Монтажни куќи

Член од
9 декември 2011
Мислења
87
Поени од реакции
15
beton si e beton inaku moze da se napravi montazna konstrukcijata da bide drvena ili metalna whatever megutoa namesto obicen ili gips karton za kupatila da se stavi knauf aquapanel(nadvoresno) toa e ploca so cement porland namesto so gips no sepak ke treba posle armiranje so fasadna mreza pa zavrsen malter ova-ona......pa nadmorska visina ti e 1000 metri..... najverojatno e poladno pa ke treba izoliranje so staklena volna pomegu plocite .....poevtino ke ti bide so beton i cigla ke ti ostanat pari kolku-tolku za vnatresno ureduvanje malter,moleraj itn...a za nadvor koga ke zastedis povekje ke mozes da stavis stiropor(fasada) i ke bide toplo vantre a i vikendicata ke ti bide top se nadevam deka barem malku pomognav okolu dilemata :D poz
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
А која цена се некој знае да ме информира за сите. Дали сте за задоволни? :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Колку што разбрав, монтажните кукички не можат да се монтираат во урбана средина т.е. град.

Тие се за монтажа на планина, (дрн дрн дрн), да не речам намената им е исклучиво за викендички. Не трчајте многу, прво контактирајте ја општината и одделението за градба, од таму да добиете мислење па потоа да ја монтирате.
Toчно е ова?
 

DarthKaran

Gray Jedi
Член од
4 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
123
Toчно е ова?
не е точно. види ги градбите што ги имаат изградено на пример леснина или екопроект, скоро сите се во урбана средина. можеби во 2008 имаше некој таков глуп закон ама сега не би требало да има. сепак, провери си да не има посебна процедура за добивање дозвола за градба на вакви куќи ако планираш да градиш. кај нас се е можно за жал
 
Член од
12 мај 2012
Мислења
9
Поени од реакции
1
Штознам некако сум неверни тома за монтажниве, башка и 295 еур не е малку па за таа цена и солидна градба ке си напраи човек(паркет место бродски под итн.).Едино некоја комбинација ако е можна на монтажна со тврда градба..................а може ли така?
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Ова со куќиве ,гледам на сајтот на Хот -Хот има нивни куќи, знае некој дали можеш сам да си кажеш квадратура колку сакаш ,пример 60-70 квадрати,или мора по нивни стандарди??
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.737
Поени од реакции
9.857
Ова со куќиве ,гледам на сајтот на Хот -Хот има нивни куќи, знае некој дали можеш сам да си кажеш квадратура колку сакаш ,пример 60-70 квадрати,или мора по нивни стандарди??
Кој да ги знае,најдобро сврти телефон и прашај :)
 
Член од
4 ноември 2012
Мислења
137
Поени од реакции
53
http://www.hot-hot.com.mk/hot-hot-city/galerija/galerija.html

Код:
http://www.hot-hot.com.mk/hot-hot-city/galerija/galerija.html
до сега сигурно сите сте слушнале можеби мин. по 200 пати за оваа фирма,ме интересираат искустав на некој од вас за овие куки,колкав е век на траење и слични работи ..еве хледам има некој поволности за владиниов проект сега купи КАМАРА :)

Дали мислите дека се исплака да се земе овој тип на кука или стандарт стан ,со оглед на тоа што за 25,000 се зема добри 100 квадрати :)за тие пари стан шишкебаб :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.639
Поени од реакции
10.926
Супер се за викендици ти реков ми рече, ама ако планираш да живееш во вакво нешто, со среќа.
Ако имаш кеш за курчење а притоа си станбено обезбеден, ондак можеш.
Ништо лично пријателче, се најдобро :)
 
Член од
4 ноември 2012
Мислења
137
Поени од реакции
53
чисто ме интересираше,пшто само што слушав на вести никнувале две типизирани наслеби во скупје ;)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Мене ми прават многу ќеиф овие. Да би имал пари и место каде да ја ставам земам вакво без никакво мислење. Според мене за 4 члено семејство е сосема доволно
 
Член од
4 ноември 2012
Мислења
137
Поени од реакции
53
Мене ми прават многу ќеиф овие. Да би имал пари и место каде да ја ставам земам вакво без никакво мислење. Според мене за 4 члено семејство е сосема доволно

ama ako ne se izdrzlivi i pocnat crvci da krckaat za 20 godini ke imas kup na talash :(
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
На прв поглед делува ефтино ама кој ќе ги додадеш парите за основата со подрум што во принцип влече најмногу пари заради еден куп бетон и железо (а тоа мора да се направи ако сакаш да живееш во куќата и во зима) и парите за купување на плац ќе дојдеш до математика која и не е баш којзнае колку ефтина.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
ama ako ne se izdrzlivi i pocnat crvci da krckaat za 20 godini ke imas kup na talash :(
Ако е од дрво, ќе треба да си ја лакираш од време на време, за друго не гледам зошто не би била издржлива. Ние во Македонија, немаме ни урагани....ни торната...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom