Ваша идеја за бизнис во Македонија

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Ренатка дај пиши на ПП со каков текстил се бавташ.

Лоба ми е бивша можам сега да и се јавам ако сакаш?
Ќе ја облечеме во припиена маичка и ќе ја истушираме, одма вртам на телефон кај другар ми Лазов ќе закупиме 10 билборди на 3 месеци и ќе направиме маркетинг кампања, ќе видиш дека продажбата ќе ти рипне до небо.

Нема потреба ништо да плаќаш јас ја направив ѕвезда таа мене многу ми должи.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
6 јули 2012
Мислења
41
Поени од реакции
35
Ренатка дај пиши на ПП со каков текстил се бавташ.

Лоба ми е бивша можам сега да и се јавам ако сакаш?
Ќе ја облечеме во припиена маичка и ќе ја истушираме, одма вртам на телефон кај другар ми Лазов ќе закупиме 10 билборди на 3 месеци и ќе направиме маркетинг кампања, ќе видиш дека продажбата ќе ти рипне до небо.

Нема потреба ништо да плаќаш јас ја направив ѕвезда таа мене многу ми должи.
:pos:
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Ne zboruvam za promasheni investicii.......sekako deka do sega sum gi izvadila.........no od ovoj biznis zavisi mojata ziveacka, jas ne rabotam i nesto drugo naporedno, taka da mnogu mi e vazno kako se odvivaat ovie raboti........mora na nekoj nacin da se reagira, samo neznam kako :)
Има еден “нов“ сајт наречен Pinterest, тоа е одлично место за промоција на она што го правиш.Ако неможеш да најдеш покана, пиши ми e-mail, ке се потрудам да најдам една за тебе.
Сајтот е посетуван од жени, најчесто мајки кои имаат солидна заработувачка.Се работи за одлично место за промоција што треба правилно да се искористи..Членеството не се наплаќа, сметам дека нема ништо да те чини ако се обидеш.
 
Член од
16 јули 2012
Мислења
20
Поени од реакции
2
Има еден “нов“ сајт наречен Pinterest, тоа е одлично место за промоција на она што го правиш.Ако неможеш да најдеш покана, пиши ми e-mail, ке се потрудам да најдам една за тебе.
Сајтот е посетуван од жени, најчесто мајки кои имаат солидна заработувачка.Се работи за одлично место за промоција што треба правилно да се искористи..Членеството не се наплаќа, сметам дека нема ништо да те чини ако се обидеш.
Ti blagodaram mnogu........mi treba nesto takvo.......i ke te zamolam da se potrudis...:)
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Во Македонија??

Само онлајн работење.. Ништо друго.. Не дозволувајте да ве јадат за скапани 10 илјадарки.. Ако е некој заинтересиран во работење преку интернет нека ми пише порака ;) Од македонија сме 4-5 души што земаме пари на овој начин..
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Во Македонија??

Само онлајн работење.. Ништо друго.. Не дозволувајте да ве јадат за скапани 10 илјадарки.. Ако е некој заинтересиран во работење преку интернет нека ми пише порака ;) Од македонија сме 4-5 души што земаме пари на овој начин..
Rekla kazala. Bez rabota nema pari drugovi. So isklucok na javniot sektor.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Rekla kazala. Bez rabota nema pari drugovi. So isklucok na javniot sektor.
А идеи...o_O ?

во развиените земји идеите се најскапото и најбараното нешто, и спремни се да платат цело богатство за идеи
Имаат развиена технологија и остварувањето на идеите чини евтино од техничко-технолошки аспект
А во земјите во транзиција, особено на Балканот за идеја никој пет пари не дава, бидејќи „сите се паметни“- всушност овде е обратен проблем(недостаток на развиена технологија и финансии)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Незнам каде им се доставуваат идеите, имам само една ќе биде најефикасна, почнува со групно или колективно кој како милува да се изрази.
 
Член од
16 јули 2012
Мислења
20
Поени од реакции
2
Ренатка дај пиши на ПП со каков текстил се бавташ.

Лоба ми е бивша можам сега да и се јавам ако сакаш?
Ќе ја облечеме во припиена маичка и ќе ја истушираме, одма вртам на телефон кај другар ми Лазов ќе закупиме 10 билборди на 3 месеци и ќе направиме маркетинг кампања, ќе видиш дека продажбата ќе ти рипне до небо.

Нема потреба ништо да плаќаш јас ја направив ѕвезда таа мене многу ми должи.
sto bidna ? :)))))))
--- надополнето: 29 септември 2012 во 17:52 ---
А идеи...o_O ?

во развиените земји идеите се најскапото и најбараното нешто, и спремни се да платат цело богатство за идеи
Имаат развиена технологија и остварувањето на идеите чини евтино од техничко-технолошки аспект
А во земјите во транзиција, особено на Балканот за идеја никој пет пари не дава, бидејќи „сите се паметни“- всушност овде е обратен проблем(недостаток на развиена технологија и финансии)
sosema si vo pravo !
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
renatka poradi toa sto si podolgo vreme vo ovoj biznis bi te prasal kaj da nabavam kapi salovi i corapcinja za deca koj sie ova vo MK ?? Da imaat nekoj interesen dizajn
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
7
Во Македонија??

Само онлајн работење.. Ништо друго.. Не дозволувајте да ве јадат за скапани 10 илјадарки.. Ако е некој заинтересиран во работење преку интернет нека ми пише порака ;) Од македонија сме 4-5 души што земаме пари на овој начин..
Заинтересиран сум за онлајн работа. Дај некое инфо?
 
Член од
21 март 2009
Мислења
5
Поени од реакции
3
Ајде малку помош..
Кажете бизнис идеи или подобро кажано изворче за сопствена плата, пошо БИЗНИС е голем поим.
Да прецизирам.. Сакам да отпочнам свој “бизнис“ од кој би заработувал една солидна плата, без да зависам од некој друг газда кој би ми дал исто толкава плата и дали ке ја дава на време, пошо за поголема заработка, односно за да станеш ГАЗДА ти треба многу пари во старт и уште повеќе ВРСКИ во влада...
- Инвалидно лице - поточно способно лице за работа, но со некој степен на инвалидитет
** За оние кои незнаат - Државата за инвалидните лица кои почнуваат свој бизнис, ги ослободува од плакање придонеси за ПИО и некои други давачки. Плус, после 9 месеци од постоење на фирмата, државата го субвенционира ДО 20 просечни плати (неповратни) ... што значи (максимум) до 400.000 денари (интересна сума)

Веќе имам отприлика до 3.000 евра на располагање, ете може би се снашол и до 5.000
Плус, проектот за самовработување кој би ми додал 3.000 евра, поточно со тоа што задржуваат одредена сума за обику и слично... би дошло околу 2.000 ЕФЕКТИВНИ средства за набавка на опрема и слично ..

Поконкретно, за Струга.
Некои мои идеи...
Менувачница, Сервис и продажба на компјутери, продавница за електро и водоводна инсталација/жечезара/ , пакување шеќер во стапче за кафчи, “бакалски„ кеси за леб/ за сендвичи/ .. кафетерија, книжара...
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.342
Поени од реакции
6.276
и мислиш некој што има добра идеја за бизнис, туку така ќе ти ја даде тебе тука на форум. good luck with that.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom