Метеор над Македонија

Член од
29 јануари 2010
Мислења
245
Поени од реакции
12
Јако ова го видов дури и во Струмица, некои мислеа дека ѕвезда што паѓа :pos2:
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Значи стварно паднал метеор, ќе мора појака ганџа нареден пут да најдем -.-
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.026
Поени од реакции
1.282
Леле и јас ова вчера го видов немате појма колку беше осветлено небото
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Бевме со другари надвор од населено место и имавме добар поглед на небото. Ја го видов од почеток пошо зјапав у небото :) Траеше 4-5 секунди и згасна многу блиску до хоризонтот. Имаше скоро вертикална патека. Изворот на светлина беше со светло зеленикава боја и со слчна големина на сонцето како што го гледаме ние само нормално со многу послаба светлина. Се наоколу беше како зора. Стварно интересно искуство и среќен сум што го видов :)

Инаку еве и слика видов од него на еден од сајтовите што сте ги ставиле. еве како изгледше.



Заборавив да напишам слушнав и пригушена бучава 1-2 мин по појавата но мислев дека не е поврзана со ова. Беше слична на експлозија на бомба. Нешто слично како кога екплодираше складилиштето во Албанија но со помал интезитет.
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
А да не е ова поврзано со „авионот“ во Калифорнија, или каде и да беше, пред некој ден !? Во Америка полета, на Балканот слета....хммм.. не ќе да е метеор, ни авион, ова... ова ми изгледа на БЕГСТВО!
 
S

smart ass

Гостин
А да не станува збор за Ракета на АРМ(не сигнална туку лајтинг)??
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Јако ова го видов дури и во Струмица, некои мислеа дека ѕвезда што паѓа :pos2:
Кај бе го виде од Струмица? И јас во тоа време бев излезен надвор ама не видов ништо :toe:
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Луѓе го видов и дефинитивно беше небесно тело. Престанете со теориите дека било ракета или авион или незнам што....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom