#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

L

.Lost Angel.

Гостин
Македонија земја на чудата

Албанциве - пљанинари и да убијат ќе поминат и со минимална казна

Македонец ќе убие некој пљанинар 50.000 души на протести (аљбанци ) зошто тоа е золторство против Аљбанците и они немаат права во Мкд :facepalm: Се можам да разберам ама оваа држава и овие кои ја водат Мкд не можам :facepalm: Законот бил за сите ма немој да ме...
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Тешко фамилиите, што чекаат судски епилог и фаќање на убијците!

Срамота за нашите надлежни што го „заборавија“ случајов! Уште поголема срамота за народот!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Добро знам дека може и има начин , ама зашто некој несака (се крије некоја позади тоа поголем ) пошто неверувам дека тие се некои значајни и видни луѓе....
На најблиските да им се врати, на се најмило до трето колено на сите оние кои се обидуваат да прикријат нешто.
А копилињата ќе ги најдат еден ден мајчиното млеко ќе го плукнат во шутка.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
@Jagod4e Зарем ги сметаш за наши? јас воопшто не ! не треба да се нарекуваат наши затоа што не заслужиле.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
@Jagod4e Зарем ги сметаш за наши? јас воопшто не ! не треба да се нарекуваат наши затоа што не заслужиле.
Така ми беше зборот!

До кога за лепотаниве не важат закони, се заташкуваат случаеви, а за нашите се има највисоки казни, медиумско внимание? Најтрагично од се ми е што народов никако не реагира на ваквите „дразби“, и чека да се деси истото, повторно и повторно се до недоглед! Зошто нема никакви организации, некаков некорумпиран, не исполитизиран медиум, што би извшил притисок врз властите за решавање на ваквите случаи!?
До кога за сметка на соживотов со овие небитијава што не опкружуваат, ќе трагаме по права, што ни припаѓаат, а не мошеме да ги оствариме?!
:mad:
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Така ми беше зборот!

До кога за лепотаниве не важат закони, се заташкуваат случаеви, а за нашите се има највисоки казни, медиумско внимание? Најтрагично од се ми е што народов никако не реагира на ваквите „дразби“, и чека да се деси истото, повторно и повторно се до недоглед! Зошто нема никакви организации, некаков некорумпиран, не исполитизиран медиум, што би извшил притисок врз властите за решавање на ваквите случаи!?
До кога за сметка на соживотов со овие небитијава што не опкружуваат, ќе трагаме по права, што ни припаѓаат, а не мошеме да ги оствариме?!
:mad:
Можеби ќе треба да го примениме истиот метод кој они со години го сценираат демек ЖРТВА , а во принцип им успева многупати пред меѓународната јавност ;) дај да пробаме и ние доста бевне горделиви .
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.246
Поени од реакции
5.209
Јагодче , зошто прашуваш : Каде се убијците на овие деца

Нели беа најдени 20 лица убијци , дел од нив се во притвор , сега да го чекаме судскиот процес.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Јагодче , зошто прашуваш : Каде се убијците на овие деца

Нели беа најдени 20 лица убијци , дел од нив се во притвор , сега да го чекаме судскиот процес.
Може да ја промениш твојата аватар сликица
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Јагодче , зошто прашуваш : Каде се убијците на овие деца

Нели беа најдени 20 лица убијци , дел од нив се во притвор , сега да го чекаме судскиот процес.
Јас би рекол дека се тоа сосим 3

Знаеш како е во политикатА? кога не можеш да го најдеш вистинскиот ќе најдеш друг кој нема ни да биде виновен има милиони кои скапуваат по затворине а воопшто не биле виновни за тоа дело за кои истото и се судело на суд.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Можеби ќе треба да го примениме истиот метод кој они со години го сценираат демек ЖРТВА , а во принцип им успева многупати пред меѓународната јавност ;) дај да пробаме и ние доста бевне горделиви .
Не сме ние љубимци на Америте, како што се лепотаниве! Ние сме жртви ама на друг режим!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јагодче , зошто прашуваш : Каде се убијците на овие деца

Нели беа најдени 20 лица убијци , дел од нив се во притвор , сега да го чекаме судскиот процес.
Фалат тројцата гнаси што не беа информирани, каде се?
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Jagod4e Затоа што скоро 30-40 % се за вмро-дпмне сите имаат партиски книшки на вмро и не смеат да излезат надвор и да сакаат зошто после утре дента ќе и ги дадат книшките во рака и ќе и речат сега седи си дома и протестирај. ете затоа што народов не е свесен дека народот е држава а не луѓето кои седат во фотелите.
а овие пљанинариве да тие се црвено јаболко мене кога ме нападнаа пред 5 год со ножеви во Асуц бев пријавив во полиција и кога ги прашав дали ќе ги најдат и тој ми вика ќе пробаме. хаха само тоа го добив ќе пробаме. а кога и кажав дека беа аљбанци само тоа добив како одговор а мие да нападневме некој албанец имаа одма на вести и истиот ден да не има. Е тоа тие нашава држава" каде Аљбанците си играат .!. и си прават што сакаат. а другине марионетки ( луѓе со партиски книшки ) седат и само гледаат и сеир фаќаат.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Јагодче , зошто прашуваш : Каде се убијците на овие деца

Нели беа најдени 20 лица убијци , дел од нив се во притвор , сега да го чекаме судскиот процес.
Судски процес за вашите ќе значи 4-5 години во затвор, со помилување, пошто сте многу ендемични!
Јас зборувам за мојата врста, на која што сум многу „горда“ со својот тренд на чутење и траење! За твојата врста ти кажав што мислам јас, во другата тема!
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Не сме ние љубимци на Америте, како што се лепотаниве! Ние сме жртви ама на друг режим!
Ги знаат они многу добро кои се и што се квазиљубимци , незнам само до кога , а гледам почнаа да пукаат и врз нив лани во Сараево тој Јашаревич што направи , имаа среќа што не погина ниеден амер ....
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Ги знаат они многу добро кои се и што се квазиљубимци , незнам само до кога , а гледам почнаа да пукаат и врз нив лани во Сараево тој Јашаревич што направи , имаа среќа што не погина ниеден амер ....
Ова е долгорочна виша политика на САД, не за џабе подржуваат муслимани!
--- надополнето: 7 септември 2012 во 00:45 ---
Jagod4e Затоа што скоро 30-40 % се за вмро-дпмне сите имаат партиски книшки на вмро и не смеат да излезат надвор и да сакаат зошто после утре дента ќе и ги дадат книшките во рака и ќе и речат сега седи си дома и протестирај. ете затоа што народов не е свесен дека народот е држава а не луѓето кои седат во фотелите.
а овие пљанинариве да тие се црвено јаболко мене кога ме нападнаа пред 5 год со ножеви во Асуц бев пријавив во полиција и кога ги прашав дали ќе ги најдат и тој ми вика ќе пробаме. хаха само тоа го добив ќе пробаме. а кога и кажав дека беа аљбанци само тоа добив како одговор а мие да нападневме некој албанец имаа одма на вести и истиот ден да не има. Е тоа тие нашава држава" каде Аљбанците си играат .!. и си прават што сакаат. а другине марионетки ( луѓе со партиски книшки ) седат и само гледаат и сеир фаќаат.
Точно, ние сме полициска држава со акцент ставен на македонскиот граѓанин! Останатите се ендемични видови, заштитени со рамка!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom