Game of Thrones

Ф

Фил Ајви

Гостин
Srcee go home you are drunk ако не го препозна Роб Старк мада верувам мислеше за овој најлево а пиша најдесно ( пак ќе ти кажам go home you are drunk :D ), мене ми личи на овој што му се посреќи последнава епизода ама не сум сигурен, можеби е нов лик што не сме го виделе до сега

Go home, you are drunk Фил Ајви, копилето на Роберт, другарот на Арја е овој.
дааааааааааааа бе :coffee:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.670
Поени од реакции
80.041
баце, поима неам, пишав претходно дека во серијава све ми е бучкуруш со ликовиве , така да овој ко поп го сфатив и поп ми се води .
Ако, битно е да си здрав и жив, за друго ќе преговараме :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Srcee go home you are drunk ако не го препозна Роб Старк мада верувам мислеше за овој најлево а пиша најдесно ( пак ќе ти кажам go home you are drunk :D ), мене ми личи на овој што му се посреќи последнава епизода ама не сум сигурен, можеби е нов лик што не сме го виделе до сега
Go home, you are drunk Фил Ајви, копилето на Роберт, другарот на Арја е овој. Gendry.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Што побогу му направија на Џејми? Гад, негад, еден од омилените ликови ми е. Пргаво човече и заради смислата за хумор и снаодливоста не може да не го сакаш. Многу ме потсеќа на ликот на Соер во Lost.

Имаше доста комични моменти, почнувајќи од сцената со стрелата, па онаа со столиците и моментот со деталите што ги бараше Тирион. :icon_lol:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.593
Поени од реакции
52.419
Што побогу му направија на Џејми? Гад, негад, еден од омилените ликови ми е. Пргаво човече и заради смислата за хумор и снаодливоста не може да не го сакаш. Многу ме потсеќа на ликот на Соер во Lost.

Имаше доста комични моменти, почнувајќи од сцената со стрелата, па онаа со столиците и моментот со деталите што ги бараше Тирион. :icon_lol:
Е добро де, една рака. Можеше полошо да биде. :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не потсеќа, туку Џејми е ист Соер! :D

И, вас шо ве нервираше Калиси, не ве нервира и Станис? Мене лично, моментално*, Станис ми е најиритирачкиот лик во епизодава. Не е ништо поразличен од Калиси во поглед на наивноста, занесеноста и налудничавоста.
Двајцата веруваат на немудрата страна (1.Мелисандре 2.го прави тоа што ја „учеше“ нејзиниот брат)
Двајцата не ги слушаат мудрите (ваљда се мудри) совети (1.Давос 2.Баристан и Јорах)

Лично, Станис како лик не ме импресионираше како ни од почетокот, очекував да биде најјакиот стратег и воин во Вестерос, мажиште, нешто налик Тајвин. Сега од епизода во епизода ми станува поодбивен.

* секако, не по иритирачки од Џофри, тоа се подразбира. :D

Најнеочекуван момент во епизодава ми беше:

кога Калиси шитна еден змеј за војници. Сепак мислам дека финтира нешто и дека нема шанси да се откажа од едно од „бебињата“ и дека ќе гори некој наредната епизода. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.593
Поени од реакции
52.419
ElNinho почнав истото да го пишувам пред да го отворам спојлерот. Исто мислам :)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Само јас ли очекував како во амерички филм некој од ова советнициве на Калиси или она самата да му се избаци на тоа црепот со „Се те разбирам“ и да му врати нешто на неговиот јазик. :D
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.032
Немој да ми го споредувате Соер со лудиов, молим ве. Мене ми е еден од најантипатичните ликови, се тој знае, а од пиздата на сестра му нема видено ништо повеќе. И кога сакаше да се извади пак со парите на татко му мислев да ја стопирам епизодата, си реков зарем уште една ваква ситуација која сме ја сретнале во милион филмови/серии? Но, пријатно се изненадив со тоа што се случи после... Реакцијата ми беше ваква:

simon-cowell.gif

Тирион се поомилен ми станува. Единствено не ми се свиѓа што малку внимание обрнуваат на Дивјаците.
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Ај веќе кога почнавте за ликови да зборувате, јас би ја спомнал Ариа. Интересна лик е и се некако гзлачки ми се вади од кашите. :)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.134
Поени од реакции
5.881
После гледањето на последната сцена:


Иначе и јас мислам дека Калиси блефира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom