Економски факултет (reloaded)

Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
Мозе некој да каже за предметот основи на маркетинг теско,лесно сто повеке да се учи и дали книгата снови на маркетинг ја има во либро ?
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
120
Поени од реакции
20
Мозе некој да каже за предметот основи на маркетинг теско,лесно сто повеке да се учи и дали книгата снови на маркетинг ја има во либро ?
ја имаш во либро, ама не ја носи на час учи си дома читај буквално се интересен предмет не е тежок(колоквиумски) , изгор тежок(испит) ,
Некој да сподели искуства и информации за МИС :)
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
84
Поени од реакции
12
Ве молам кој го има слушано предметот Економија на инвестиции да ми објасни како се формира оценката? Колку поени е колоквиум, има ли списоци, проекти, домашни и по колку поени носи секое...? Професорот 2 часа само непотребни глупости збори, а тоа што е битно човек неможе да разбере! Прво вика незадолжиетелно присуство, после дека ќе има и домашни проекти и незнам си што... Ништо неможам да разберам... Благодарам
 
Член од
5 септември 2011
Мислења
18
Поени од реакции
4
Некој од постарите колеги ќе може ли да ми каже нешто повеќе за Финансиски менаџмент, СИС и Корпоративно известување..?
 
Член од
18 септември 2012
Мислења
7
Поени од реакции
1
Дечки има ли некој што бил на првите часови “Надворешна трговија“ и “Однесување на потрошувачите“ да ми пише кои книги треба (кое издание) да ги користиме и спомнаа ли датуми за 1 колоквиум? :cool:
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
166
Поени од реакции
78
Колеги, да ве прашам, да не знае некој колку е казна ако немаш завршено пракса? Дали воопшто има можност нешто да се плати?

Btw, ми рекоа на студентски да донесам изјава дека праксата ми е во тек, а мене не ми е. Мислите дека некоја фирма би можела да ми даде потврда дека сум бил на пракса кај нив, без имам одено?
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Некој од постарите колеги ќе може ли да ми каже нешто повеќе за Финансиски менаџмент, СИС и Корпоративно известување..?
Неможе приватни пораки да ти се праќаат..
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Некој да не знае за електронскиов индекс, пасворд и јузернејм треба на меил да ти стигнат демек?
 
Член од
13 август 2012
Мислења
21
Поени од реакции
0
Продавам ОСНОВИ НА СМЕТКОВОДСТВО книга ( потцртана) и збирка ( решена ) . Кој е заинтересиран нека ми пише во инбокс. :)
Продавам ОСНОВИ НА СМЕТКОВОДСТВО книга ( потцртана) и збирка ( решена ) . Кој е заинтересиран нека ми пише во инбокс. :)
колку пари е?
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Член од
13 август 2012
Мислења
21
Поени од реакции
0
Ми требаат:

- Основи на економија од Таки Фити
- Основи на сметководство + Збирка задачи
- Математика за економисти + Применета математика (Збирка задачи) + Математички таблици за економисти (2010, 2011 или 2012 издание).

Ако продава некој, ПП.
Исто и на мене....нека ми пише некој ако има ПП
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Јас ја купив Економија од Таки Фити и ја најдов пресликана Основи на сметководство, но ми требаат збирката, и сите три работи од математика (учебник/збирка/таблици). Исто така денеска ни кажаа дека Основи на е-бизнис ги имало електронски двата chapters.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom