Економски факултет (reloaded)

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Ќе ве замолам на неколку прашања дали можам да добијам одговор.

Се работи во врска со еден братучед кој сака да оди на економски.Мерак му било да оди на финансиски менаџмент.Има слаби оцени т.е не баш единици :icon_lol:но просек од сите години му е 3.00.Дали може воопшто да се запише на факултетов и доколку би можело кога може најрано да го направи тоа?Знам дека порано кога бев јас беше околу Септември,Октомври.Прашањето ми е,дали има можност сега да се запише?

Јас со просека 5,00 и две четворки на матура, сум во приватна квота на Финансиски менаџмент, бркавме за во државна ама не можеше ништо да се напраи, имавме 2 ептен јаки врски но ништо од бизнисот... Нека сонува друг сон, финансиски менаџмент нема теорија со 3,00 просек, па и со 4,00, од искуство, на финансиски секогаш е најголема конкуренција... Најдобро да иде на смер Економија, па во втора да си фатите врски да го префрлат на финансиски менаџмент... И онака прва година е иста за сите ...:)
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
ima nekoj sto polagal MIS i prv i vtor kolokvium? ako nekoj se sekava na nekoe prasanje moze da mi pise pp?? i dali e istiot materijal od lani /?dali se padnaa prasanja od tie prasanjata profesorot sto gi dava ???
 
Член од
26 септември 2010
Мислења
29
Поени од реакции
10
ima nekoj sto polagal MIS i prv i vtor kolokvium? ako nekoj se sekava na nekoe prasanje moze da mi pise pp?? i dali e istiot materijal od lani /?dali se padnaa prasanja od tie prasanjata profesorot sto gi dava ???
Материјалот до прв колоквиум е ист (до 5.1 глава), а потоа има нешто сменето и додадено, најубаво да си провериш во Зоки.
Прашањата што беа на колоквиумите беа истите што ги имаше дадено на крајот од секоја тема.
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
163
Поени од реакции
85
Некои совети за полагање на Основи на Економија на испит? Се паѓаат ли од Либро прашањата?
--- надополнето: 12 јануари 2012 во 01:45 ---
Некои совети за полагање на Основи на Економија на испит? Се паѓаат ли од Либро прашањата?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.076
Поени од реакции
584
Некои совети за полагање на Основи на Економија на испит? Се паѓаат ли од Либро прашањата?
--- надополнето: 12 јануари 2012 во 01:45 ---
Некои совети за полагање на Основи на Економија на испит? Се паѓаат ли од Либро прашањата?
Исти прашања од колоквиум. И да тие од Либро обавезно.
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
11
Поени од реакции
3
ПЛС кажете нешто за испит Менаџмент! Кој полагаше 2 колоквиум- што кејсови имаше, што прашања и сл...се што знаете кажете:);)
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
Материјалот до прв колоквиум е ист (до 5.1 глава), а потоа има нешто сменето и додадено, најубаво да си провериш во Зоки.
Прашањата што беа на колоквиумите беа истите што ги имаше дадено на крајот од секоја тема.
a od tie prasanjata od libro i zoki od prethodnite godini imase nekoe???
 
Член од
11 август 2011
Мислења
322
Поени од реакции
446
Kolegi , ako znae nekoj neka pise dali ispitot Trgovski Dogovori utre se polaga opticki ili na pisuvanje .
 
Член од
26 септември 2010
Мислења
29
Поени од реакции
10
a od tie prasanjata od libro i zoki od prethodnite godini imase nekoe???
За ова не знам да ти кажам, ги немам земено тие прашања, само прашањата што беа после секоја глава дадени од професорот.
 
Член од
20 септември 2010
Мислења
30
Поени од реакции
1
ФИНАНСИСКО СМЕТКОВОДСТВО испит???
било какви информации
 
Член од
12 јануари 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Marko znaes nesto za trgovski dogovori za utre? dali ke ima opticki ili so pisuvanje, ako e so pisuvanje koi prezentacii treba od zephyr?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.076
Поени од реакции
584
ПЛС кажете нешто за испит Менаџмент! Кој полагаше 2 колоквиум- што кејсови имаше, што прашања и сл...се што знаете кажете:);)
http://ekonomski.files.wordpress.com/2009/01/osnovinamgtispitnakomb.pdf
http://ekonomski.files.wordpress.com/2008/12/tret-kolokvium-menagment.pdf
http://ekonomski.files.wordpress.com/2008/12/menadzment-prasanja-vtor-kolokvium1.pdf
 
Член од
14 септември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
Анализа на временски серии како изборен? Некој да сподели искуство :)
--- надополнето: 12 јануари 2012 во 18:31 ---
Анализа на временски серии како изборен? Некој да сподели искуство :)
 
Член од
12 јануари 2012
Мислења
5
Поени од реакции
2
Ke moze li nekoj da mi kaze bidejki sum vonreden i ne sum mnogu upaten dali predmetot Angliski I ke bide pismeno ili usmeno ? fala mnogu odnapred
 
Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
МТП и ЕВТ полесно е на пишување или на заокружување?
споделете некое искуство?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom