Дали Србија ќе банкротира?

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.375
Поени од реакции
7.491
Да јас сум добро и мислам логички. А ти негира очигледни работи.
Ај се гледа дека интелегенцијата ти е на ниско ниво, пак ќе ти објаснам, целата тема ти е без врска пошто во веста се вели дека нема предвидено доволно пари во буџетот на Србија за пописот оваа година, тоа не значи дека нема пари Србија за тоа, туку дека не и е некој приоритет за оваа година, најверојатно од политички причини!
 

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
Ај се гледа дека интелегенцијата ти е на ниско ниво, пак ќе ти објаснам, целата тема ти е без врска пошто во веста се вели дека нема предвидено доволно пари во буџетот на Србија за пописот оваа година, тоа не значи дека нема пари Србија за тоа, туку дека не и е некој приоритет за оваа година, најверојатно од политички причини!
Ај сега олади малце дај му шанса нов е .Плус тие политички причини се можеби : навистина нема пари

xretry стави друг линк и друга вест каде збори за дефицитите на србија и немање пари
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
45
Поени од реакции
1
Ај се гледа дека интелегенцијата ти е на ниско ниво, пак ќе ти објаснам, целата тема ти е без врска пошто во веста се вели дека нема предвидено доволно пари во буџетот на Србија за пописот оваа година, тоа не значи дека нема пари Србија за тоа, туку дека не и е некој приоритет за оваа година, најверојатно од политички причини!
Брат стануваш досаден. Нема како да не предвидува во буџетот пари за попис, како знаеш за него од 10 години ... Едноставно нема пари. И да не е предвидено во буџетот (сомневам се) - очигледно Србија нема 10 милиони за вонреден потрошувачка... :tapp:
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ama ic k.. ne me boli dali srbija ke bankrotira , koja drzava e taa !!!???
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Таа е нашиот сосед и кога сосед ти банкротира голема е веројатноста и ти да го сетиш .

Grcija e bankrotirana odkoga postoi pa nie uste ne sme bankrotirale :)
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.375
Поени од реакции
7.491
Брат стануваш досаден. Нема како да не предвидува во буџетот пари за попис, како знаеш за него од 10 години ... Едноставно нема пари. И да не е предвидено во буџетот (сомневам се) - очигледно Србија нема 10 милиони за вонреден потрошувачка... :tapp:
Од кога банкротираат држави кои немаат пари за вонредни трошоци?

На крај краева ич гајле не ми е за Србија, ама ми се сере од вакви вести за без врска.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.241
Поени од реакции
21.557
Ова нема никаква врска ... Јас сум сигурен дека има Срби, кои имаат повеќе од 10 милиони. Тоа не значи дека сите имаат 10 милиони или државата е економски добро.


Наскоро читав дека нема пари за пензии во Србија.

--- надополнето ---



Да јас сум добро и мислам логички. А ти негира очигледни работи.


Ќе побарам веста во која се вели дека Србија нема пари за пензии и ќе ги намалува

--- надополнето ---



ММФ не е многу добра идеја. Почнуваат да ти одредуваат политиката. Види во Романија што се случи со платите по ММФ. А светските господари мразат Србија.
Па многу јасно дека ќе има услови, ако продолжи истата политика пак ќе има банкрот. И да, цел свет ја мразит Србија...
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
45
Поени од реакции
1
Па многу јасно дека ќе има услови, ако продолжи истата политика пак ќе има банкрот. И да, цел свет ја мразит Србија...
Ш оди им објасни на овие 55 000 демонстранти, дека ќе им намали плата за да има пари за попис и друго слични глупости.



шах-мат :tapp:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.241
Поени од реакции
21.557
Ш оди им објасни на овие 55 000 демонстранти, дека ќе им намали плата за да има пари за попис и друго слични глупости.



шах-мат :tapp:
Ако нема пари, нема ни плати. Прашај ги Грците...нивна среќа што го имаат Еврото иначе ќе имаше страшна инфлација и со тоа големо исиромашувајне на народот...тоа на Србија не и бега ако не се сменит ништо. Значи на крај исто излага барем со првата опција има шанса да се опрајт.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Без гајле !!! Ниту Србија ниту која било држава на балканов не банкротира за 10 милиони , па ни за 10 милијарди !!! Па дури и ако дојде до тоа дереџе , ке го реши тоа чичко џорџ , ке сменат титулар некои интересни работички и готовоооо !!!А тоа што владејачката клика таму крека на цел глас дека се нема пари , ха , се готви да го дере обичниот човек пак по незнам кој пат !!!!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.740
Поени од реакции
9.864
Сречен сум што сум тука..а не у Србија или Грчка :) Уште малце браќата за раче ќе си се фатат
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Коjто раздуваше кесиjaта преди кризата,сега ке пати. Това стана во Романиja,това стана во Грциja,това става и во Србиja.
Бели пари за црни дни. Това народа не го е кажал без да го е преживел.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Ајде ќе ти илустрирам на попрост начин, можеби ќе ме разбереш.

Да кажеш дека Србија нема 10 милиони евра е исто да кажам дека ти дома немаш 1 000 денари.
Свати?
Стварно јеботе, и то шта кажеш...Мислам убаво ви говори човеков која ви е логикава, држава да нема 10 милиона евра за попис??? Па едно мочано Косово каде нема индустрија кога прогласи независност имаше повеќе од 100 милиона долари, зарем мислите Србија дека нема покрај таа индустрија што ја има?
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
По таа логика Црна Гора веќе требаше да банкротира.

"Црна Гора нема пари за на Евровизија"

http://www.vecer.com.mk/?ItemID=585EB7E41117DD45B3C3CFB4C4AB5539

А тоа дека ќе биде "тешко нејзино" пошто не е членка на ЕУ е стварно иронично.Демек Еу им помага на банкротираните земји,а само нејзините членки банкротираат.Дали некоја друга земја во светот банкротираше во периодов на (демек) "светската економска криза" ???
Да Исланд банкротира,не е во ЕУ и помина многу полесно отколку гејлада - без милијардите на Еу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom