Хип хоп културата во Македонија

Член од
14 мај 2013
Мислења
49
Поени од реакции
37
Реално секој од натпреварувачите мора да е полн со самодоверба. По дифолт ако дозволиш противникот да те испровоцира џабе ти се текстови, деливери, флоу кога ставот ќе ти биде очајно усран.

Ова ми беше зборот,


Иначе без сомнение еден од најдобрите бетлови

 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.162
Поени од реакции
20.674
Реално секој од натпреварувачите мора да е полн со самодоверба. По дифолт ако дозволиш противникот да те испровоцира џабе ти се текстови, деливери, флоу кога ставот ќе ти биде очајно усран.

Ова ми беше зборот,


Иначе без сомнение еден од најдобрите бетлови

Не сум го гледал видеото со Рима, хаха го уби. Иначе. Адам си е Адам, ѕвер.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
jas pretpocitam spremen battle.....si go znaes protivnikot eve za sledniot mesec i imas vreme da se spremis mesec dena....i tuka imas prava stvar poso nema da gleas nekoj da se pletka da se maci,poso fakt e deka da rokas freestyle na lice mesto treba da si roden so takov talent....so spremanje site bi imale ednakvi sansi za pobeda.....



ova e vistinski skill
 
Член од
30 јануари 2013
Мислења
162
Поени од реакции
136
Почнува со panchline од Yo Momma вицевите, демек се надоврзува на тоа дека овој му ја споменал мајка му во неговиот верс, а никаде не ја спомна...
Ја спомна бе, рече нешто као "у кревету твоја мама је права бомба", почетокот на Грас беше ребатал и имаше еден слаб флип на името на KZA и толку, дефинитивно се гледа дека е про, команда со рингот и со публиката...
Смешно звучат оние "you look like [insert actor's name]" споредби на српско-хрватски (каков и да е), "на фацу брате исти си ко [insert actor's name]" :D

Овој Рима растур го напраи бе xD Мајстор. Адам е стварно ѕвер, типот си го има срањето, преглеав и некои други снимки од него, се прашувам само колку "Eва го сака моето овошје/јаболко или змија" панчови фрлиле против него :D

jas pretpocitam spremen battle.....si go znaes protivnikot eve za sledniot mesec i imas vreme da se spremis mesec dena....i tuka imas prava stvar poso nema da gleas nekoj da se pletka da se maci,poso fakt e deka da rokas freestyle na lice mesto treba da si roden so takov talent....so spremanje site bi imale ednakvi sansi za pobeda....
Абе има и такви добри бетлови, ама од спремните ми се допаѓаат само Grindtime 2008 ретко 2009, после тоа некако премногу гимики воведоа како на пример double-time што според мене е чисто срање, има премногу нехаризматични фаци со текстови полни мултис и без добар delivery.
Eyedea е секако ѕвер иако имал боље бетлови од овој со многу поопасни противници, еве коа веќе постираше нешто америчко, ова ми е меѓу омилените бетлови, и најверојатно едно од најдобрите некогаш одржани.

нивото на мадафакери е преголемо :D полно е со ребатали, флипови и скил насекаде :)
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
49
Поени од реакции
37
jas pretpocitam spremen battle.....si go znaes protivnikot eve za sledniot mesec i imas vreme da se spremis mesec dena....i tuka imas prava stvar poso nema da gleas nekoj da se pletka da se maci,poso fakt e deka da rokas freestyle na lice mesto treba da si roden so takov talent....so spremanje site bi imale ednakvi sansi za pobeda.....



ova e vistinski skill
Тука нема никаков талент, со фактот дека учесникот ќе рецитира нешто веќе напишано на другиот нема да му даде никаква прилика за оправдување на истото. А за ваков аудио бетл треба добра организација. :D

 
Член од
30 јануари 2013
Мислења
162
Поени од реакции
136
Тука нема никаков талент, со фактот дека учесникот ќе рецитира нешто веќе напишано на другиот нема да му даде никаква прилика за оправдување на истото. А за ваков аудио бетл треба добра организација. :D

Аудио бетлов е можеби меѓу најголемите срања во светот :D Кој го избрал битов жити се... Самиот бит замара до толку што не ни ги слушаш момциве дури и да имаат нешто добро...


Инаку за љубители на Street Fighter, срањево е еден јак name-flip, и тука е малце смешна доставата на Bo-Rat како заостанат е малце ама нема везе, идејата е битна :D
Bo-Rat vs M. Bison [ПОЧНУВА ОД 1:21]

"I'm more than a lunch/
To do your move you hold back for two seconds forward and punch" :D тибам нрдот :D
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.162
Поени од реакции
20.674
Аудио бетлов е можеби меѓу најголемите срања во светот :D Кој го избрал битов жити се... Самиот бит замара до толку што не ни ги слушаш момциве дури и да имаат нешто добро...
А за ваков аудио бетл треба добра организација. :D

Bitches, please.. :D Еве нешто од нашата ни циркуз рап сцена. Имаше мислам повеќе делови ставени на YT, но веројатно ги тргнале. Сигурно ова било најдобро, па тоа го оставиле. Против овие e дисот/бетлот: http://www.youtube.com/watch?v=DfcB_P75cpo :icon_lol:

--- надополнето: 20 јуни 2013 во 01:17 ---
А кога сме веќе кај странската сцена, Iron Solomon!


"I spit crazy forever, you look like Cheech and Chong had a baby together!" :pos:
--- надополнето: 20 јуни 2013 во 01:19 ---
Ја спомна бе, рече нешто као "у кревету твоја мама је права бомба",
Твоја "мала" вика.
--- надополнето: 20 јуни 2013 во 01:34 ---
jas pretpocitam spremen battle.....si go znaes protivnikot eve za sledniot mesec i imas vreme da se spremis mesec dena....i tuka imas prava stvar poso nema da gleas nekoj da se pletka da se maci,poso fakt e deka da rokas freestyle na lice mesto treba da si roden so takov talent....so spremanje site bi imale ednakvi sansi za pobeda.....
Мислиш вака нешто, на сред бетл да извадиш нотес А4 формат со текстови? :D

 
Член од
30 јануари 2013
Мислења
162
Поени од реакции
136
А кога сме веќе кај странската сцена, Iron Solomon!


"I spit crazy forever, you look like Cheech and Chong had a baby together!" :pos:
Епа Iron ти е Грасхопер од Америка, дома спремани ствари со понекој флип на лице место, стално повторувани панчови и слично, секако и за тоа треба скил а и чоекот стварно има извадено некои смешни работи xD

Мислиш вака нешто, на сред бетл да извадиш нотес А4 формат со текстови? :D

Бис стварно се посрамоти на бетлов, во секој случај ова не се случува често на GrindTime или KOTD или Don't Flop, плус Бис не е чест на ниедна од овие лиги, тоа беше само еден бетл колку да покаже колкав плачко е :D Ама овој Дизастер ми е многу антипатично копиле, има само две фори и со нив тепа бетлови, едната е глуп дабл-тајм а другата е агресивност и толку...

DISS на македонски начин :tapp:

:pos: Срањево е полно со добри линии, незнам која да ја изберам :pos:
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Ама овој Дизастер ми е многу антипатично копиле, има само две фори и со нив тепа бетлови, едната е глуп дабл-тајм а другата е агресивност и толку...

Dizaster forsira epten i napinja,se gleda deka fejkuva epten....
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.162
Поени од реакции
20.674
Dizaster forsira epten i napinja,se gleda deka fejkuva epten....
Сите "фејкуваат". Иначе Дизастер е машина. Имаше кажано во едно интервју дека има фотографска меморија и дека толку му е извежбан мозокот за FS, што без никаков проблем може да си прави римуван муабет. Можам само да замислам што му се случува во главата. :) Да го оставиш, може цел ден гомна да си јаде како на бетловите.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Сите "фејкуваат". Иначе Дизастер е машина. Имаше кажано во едно интервју дека има фотографска меморија и дека толку му е извежбан мозокот за FS, што без никаков проблем може да си прави римуван муабет. Можам само да замислам што му се случува во главата. :) Да го оставиш, може цел ден гомна да си јаде како на бетловите.

sve toa super....ali ima bas eden battle kade ke si go zaborai tekstot ili ne bese spremen pa go izede ko magare
 

Kajgana Shop

На врв Bottom