Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Колку глупа сага (полоша од онаа помеѓу Барца и Арсенал за Цеск) е оваа за Тиаго. Спорт (најблискиот весник до управата на Барца) пренесува дека тој веќе одлучил наредната сезона да настапува во дресот на Манчестер и дека само треба Барца и Ман.Утд да се договорат за цената на трансферот бидејќи има некои глупости со даноци.
Ние како клуб имаме три опции моментално за Тиаго. Прва, да преговараме со Барселона за да се најдеме на пола пат и да се договориме за сума со што Јунајтед би избегнал плаќање на дополнителен данок, а за возврат на Барса прва да и се понуди играчот доколку се продава. Второ, Барса да се жилави, а Јунајтед да не сака да го плати данокот и играчот да оди во Баерн или да остане во Шпанија и трето Барса да се жилави, а Јунајтед да ја плати клаузулата и дополнителниот данок и да го земат Тиаго.

П.С. Четврта опција, Пике и Пујол да го киднапираат Тиаго и да исчезнат до 1-ви август кога клаузулата рипа пак на 90м.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Како сакаш да му се одрази кога стариот 1 утакмица игра 5 неигра? Јас ве сваќам многу добро. Вие не сваќате дека клубот има стручни лица кои ќе проценат дали човекот има душа да игра после 60 мин. или нема, па врз основа на тоа ТИЕ ќе кажат дали го бива или не го бива. А не ние овде. А како што гледам клубот не се откажува така лесно од „дебелиов“.
Друже, како да игра кога немаше кондиција?

Кондиција нарушена поради повреди се добива на терен, со минути, јасно. Но нарушена кондиција поради алкохол и маснотии не се добива бе друже со играње по 90 минути. Руни има сега 28 години не му е телото како на Де Геа или на Рафаел па да не му влијае на играта. Организамот се потешко и потешко одговара на направени штети.

Побарај ја на интернет во .pdf неговата книга My decade што ја издаде зимоска. Другар, самиот Руни си вели дека не можел да дише после 30 минута против Евертон, првиот лигашки меч што го изгубивме 1-0. Знаеш што значи да се вратиш на тренинг 11 кила подебел? 11 кила, не едно.

Кривицата е до Руни, не го брани. Пол Стретфорд е многу заебана личност кога под закрила ќе најде припрости луѓе како Руни.
 
P

parvati

Гостин
Спиете ли некад ? : ) шалу се
Најомилен момент у мој живот е онј од девеес девету у Барселону, ск се ежу кд ми текне што се деси тк
Лимиоус како и да ти се чита никнејм, женско ли си или мушко
Ако си женско сакам да иам девојку како тебе, ако си мушко не фала не сам педер : ))) A ти си патник педер и поет : )
Фтор најомилен момент ми е кд дозна дека Кагава ке игра за нас
поздраф нездраф ѓаволски !
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Само знам оти во случај да остане Руни ќе ги расплаче сите до еден. Бар ќе биде мотивиран и сигурен сум дека ќе го гледаме стариот Руни. Во секој случај, колку сака нека пие пиво и нека ебе курви, од мене почитување и благорадност за тоа што го направи до сега за Манчестер ќе има секогаш. Неможам да заборавам како 3 сезони не носеше на грбот, како играше повреден против Баерн, оти цел тим беше посерен ако тој не е во стартните 11, како трчаше во одбрана да земе топка, човек да не знае дали е бек или е шпиц...итн, итн... Па макар и да заврши во Арсенал или Челзи.
Ја само едно да кажам, нашава екипа трпела такви паразити жмк играчи (кои сеуште ги имаме и треба да си одат), така да продавањето на Руни ни е најмала грижа. Шоако зимал 250000, од џебот ви зима, вие ги плаќате па се многу или глупите мексикански-индиски спонзори? Нели платата никогаш не била проблем? Во друг тим нема да ги зима тие пари? Не го сакаат другите?

И пак да спомнам, има дадено 150 гола...Ај почнете да броите до 150 :D
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Друже, како да игра кога немаше кондиција?

Кондиција нарушена поради повреди се добива на терен, со минути, јасно. Но нарушена кондиција поради алкохол и маснотии не се добива бе друже со играње по 90 минути. Руни има сега 28 години не му е телото како на Де Геа или на Рафаел па да не му влијае на играта. Организамот се потешко и потешко одговара на направени штети.

Побарај ја на интернет во .pdf неговата книга My decade што ја издаде зимоска. Другар, самиот Руни си вели дека не можел да дише после 30 минута против Евертон, првиот лигашки меч што го изгубивме 1-0. Знаеш што значи да се вратиш на тренинг 11 кила подебел? 11 кила, не едно.

Кривицата е до Руни, не го брани. Пол Стретфорд е многу заебана личност кога под закрила ќе најде припрости луѓе како Руни.

Епа токму ради тоа што Гигс игра кога може и кога е во форма, го играат паметно човекот и затоа неможеш да кажеш дека не му се чувствувало пад во играта, затоа што не е константен во стартни 11. За разлика од него Руни стартува 95% некаде од натпреварите и константо во текот на сезоната е во првиот тим, и нормално е да излегува и да влегува во форма неколку пати. Тоа за телото на Руни нема шо да му се секирате вие толку.На крај да беше тоа ваше тело немаше толку да му се секирате :D
Самиот факт што трча како коњ на секоја утакмица кажува дека барем се труди човекот, и 100 пасови да ги згреши барем трча покрива затвора во дефанзива што е многу битно во фудбалот. Нешто што на пример Роналдо(со тело на бог:icon_lol: и кондиција = осумка легната) никогаш не го правел.

И овде завршувам со ова неможам повеќе да го бранам Рункава ми се смачи од истиве муабети :notworthy:
Што е тука е. Ќе го гледаме во новава сезона и се надевам ќе ви се разјаснат дилемите.

п.с. Дете дај нова тема!:D

Него ова со Видиќ со продолжувањето на договорот ме бендиса ептен(y)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Не знам зошто,ама колку и да е свинче ова Руниво...едноставно не сакам да си оди...:)
Ако е едно дебело шрекче...имам голем респект за него.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Usain Bolt will take part in Rio's testmonial match against Seville at Old Trafford
--- надополнето: 7 јули 2013 во 01:48 ---
Леле греота чоеков кој маки го снајдоа,ај да се надеваме дека нема да му се врати повторно болеста и ова му е последна операција.Али нема шанси да почне да игра на почеток на сезона.:(
пишува дека ова е последна од трите предвидени операции, ако оваа е успешна тогаш ќе може да игра.Греота стварно, многу ми е жал за човечево заедно со сколс омилени ми беа во средината у последниве години.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Usain Bolt will take part in Rio's testmonial match against Seville at Old Trafford
--- надополнето: 7 јули 2013 во 01:48 ---


пишува дека ова е последна од трите предвидени операции, ако оваа е успешна тогаш ќе може да игра.Греота стварно, многу ми е жал за човечево заедно со сколс омилени ми беа во средината у последниве години.
Да последна и којзнае колку црево ми сецнале,као што читав за болеста ке треба да пази со последно зрно што внесува во организам,без стрес....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom