Евро 2012 - група Д (Англија и Франција во 1/4 финале)

Кои две репрезентации ќе продолжат во втората фаза?


  • Вкупно гласачи
    158

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
Само направив компарација, Челзи со никаква игра стана шампион!
Сега ако не можеш да си поврзиш што сакав да кажам не сум јас крив!
Челзи не даде гол од офсајд.А ако била никаква играта - англиска работа :D
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Челзи не даде гол од офсајд.А ако била никаква играта - англиска работа :D
Украина пред да го дадат голот беа во офсајд ама за тоа забораваш да спомнеш. Сигурно ако беше Англија оштетена ќе се радуваше како мало дете и ќе велеше дека така им треба, а вака друга е ситуацијата!
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093

Мене ептен FAIL ми е сликава, мислам сите знаеме дека цурава е пољакиња, толку тој што ја праел не можел да избере било која пристојна украинка од трибини?
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Eве за сите гомнојадци дека немаше гол :icon_lol:

 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
Украина пред да го дадат голот беа во офсајд ама за тоа забораваш да спомнеш. Сигурно ако беше Англија оштетена ќе се радуваше како мало дете и ќе велеше дека така им треба, а вака друга е ситуацијата!
Види ја снимката, види кај е судијата, а кај е играчот на 0:48.

2 метри е зад украинскиот играч, лошо поставен.
Следно, кажав погоре ако веќе имало офсајд зошто не свиреле офсајд?
И трето, ако веќе немаше офсајд според нив зошто не го признаа голот? Цело време викам дека судиите се проблемот, а не за Англија - можеше да се и други место нив.Друг е муабетот дека овие грешки обично на големите им се во корист (пр. Франција - Ирска, голот на Анри со рака).Ако ти е за Англија, паќ ќе повторам играа далеку послабо од Украина и дадоа гол поради грешка на Украинците, не поради некаква си надмоќност.

Да не тераме веќе со муабетов, не ме цитирај џабе муабет кога веќе е завршена групата :unsure:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Види ја снимката, види кај е судијата, а кај е играчот на 0:48.

2 метри е зад украинскиот играч, лошо поставен.
Ако добро те разбрбрав за линискиот ти викаш дека е лошо поставен . Во оваа ситуација тој е добро поставен затоа што линискиот судија секогаш е во линија со последниот играч а не во линија со напаѓачот во случајов .
Значи сега е на одлична позиција односно во линија со последниот англичанец , Лескот .
Баш тоа и се гледа на 0:48 и зашто не дигна офсајд незнам .
Зашто не беше гол за украина и тоа незнам .

(y)
 
G

grande-juve

Гостин
ако веќе имало офсајд зошто не свиреле офсајд?
Ако имало гол, зошто не свиреа гол:confused:

Според мене кога веќе направија грешка со офсајдот за Англија, добро што згрешија и со Украинците, иако и двете одлуки беа катасртофални.
Инаку и јас би направил некоја комбинација од Американскиот фудбал и тенисот за прегледување на снимката, и НБА исто е добар пример, сеа може ќе има 3-4 прекини во текот на мечот и ќе трае десетина минути подолго, ама важно судиската одлука ќе биде праведна.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.219
Поени од реакции
10.235

Мене ептен FAIL ми е сликава, мислам сите знаеме дека цурава е пољакиња, толку тој што ја праел не можел да избере било која пристојна украинка од трибини?
Ете одма се познава дека си женско. Мислиш на некој од нас му паѓа на памет дали е пољакиња или не? :icon_lol:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
Енглезиве кога имале игра освен во '66та на домашен терен :D
А и тогаш...еве го победничкиот гол за 3:2
England's total of eleven goals scored in six games set a new record low for average goals per game scored by a World Cup winning team.
The record stood until 1982, when it was surpassed by Italy's twelve goals in seven games; in 2010 this record was lowered again by Spain, winning the Cup with eight goals in seven games.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Ете одма се познава дека си женско. Мислиш на некој од нас му паѓа на памет дали е пољакиња или не? :icon_lol:
Јок, грешка си :)
Уште прв пат кога ја видов цурава во темата Награда Лариса Рикелме се воодушевив, и кога ќе се гласа на крај, она ми е број еден. А бидејќи бааги сите ја изнагледавме и анализиравме, и нејзини страни и милион слики беа презентирани :icon_lol:, од таму кога го видов сликичево ептен ми падна во очи дека е Fail, и тоа не само дека она е од Полска, туку дека конкретнава утакмица се играше во Украина.
Нормално, тоа јас мислам така, не го наметнувам како правилен став за останатите :icon_mrgr:
Иначе сврши работа ако овде чекаш слики од цури, има две теми полни со прекрасни девојки (со исклучок на тие топлес хрватиците) :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
А и тогаш...еве го победничкиот гол за 3:2
England's total of eleven goals scored in six games set a new record low for average goals per game scored by a World Cup winning team.
The record stood until 1982, when it was surpassed by Italy's twelve goals in seven games; in 2010 this record was lowered again by Spain, winning the Cup with eight goals in seven games.
На тоа СП имало еден куп неправилности, допингувани играчи од другите репрезентации кои не ни требало да бидат на турнирот ама сепак биле и ред други работи, ова со голов најмал проблем е. А и илузорно е сеа од пред 100 години снимки да вадиме.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
На тоа СП имало еден куп неправилности, допингувани играчи од другите репрезентации кои не ни требало да бидат на турнирот ама сепак биле и ред други работи, ова со голов најмал проблем е. А и илузорно е сеа од пред 100 години снимки да вадиме.
Допингувани отсекогаш имало, а и сега се некој процент, само имале среќа да не ги откријат.Примерот ми беше како поради судиски грешки секогаш некоја од големите репрезентации се во ќар ;) Потребно е технологија, макар и паузирање на време ко за ракомет, многу глупости гледаме од судиите, влегле во филм дека се главна улога место играчите.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
Ништо страшно, нели?!http://www.ekipa.mk/News.aspx?newsId=9219
„Имаше очигледен гол за Украина на дуелот против Англија, кој остана непризнаен. Би сакале да го немавме тоа на ЕП, но ете се случи. Беше тоа лош момент“ – изјави денеска Комесарот за судии на ЕП, Пјерлуиџи Колина.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Ништо страшно, нели?!
„Имаше очигледен гол за Украина на дуелот против Англија, кој остана непризнаен. Би сакале да го немавме тоа на ЕП, но ете се случи. Беше тоа лош момент“ – изјави денеска Комесарот за судии на ЕП, Пјерлуиџи Колина.
Добро де, јас како фан на Англија ти го признавам голот, ќе ми купиш сеа една тулумба?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom