Семинарски, состави, есеи, задачи

Член од
20 јули 2012
Мислења
242
Поени од реакции
364
Дали може да ми напишете есеј на тема:
-Компарација меѓу делото Клетници и филмот Клетници
(во однос на ликовите, предностите, недостатоците и сл).:)
 
Член од
16 јули 2012
Мислења
86
Поени од реакции
8
decki ova e itnooo !
Прва Тема: Романтичарските белези во поемата странствувањето на чајлд харолд
Втора тема: Љубовниот триаголник во младешкиот роман страдањето на младиот вертер
Трета тема: Сликата на француското општество во времето на виктор иго, директно со романот клетници

itno mi trebaat sostavi barem za edna od ovie temiii ve molam mi trebaa itnooo !!!
 
Член од
23 септември 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
Некој состав на тема: Азбуките го прошируваат светот ?
Ако има некој нека пише итно е. Благодарам
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки есеј ми треба "Секој е одговорен за своите постапки" побрзо ако може фала ви од напред! :D
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Некој нешто да не има за визијата на Данте за пеколот - опис, симболика и хуманистички идеи? Фала :)
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
Плискаааа есејјј за: Дали има криза во општествените вредности кај младите во Македонија, колку е Македонија етичко морално општество и дали ги опфаќаме добрите обичаи од нашите предци? :D
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 01:44 ---
decki ova e itnooo !
Прва Тема: Романтичарските белези во поемата странствувањето на чајлд харолд
Втора тема: Љубовниот триаголник во младешкиот роман страдањето на младиот вертер
Трета тема: Сликата на француското општество во времето на виктор иго, директно со романот клетници

itno mi trebaat sostavi barem za edna od ovie temiii ve molam mi trebaa itnooo !!!
тука имаш за ситее..јас исто денес праевв :D
http://forum.kajgana.com/threads/Писмени-работи-Средно-Образование.48186/
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
Ми треба состав ели проект треба да има повеќе страни за Насилна и Ненасилна комуникација. Ако има некој нешто материјал нека прати
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Ми треба наслов на тема! Треба да пишувам за Алигиери,Петрарка и Бокачо.Е сега имам еден наслов ,,Љубовниот триумф во делата на Данте,Петрарка и Бокачо'' ама тој е понуден од професорката и гледам доста застапен по форумов.Некоја друга идеја?:
 
L

Luki Junior

Гостин
Ми треба наслов на тема! Треба да пишувам за Алигиери,Петрарка и Бокачо.Е сега имам еден наслов ,,Љубовниот триумф во делата на Данте,Петрарка и Бокачо'' ама тој е понуден од професорката и гледам доста застапен по форумов.Некоја друга идеја?:
Љубовта низ очите на Петрарка, Данте, Бокачо како мотив за промена на светот.
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Љубовта низ очите на Петрарка, Данте, Бокачо како мотив за промена на светот.
Ја не можам да се оттргнам од описот на тава ренесансните невести. Ако ги видеш на сликите од тај период сите се буцкасти моми со изобилие на масни облини. Во денешно време на шалтер не би ги запослил а камо ли да ги турам на платно или уф писание. Ама затоа вистинска професионалка од тај период ги знаела сите џи, еф и те точки, и нивно правилно користејне.
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
129
Поени од реакции
23
Нудиме изработка на :
-Семинарски
-Магистерски
-Докторати
-Есеи
-Анализи
-Состави
-Елаборати
-Бизнис планови
-Деловни писма
-Преводи
и др услуги
Нашата цел е да понудиме на нашите клиенти пристап до услуги со прифатлива цена и беспрекорен квалитет .Исто така при изработка на Семинарски ,Магистерски и Докторати нудиме бесплатна изработка на анализа доколку тоа е потребно за целите на трудот ибесплатни презентации.
Цените се по договор ,а можете да добиете повеќе информации на и-мејл адреса :
-singinggrotesque@hotmail.com
и на мобилниот телефон : 076-528-757
Исто клиентот може да побара додатни услуги како:анализа ,изработка на проект ,изработка на презентација,PDF форма и сл сосема бесплатно .Сите овие додатоци се вклучени во цената на трудот.
Однапред ви благодариме за вниманието и довербата
 
Член од
18 август 2010
Мислења
45
Поени од реакции
7
Ајде ако може состав (не мора да е состав,нека бидат цитати,убави мисли ама да може да се вметне во состав) за среќата.Ве молам бидејќи ми е за утре :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom