Која е најдобра лига според вас?

Што мислете која е Најдобра Лига од наведнативе?

  • Премиер Лига

    Гласови: 229 48,2%
  • Примера Дивизија

    Гласови: 88 18,5%
  • Сериа А

    Гласови: 109 22,9%
  • Бундес Лига

    Гласови: 33 6,9%
  • Некоја друга што не е на Анкетава

    Гласови: 16 3,4%

  • Вкупно гласачи
    475
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
1.Па 3/4 утакмици на коло мислам доволно се.
2./
3.:pos:
4.Не му даде да дише на вашиот Роналдо.

Спасува 2/3 чисти гола,каде што Валдес немаше да има никаква шанса да одбрани.

П.С Пујол и Пике не се само Барселона,туку се главните и во Шпанија...најсилнатра репрезентација моментално.
1. Ти ако гледаш 3/4 утакмици англиско секоја недела, нема да го правиш овој муабет што сега го правиш. Така да, на друг некој кажувај му тоа.
4. Охоо, Јаница Костелич, гдје је лопта човече? И повторно брилијантна интервенција на твојот Касиљас. А од каде Роналдо наш? :jaj:


5. Не ме демантира никако со ова видео. Сеуште стојам на ставот од мојот претходен пост. Џабе величење. А шпанската репрезентација кој ја сочинува? Па цела Барселона е таму бе детенце, освен Рамос, Касиљас, Алонсо и Торес. Така да исти К ти е ова.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
1. Ти ако гледаш 3/4 утакмици англиско секоја недела, нема да го правиш овој муабет што сега го правиш. Така да, на друг некој кажувај му тоа.
4. Охоо, Јаница Костелич, гдје је лопта човече? И повторно брилијантна интервенција на твојот Касиљас. А од каде Роналдо наш? :jaj:


5. Не ме демантира никако со ова видео. Сеуште стојам на ставот од мојот претходен пост. Џабе величење. А шпанската репрезентација кој ја сочинува? Па цела Барселона е таму бе детенце, освен Рамос, Касиљас, Алонсо и Торес. Така да исти К ти е ова.
1.A кој муабет го правам јас?Одма кажав дека ПЛ е најдобрата лига.Јас зборувам за тоа,што шпанската лига ја прават бетер од шкотската.
4.:pos:јака финта во пријателски меч.
5.А јас мислев цела репрезентација ја сочинуваат играчите на Реал Мадрид,фала што ме просветли.
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
1.A кој муабет го правам јас?Одма кажав дека ПЛ е најдобрата лига.Јас зборувам за тоа,што шпанската лига ја прават бетер од шкотската.
4.:pos:јака финта во пријателски меч.
5.А јас мислев цела репрезентација ја сочинуваат играчите на Реал Мадрид,фала што ме просветли.
Па така кажи, јасно и гласно: ПЛ е најдобрата лига. А не да ми мешаш кои играчи играле во Барса и Реал, кој би најдобриот голман, како Пике повлекувал акција и Пујол бил незаменлив и остали глупости. Не видов некој да ја направи шпанската лига бетер од шкотската. Не е многу јака финтата, само толку му сече на Пике, го лизнаа ко дете у маало. За просветлување, тука сум, ако ти затребам и другпат.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Па така кажи, јасно и гласно: ПЛ е најдобрата лига. А не да ми мешаш кои играчи играле во Барса и Реал, кој би најдобриот голман, како Пике повлекувал акција и Пујол бил незаменлив и остали глупости. Не видов некој да ја направи шпанската лига бетер од шкотската. Не е многу јака финтата, само толку му сече на Пике, го лизнаа ко дете у маало. За просветлување, тука сум, ако ти затребам и другпат.
Па мислам на сите им е јасно,која лига е најјака...или треба секојпат да се потенцира?
Ај кажи кој дефанзивец,тука немаше да направи лизгачки старт?

А да,уште нешто...
Вашето капитенче,не знаеше кај се наоѓа.
Плус добрата реакција на голманот подобар од Касиљас:pos:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Па така кажи, јасно и гласно: ПЛ е најдобрата лига. А не да ми мешаш кои играчи играле во Барса и Реал, кој би најдобриот голман, како Пике повлекувал акција и Пујол бил незаменлив и остали глупости. Не видов некој да ја направи шпанската лига бетер од шкотската. Не е многу јака финтата, само толку му сече на Пике, го лизнаа ко дете у маало. За просветлување, тука сум, ако ти затребам и другпат.
Just for the record: Не беше Пике детето кое според сите требаше да го замени Фердинанд? Или пак оти не игра у Јунајтед автоматски го прави играч без фудбалска интелигенција?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Just for the record: Не беше Пике детето кое според сите требаше да го замени Фердинанд? Или пак оти не игра у Јунајтед автоматски го прави играч без фудбалска интелигенција?
Поинакви дефанзивци се бараат во ПЛ а и Пике ќе беше штета да биде замена на Рио и Вида :smir:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Поинакви дефанзивци се бараат во ПЛ а и Пике ќе беше штета да биде замена на Рио и Вида :smir:
Нормално тоа, верувам дека ниеден фан на Манчестер Јунајтед не би сакал да се упропасти кариера на некој нивни играч, во време кога Видо и Рио беа најдобриот дефанзивен тандем во светот. Незаменливи беа и верувам дека било кој друг да дошол таму во тој момент, би им греел клупа.

Него, друго ми беше зборот :)
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Just for the record: Не беше Пике детето кое според сите требаше да го замени Фердинанд? Или пак оти не игра у Јунајтед автоматски го прави играч без фудбалска интелигенција?
Никој не го направи играч без фудбалска интелигенција, туку другарчето твое го направи Бог. А нему нема потреба да му реплицирам, почна да тера муабети брз врска, колку да напише нешто.
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Англиската беше најдобра до пред 2 години. Сега не е. Прва е шпанската , бундес, англиска , калчо...
Да не се навредат навивачите на англиските клубови али екипите се послаби и послаби им се.
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
иако навивам за барселона, бундес лигата би ја ставил на прво место бидејќи доста голови паѓаат на натпреварите, ретко на кој има под 3 гола, а и сите тимови играат офанзивно...а не во другине лиги се дефанзивно играат, цело време еден гол дали ќе дадат...
еве како би ги рангирал лигите...
1.Бундес лига
2.Примера
3.Англиска(иако има јаки клубови: М.Јунајтед, Челзи, Арсенал, и Ливерпул може да се каже иако годинава игра многу лошо, другото све е тиња од тимовите)
4.Холандска
5.Италијанска (има добар фудбал во италијанскава, Интер, Милан, Јувентус добро играат ама некако ме нервира што има доста местенки...
а и плус во лигата само 4-5 клуба владеат а другото се е тиња)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ајдееее почнаа бундесот да го ставаат и пред Премиер :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom