Поразлични од другите

Член од
1 март 2012
Мислења
53
Поени од реакции
10
Дали некогаш сте добиле чувство дека сте поразлични од другите,од вашите пријатели? Како на пример,размислувате за некоја работа како повозрасен човек,и мислите на последиците што може да се случат,а некои само се стремат тоа да го направат иако тоа можеби е и најглупавата работа на свет.Кога на пример тие се смејат на некоја шега што воопшто нема смисла,а ти си присилен да се смееш иако немаш волја за тоа?Дали поради овие причини добивате желба за ново друштво,односно луѓе кои навистина ви одговараат и како постапувате во вакви ситуации?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Да, често ми се случува ова. Како постапувам? Никако, терам по нивно.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
All day and all night :D

и јас сум во такви ситуации,посебно школо..но тоа е што е.

Друштво,неможеш да најдеш да ти биде на ниво со размислување,можеш да најдеш 1-2 преку сила...а тоа не е друштво :)

така да,треба да си флексибилна,и да се прилагодуваш на секоја ситуација,друштво,околина...така се живее само :)
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
ја сум ваков или барем имам чувство како да сум поинаков од останатите. како што си го напишала постов буквално се пронајдов во него. со минатото друшто супер си поминував можам да кажам дека сите си бевме слични колку толку ама сега со овие сегашниве буквално некогаш дури и глупости измислувам за да не излезам со нив. и како што си напишала сите си се смејат на глупости, а мене воопшто не ми е смешно и морам со сила да се смеам :facepalm: има и исклучоци во друштвото барем малку слични на мене ама не е то то. постепено сега се зближувам со други па ќе видам што ќе биде.
инаку ова чувство е многу лошо. најубаво е да си можеш со кого си во моментот таков да се правиш, ама јас нема шанси така и затоа понекогаш не ми е удобно со некои личности.
и мене ми се врсници, дури има и постари од мене ама толку ми се глупави немаш појма :вонзем:
 
Член од
1 март 2012
Мислења
53
Поени од реакции
10
ја сум ваков или барем имам чувство како да сум поинаков од останатите. како што си го напишала постов буквално се пронајдов во него. со минатото друшто супер си поминував можам да кажам дека сите си бевме слични колку толку ама сега со овие сегашниве буквално некогаш дури и глупости измислувам за да не излезам со нив. и како што си напишала сите си се смејат на глупости, а мене воопшто не ми е смешно и морам со сила да се смеам :facepalm: има и исклучоци во друштвото барем малку слични на мене ама не е то то. постепено сега се зближувам со други па ќе видам што ќе биде.
инаку ова чувство е многу лошо. најубаво е да си можеш со кого си во моментот таков да се правиш, ама јас нема шанси така и затоа понекогаш не ми е удобно со некои личности.
и мене ми се врсници, дури има и постари од мене ама толку ми се глупави немаш појма :вонзем:
Да,мислам дека се согласувам со тебе.Многу лошо се чувствувам и понекога се прашувам дали проблемот е до мене.Дали јас сум одбивна за другите или нешто така...
 
L

Luki Junior

Гостин
80% од шоферите мислат оти са подобри шофери од останатите у сообраќајо.... А на крајо сите испаѓа оти се средностатистички добри...
Со други зборове, пумпајне на его..
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Да,мислам дека се согласувам со тебе.Многу лошо се чувствувам и понекога се прашувам дали проблемот е до мене.Дали јас сум одбивна за другите или нешто така...
јас мислам дека не е проблемот до тебе (до мене или до рајко, петко) такви сме се родиле и не можам ја сега да се преправам заради други ајде тие нека се преправаат.
и сигурен сум дека има многу други луѓе во твоја близина слични на тебе, исто и во моја близина слични на мене. со ист вкус за шеги, исти мислења за спорт, за коли, едноставо со слични (до негде исти) размислувања. :) само треба трпение и време да се запознат (и воопшто да се сретнат) тие луѓе.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Најглупа ситуација. Коа другар ми се инати ко мрсул и на крај коа ќе види дека греши опашката в газ и право дома :)
Затоа си кулирам со дечките...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Искрено, многу ми е глупо тоа "поразличен сум од другите". Не си поразличен од другите, ист си, само поинаку гледаш на себеси и поинаку на другите.

 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
Дали некогаш сте добиле чувство дека сте поразлични од другите,од вашите пријатели? Како на пример,размислувате за некоја работа како повозрасен човек,и мислите на последиците што може да се случат,а некои само се стремат тоа да го направат иако тоа можеби е и најглупавата работа на свет.Кога на пример тие се смејат на некоја шега што воопшто нема смисла,а ти си присилен да се смееш иако немаш волја за тоа?Дали поради овие причини добивате желба за ново друштво,односно луѓе кои навистина ви одговараат и како постапувате во вакви ситуации?
Да, да, да добила сум тоа чувство, дека сум поразлична од другите, ам никогаш како попаметна.
Секогаш сум била најглупавата во друштво.
Од стоилјади паметни одговори, јас секогаш, ам секогаш морам да го одберам НАЈ ГЛУПИОТ.
Зш сум таква, поима неам. :cautious:
 

Messanger

Аскер
Член од
15 октомври 2011
Мислења
380
Поени од реакции
344
Дали некогаш сте добиле чувство дека сте поразлични од другите,од вашите пријатели? Како на пример,размислувате за некоја работа како повозрасен човек,и мислите на последиците што може да се случат,а некои само се стремат тоа да го направат иако тоа можеби е и најглупавата работа на свет.Кога на пример тие се смејат на некоја шега што воопшто нема смисла,а ти си присилен да се смееш иако немаш волја за тоа?Дали поради овие причини добивате желба за ново друштво,односно луѓе кои навистина ви одговараат и како постапувате во вакви ситуации?
Биди среќен, знак дека си по паметен. Често знам да и кажам дека се родиле во вистинско време и вистинско место, ако се родеа на друго место најверојатно ќе беа нај глупите и нај досадните...
Лошо е да слушаш турбо-фолк музика да слушаш ласкања, пијанчења, селачење...

"Глупите луѓе ти прават да се чуствуваш глупаво" - Марјан Ѓорѓиевски
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
"Глупите луѓе ти прават да се чуствуваш глупаво" - Марјан Ѓорѓиевски
Малце е оф-топик али сериозно го цитираше Марјан Ѓорѓиевски, ванаби комедијантот од Битола? Тој Марјан? Сериозен си?
Те молам, биди ти поразличен од другите, зашто не сакам да видам никогаш повеќе цитат од него.
 

Messanger

Аскер
Член од
15 октомври 2011
Мислења
380
Поени од реакции
344
Малце е оф-топик али сериозно го цитираше Марјан Ѓорѓиевски, ванаби комедијантот од Битола? Тој Марјан? Сериозен си?
Те молам, биди ти поразличен од другите, зашто не сакам да видам никогаш повеќе цитат од него.
А да ја коментираше содржината на цитатот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom