Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување
W

Werther

Гостин
Дали смеат да влезат во брак не прави никаква разлика во тоа дали некој ќе се роди како педер.Не мислам дека некој се крие дека е педер зошто не може да се земе.

Впрочем додека не го носат на ракав и не ми пречат не гледам и што толку сте се фатиле за истите.



Еден кај мене во основно не ни влегуваше во соблекувална машка дека му беше непријатно и цело време чекаше во женската сите да завршат,уште од мал се гледаше дека е апла педер али и ден денес го гледам се мота со женски се лаже самиот себеси па почнал и да се дрогира.

Ако се забрани брак меѓу жена и маж сигурно нема да станам педер.
.
Не прави разлика,но кога им се даваат помалку права се помалку ги има....
--- надополнето: 8 ноември 2012 во 00:28 ---
Можеби е бисексуалец :).

Инаку и јас бев со девојки. Не ме направи помалку геј, а знаев за истото уште на 9 години. Во Македонијава дали своеволно или принудно, многу луѓе мораат да тераат некој филм :).
Не е би 100% сум сигурен,ми беше добар другар како дете (зборам од 3-14 години се дружевме),сега е сосема поинаков човек.
--- надополнето: 8 ноември 2012 во 00:29 ---
Не, зошто?



Друже, вака, кога се декриминализираше и легализираше хомосексуалноста, зар сите станаа хомосексуалци? :D Да, не има повеќе, ама тоа е затоа што не се криеме веќе во сенка.

Законот треба да штити луѓе од некаква злоупотреба и повреда. Значи затоа спомнав, либерален дека сум, ама со мера. Значи лица од сексуална зрелост нека стапуваат во инцестуални односи ако сакаат, мене не ми штетат, нити тебе ти штетат. И ако е од взаемна согласност. Затоа типови ко Фрицл и во такво општетсво, се ушт еќе ги казнуваат за злодело.

Е сега, сфаќам што сакаш да кажеш. Што доколку го сменат законот да и тоа не е казниво? И дека е нормално да ја затвориш ќерката/синот и вузба и сексуално да ги измачуваш. Тогаш брат, јас марама на лице, молотов коктел и идам да изразам револт во најрадикална смисла за зборот. Тогаш веќе трети лица страдаат, во овој случај ќе биде прогенијата на вакви лица. Може не првата генерација, ама дефинитивно наредните генерации.
Премногу ќе се злоупотребува законот,а и што ако е зрел човекот треба во светот да градат здрави нации,а не да се раѓаат деформирани и унаказени деца.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Ако уште некој ги спомне деформираните деца на темава ќе напраам да shit hit the fan додека да ја затворат темава.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Да не беа западњаците, не ќе знаевме ние што е тоа инцест :)
Се онаделе меѓу себе уште од времето на Каин и Авел, ама тоа е во ред, господова работа, нели :)
А нашиве сограѓани рамковни, никогаш не чуле за инцест, 99та го научија тоа од западњаците.
--- надополнето: 8 ноември 2012 во 02:08 ---
:facepalm::facepalm::facepalm:


А како ќе се спречи раѓањето на дефектни деца ако се легализира? Немој да ми кажеш со кастрација, те молам, бидејки никаде не прочитав дека оние умоболните инцестоиди што бараат легализација се согласни на кастрација.
Аман бе луге што ви е!
Па да бидат законски принудени да не се размножуваат.
Кој ги прашува дали сакаат или не сакаат? Да се раѓало нормално потомство, немало да биде забрането, прво од црквата, а потоа и од законот.
Нека се е*е кој со кој сака, нека има каков сака живот, додека не наштетува на други, во овој случај евентуалниот плод.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.373
Поени од реакции
28.451
Не ми се верува дека некој е толку наивен да верува дека некој доброволно би се откажал од потомство, би се кастрирал, во име на љубовта и бракот кон својата сестра.
21.12 Иди побрзо те молам.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Не ми се верува дека некој е толку наивен да верува дека некој доброволно би се откажал од потомство, би се кастрирал, во име на љубовта и бракот кон својата сестра.
21.12 Иди побрзо те молам.
Па ако имаме 5 потенцијали инцестоидни прокреативни двојки, подобро да се спречат 2, отколку ниедна.
2 спасени невини суштества.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.373
Поени од реакции
28.451
Па ако имаме 5 потенцијали инцестоидни прокреативни двојки, подобро да се спречат 2, отколку ниедна.
2 спасени невини суштества.
Незнам шо да ти кажам. Многу благородно мислење.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Па види вака валидни се за некого незнам ти што подразбираш под валидни аргументи на темава...
Дечко спазмови ми создаваш. Читај ме назад. Реков, 21 век е. Контрацепцијата одамна не е мит. Поентата е што ако немаат деца? Дали тогаш се согласуваш со инцестот, и ако не зошто?
Пак ќе го поставам неодговореното прашање, дали постојат други импликации освен здравствените кои очигледно можат да се надминат?
Сега и повторно ќе го одговорам.
Болно имплицира дека можеш да го дијагностицираш и третираш проблемот. Не станува збор за болно туку одбивно. А одбивно е бидејќи станува збор за еволутивна аверзија према пристапување во интимни односи со луѓето кои ги сметаме за тесно семејство. Чисто бидејќи контрацепцијата не била отсекогаш возможна па ова било единствениот начин да се гарантира избегнување на генетски деформитети.
Пази, битно е да сфатиш дека овде станува збор за единки со согласност.
Тоа што Фрицл го правеше не е само инцест. Фрицл присилно имаше сексуални односи со ќерка си. Заробеништво+Силување.
Е сега, одговорот на прашањето кое сам си го дадов треба да ви биде водилка на сите кои сте поставени contra, бидејќи општествените норми се единствените кои со сигурност трпат извитоперување во овој поглед.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ако уште некој ги спомне деформираните деца на темава ќе напраам да shit hit the fan додека да ја затворат темава.
Деформирани деца. Деформирани деца. Деформирани деца.
Контрацепцијата одамна не е мит. Поентата е што ако немаат деца? Дали тогаш се согласуваш со инцестот, и ако не зошто?
Пак ќе го поставам неодговореното прашање, дали постојат други импликации освен здравствените кои очигледно можат да се надминат?

А одбивно е бидејќи станува збор за еволутивна аверзија према пристапување во интимни односи со луѓето кои ги сметаме за тесно семејство.

...општествените норми се единствените кои со сигурност трпат извитоперување во овој поглед.
Еволуција...имаат птрак у тимба ако не еволуирале како што треба. некој прекидач им шмелцува. Болест.

Општествените норми се извитоперуваат за да им вршат работа на сите девијантости.

И пак. ИМ шмелцуе у мозок штом сакаат родоскрнавење.

П.С. ако не прочита погоре: ДЕФОМИРАНИ ДЕЦА мала ли е причина, оти ниедна контрацепција не е 100% сигурна освен апстиненција.
 
W

Werther

Гостин
Дечко спазмови ми создаваш. Читај ме назад. Реков, 21 век е. Контрацепцијата одамна не е мит. Поентата е што ако немаат деца? Дали тогаш се согласуваш со инцестот, и ако не зошто?
Пак ќе го поставам неодговореното прашање, дали постојат други импликации освен здравствените кои очигледно можат да се надминат?
Сега и повторно ќе го одговорам.
Болно имплицира дека можеш да го дијагностицираш и третираш проблемот. Не станува збор за болно туку одбивно. А одбивно е бидејќи станува збор за еволутивна аверзија према пристапување во интимни односи со луѓето кои ги сметаме за тесно семејство. Чисто бидејќи контрацепцијата не била отсекогаш возможна па ова било единствениот начин да се гарантира избегнување на генетски деформитети.
Пази, битно е да сфатиш дека овде станува збор за единки со согласност.
Тоа што Фрицл го правеше не е само инцест. Фрицл присилно имаше сексуални односи со ќерка си. Заробеништво+Силување.
Е сега, одговорот на прашањето кое сам си го дадов треба да ви биде водилка на сите кои сте поставени contra, бидејќи општествените норми се единствените кои со сигурност трпат извитоперување во овој поглед.
Дечко ако е 21 век незначи тоа дека се е дозволено аман со тие ваши либерални ставови,дерман да се немало...Со геј луѓето немам никаков проблем,но со инцестот хммм...Пред некоја година даваа на вести еден Јапонец се оженил со некој лик од видео игра и тоа се било легално,легален бил бракот,сега ова гнасотијава инцестот за некоја година ќе има сигурно закон за брак со животни со мачки,кучиња итн. и на што ќе личи светов?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Пиши ДЕФОРМИРАНИ ДЕЦА.

Може ќе ја затворат темава. Дебилно е да се дискутира за вакви бљувачини.
 
W

Werther

Гостин
Пиши ДЕФОРМИРАНИ ДЕЦА.

Може ќе ја затворат темава. Дебилно е да се дискутира за вакви бљувачини.
Не е нормално ова,зрел човек ми кажуваат па зрел човек(нормален човек) сигурно нема да има односи со мајка му или сестра му,гад ми е да помислам на ова,а не пак да го поддржам,а крајниот производ од инцестот е...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom