање и фаулирање по терен без санкција е начин на игра, Стоук треба да се шампиони, можеби и затоа во премиер лигата веќе не остана ни еден суперстар играч.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.079
Поени од реакции
17.855
Сандерленд шампиони ? :D
Реално од единствената полушанса која ја имаа Фулам постигнаа гол. Натпреварот беше лош за око, но треба играчите на Сандерленд да се уклопат малку, посебно тоа важи за Алтидор кој е одличен ама некако со страв играше денес и не му беше наместен нишанот. Знае да дојде до шанса, но шутираше слабо во 2-3 ситуации што е нетипично за играч со таква сила. Адам Џонсон е одличен, знае да задржи топка во невозможна ситуација, додека Џакерини си е оној кој го знам. Играч кој трча, знае да создава простор ама кога ќе дојде последниот момент, додавање или шут не е важно не знае што да прави.

Додека математички постојат шанси за шампион, јас ќе се надевам :cool:

Види како навивачите на Ливерпул мислат дека имаат шанса да бидат први, што останало ние навивачите на Сандерленд да ја загубиме надежта:icon_mrgr:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Нема шо. Мизерни бевме.

Сосема заслужена победа на Вила. Честитки од мене.
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
РвП има години, а останатите двајца кај и да е ќе бидат
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom