Големо Kосово е поголема опасност од голема Албанија

  • Креатор на темата oon
  • Време на започнување
Член од
25 март 2012
Мислења
8.358
Поени од реакции
4.800
Опааа, доизјасни се ти се молам? Ти беше за она, како ли се викаше, а, ми текна, соживот?
не бев, туку сум уште...

Ако не си знаел Албанија е вештачка творба основана од Австро-Унгарија и Италија.
Не, не сум знаел, фала што ме расветли....

Еte se javi plemeto odma. :D
Ако не сакка да гледаш кога се појавуваат од племето оди затвори се некаде и лечи се....
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
763
Поени од реакции
1.018
Нема никаков соживот, нема ни да има големо Косово.

Косово ќе постои како такво што е денес се додека има интерес.

После ке се кројат други планови.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Па имаш тоски во јужна Македонија, оди прашај ги!
Имаш пратеник на Дуи тоск, прашај го!

Еу и Сад дозволија да се формираат безмислени држави без никакви темели, со идентитет јазик оспоруван од соседите а камоли за албанците да не дозволат...
Кои темели се тоа да една држава го превзема знамето на една империја?
Која држава е тоа да биде цел живот квислинз со еден збор ку*опушач?
Кое е тоа "вековно" население што прв пат се споменува во 17-18 в овака ли вековно автохтоно?

За разлика што има слики од Македонците во Егејска 1902 , 1912 , 1821 итн исто и во Пирин и Вардар, јас немам сретнато пред 18 слики од тоа "фамозно кавказко автохтоно население".
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.358
Поени од реакции
4.800
Пред 5 века во бугарија имаше албанци, доденденес имаш албански топоним та,му....
А за Македонија да не збориме....
Така да не ти држи вода ова....
а за кацкаско население можеш да се иформираш кај темата Потеклото на Албанците подетално....

А тоа што ти мислиш дека доволен доказ е тоа што ти не си видел слики, тоа веќе е дијагноза......
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.384
Поени од реакции
28.525
Па имаш тоски во јужна Македонија, оди прашај ги!
Имаш пратеник на Дуи тоск, прашај го!

Еу и Сад дозволија да се формираат безмислени држави без никакви темели, со идентитет јазик оспоруван од соседите а камоли за албанците да не дозволат...
Да даде Господ, се што те ранела оваа земја утре да повратиш.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Секој кој ти збори за соживот ( освен мал дел на исклучоци, небитни за процентот) знај дека те лаже. Затоа јас како јасновидец :D , не гледам светла иднина за нашата држава. Очигледно е дека семето на раздорот одамна е посеано и се чека неговата жетва.
фала богу некој да почне да гледа РЕАЛНО на работите...

голема албанија големо косово голем к.. на крај ке искочи.... - од ден на ден се повеќе и повеќе се гледа соживотот кој го имаме... или немаме? - не искрено.. реално... сум кажал и порано ке кажам и пак - соживот кај нас неможе никогаш да има затоа што сме два различни света. - ако гледаме реално на албанците нема веќе што не им пречи. овој циркуз што се случува тука никој неможе да го запре и никој нема да може да го предвиди крајот од исходот.... - на времето еден србин (не ми текнува кој беше) се залагал секој човек по националност да си живее во својата матична земја.. што подразбира тоа - македонците у македонија србите у србија босанци у босна албанци у албанија и се така редом - факт е дека е невозможно тоа ама факт е дека само на тој наичн сите би биле задоволни - вака дефинитивно не иде.. ке си мачкаме очи едни на други и ке изиграваме соживот....
 

Messanger

Аскер
Член од
15 октомври 2011
Мислења
380
Поени од реакции
344
Косово -> Кореја на Балканот се со "копчиња" работат. Насловот постои од времето на Слободанчо Милишевиќ.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.358
Поени од реакции
4.800
Да даде Господ, се што те ранела оваа земја утре да повратиш.
Не верувам во таквите работи, клетви и вуду магии....
а и не заслужувам, па и земјата не е твоја... земјата е на сите...
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.384
Поени од реакции
28.525
Не верувам во таквите работи, клетви и вуду магии....
а и не заслужувам, па и земјата не е твоја... земјата е на сите...
Земјата е на секој што ја почитува.
Ерго, не е твоја.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.358
Поени од реакции
4.800
Земјата е на секој што ја почитува.
Ерго, не е твоја.
Па тогаш не се сложуваме кој не ја почитува....
--- надополнето: 8 март 2013 во 15:08 ---
Кои се тие Албански топоними кај нас живо ме интересира?
Барај кај темата Потеклото на Албанците...
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
П

Барај кај темата Потеклото на Албанците...
Hahaaa so sto so lagi....pa i tamu ti ja zatnaa muckata so fakti od istoricari...pateticen si veke ...wana be smart so citanje i pastiranje textovi od albanski forumi ....samo kontraefekt si pravis .... stanuvash se poveke predmet na potsmejuvanje koj pocinja da te boli veke... pozdrav !
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.358
Поени од реакции
4.800
фала богу некој да почне да гледа РЕАЛНО на работите...

голема албанија големо косово голем к.. на крај ке искочи.... - од ден на ден се повеќе и повеќе се гледа соживотот кој го имаме... или немаме? - не искрено.. реално... сум кажал и порано ке кажам и пак - соживот кај нас неможе никогаш да има затоа што сме два различни света. - ако гледаме реално на албанците нема веќе што не им пречи. овој циркуз што се случува тука никој неможе да го запре и никој нема да може да го предвиди крајот од исходот.... - на времето еден србин (не ми текнува кој беше) се залагал секој човек по националност да си живее во својата матична земја.. што подразбира тоа - македонците у македонија србите у србија босанци у босна албанци у албанија и се така редом - факт е дека е невозможно тоа ама факт е дека само на тој наичн сите би биле задоволни - вака дефинитивно не иде.. ке си мачкаме очи едни на други и ке изиграваме соживот....
Албанците го направиле својот избор, избрале да живеат во Македонија, не сум сигурен што македонците избрале.....па кажете вие...

Всушност на вам сешто ви пречи, прво зошто Бесими се поклонил, зошто Бесими зборуваше на албански, сега зошто Талат за министер, цело време се жалите за небитни работи..... што е глупост невидено....
Ден денес кај албански средини каде има села повеќе од 3000 жители нема вода за пиење и канализација... училниците се со над 30 ученци, некаде над 40..... за лаборатории и кабинети да не спомнам, а спортските сали се фантастика........
А вие протестирате зошто Талат е министер......после манипулирани деца тепаат рандом минувачи а полицајците гледаат сеир.......
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Пред 5 века во бугарија имаше албанци, доденденес имаш албански топоним та,му....
А за Македонија да не збориме....
Така да не ти држи вода ова....
а за кацкаско население можеш да се иформираш кај темата Потеклото на Албанците подетално....

А тоа што ти мислиш дека доволен доказ е тоа што ти не си видел слики, тоа веќе е дијагноза......
Најди слики пред 17 век во Западна Македонија со албанци или во бугарија па тогаш ќе разговараме кога биле мнозинство албанците во западна ? после 2001 зошто ? зашто имаше егзодус врз населението НЕЗАШТИТЕНО протерувања секакви и изживување.Македонците во 1913 претрпеа геноцид истото беше во WW2 во 2001 ист случај истото сега се случува во Чаир,Бутел,Гази Баба и ред др места каде што се незаштитени таму се удира. Кузман Капидан ако знаеш кој е прочитај и види како го бранел Македонското незаштитено население оставено како и ден денес на цедило и тоа од бандите кои биле активни по цела западна Македонија во крвта е тоа всадено ама за се има лек :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Албанците го направиле својот избор, избрале да живеат во Македонија, не сум сигурен што македонците избрале.....па кажете вие...

Всушност на вам сешто ви пречи, прво зошто Бесими се поклонил, зошто Бесими зборуваше на албански, сега зошто Талат за министер, цело време се жалите за небитни работи..... што е глупост невидено....
Ден денес кај албански средини каде има села повеќе од 3000 жители нема вода за пиење и канализација... училниците се со над 30 ученци, некаде над 40..... за лаборатории и кабинети да не спомнам, а спортските сали се фантастика........
А вие протестирате зошто Талат е министер......после манипулирани деца тепаат рандом минувачи а полицајците гледаат сеир.......
епа пуно убаво си кажа - да имаа малце памет тие што протестираа и што палеа автобуси и меѓувремено извикуваа учк (незнам на што алудираа само - ај нека ти текне тебе) наместо да прават нереди да кршат и да шират тензии можеа мирно да искочат со пароли и да си ги кажат проблемите - ете и сам кажуваш со какви проблеми се соочуваат нели?

и според тебе нормално ли ке биде кажи ми на шешељ да му кренеме еден споменик у сред тетово или па на аркан еден споменик во куманово? или можда милошевич доколку беше жив да го направевме почесен граѓанин во кичево?
нормално ли е поранечен командант на учк што кренал пушка против државата сега да го стават министер и да им команда на тие што ги пукал пред 10тина години? и пази - зема плата дури од државата.
да се потсетиме колку имаше тепачки порано по автобусиве а еве иста слика и сега - алсат гледам известува САМО за албанци тепани (од 15 случаи дали 3 има кај што се тепани албанци) и сите скокате да ги браните а кога се во прашање македонците кој ги е*е.... мани друго - група ВОЗРАЗНИ нападнале дете од 10 години.....

нормално е сето ова што ти го набројав? - чекам конкретен одговор да ми дадеш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom