Skazi @ Skopje Fair - 12.09.2009

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
До кога со овој бе ??? Али ако има млада публкика се пали уште на него.:toe:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
ОООООООО ФАТАМ ИДАМ ФАТАМ НЕ ПРОПУШТАМ:vozbud::vozbud:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
75
Поени од реакции
4
А ти мислиш дека нема да дојдат толку луѓе на журкава?

Не знам дали ова го напиша од памет или стварно знаеш, ама јас ќе ти кажам дека на Infected Mushroom имаше околу 5.000 луѓе и внатре не можеше да се диши. На Таламаска исто така имаш околу 3.500-4.000 ама овојпат имаше простор колку толку. Пишав уште во првиот пост. На последната журка на Скази (што btw се одржа во Метрополис), имаше околу 8.000 луѓе (моја проценка). Што мислите, ако дојдат сите пак (а најверојатно ќе дојдат пошто разлика во цената на картата од таа журка е 50 денари), ќе има ли место за сите нив у 3та хала? :nenene:
8.000 woow нема шанси толку да имаше max 2,500
Иначе колку ќе биде карта и каде ке ја има во продажба позз

До кога со овој бе ??? Али ако има млада публкика се пали уште на него.:toe:
А што му фали :tapp::tapp::tapp:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.869
8.000 woow нема шанси толку да имаше max 2,500
Иначе колку ќе биде карта и каде ке ја има во продажба позз
:tapp: 2.500 немаше ни у 5.00 саат, кога се затвараше сетот, уште тогаш имаше 3.500 најмалку. А у врвот на журката дефинитивно имаше околу 8.000 (еве и да не се 8, ама 7.000 сигурно). Мојава проценка ја базирам на тоа што на Greatest Hits Pt. 1 имаше 10.000 луѓе (според организаторите - најпосетена журка на сите времиња), а тогаш Метрополис беше FULL!!! Не можеше да се разминеш. Кога беше Скази се напуни прилично многу (види ги сликите и видеата од журката), па од таму и проценка дека има толку луѓе. Иначе, ако ги следиш журкиве на Digital Dance & Urban Dance до сега ќе знаеше дека карти секогаш има во Југотон, а цената ти ја пишува на флаерот (ама кој да погледне, знаеш, послем таков добар флаер :wink:). Цената ти е исто така напишана и на првиот пост од темава.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.646
Поени од реакции
10.942
Да бе 8000, ако не 7 :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: LOOOOOOL
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
8.000 woow нема шанси толку да имаше max 2,500
Иначе колку ќе биде карта и каде ке ја има во продажба позз


А што му фали :tapp::tapp::tapp:
Пали се на скази бе бато што да ти кажам. :salut:
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
22
Поени од реакции
0
Tapa ke bide,znam.Samo sto zaebaa rabota da se odlozi zurkata na Dve Reki.A be ajde "trance so gitari",muzice za skopski i belosvetski kvazi trance-ri.NE IDAM.Samo paricki da se napraat,a voopsto ne se gleda na kvalitetni artisti.Gi ima eden kup i novi i stari sto ne dosle vo gradcevo.Mi go e**vte feeling-ot.:nenene:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Tapa ke bide,znam.Samo sto zaebaa rabota da se odlozi zurkata na Dve Reki.A be ajde "trance so gitari",muzice za skopski i belosvetski kvazi trance-ri.NE IDAM.Samo paricki da se napraat,a voopsto ne se gleda na kvalitetni artisti.Gi ima eden kup i novi i stari sto ne dosle vo gradcevo.Mi go e**vte feeling-ot.:nenene:
Се одложи на две реки?
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
22
Поени од реакции
0
E ne,ke ne ceslaaat!Toa poise me nervira, od edna strana,eeeeejj ,suuuper, zuurrce,a od druga strana,metak site na SKAZI,kao tamu po top ke bilo.Edna sugestija do organizatorot:Dodeka uste ima vreme,kako predgrupi umesto nasive,povikajte gi AC/DC i IRON MAIDEN,pa feeling-ot ke vi bide kompleten i na ednite i na drugite.A i metalcive sigurno ke si recat:A be ovdeka djam bilo,za edno 2-3 meseci pak ke si doeme,a i publikava nekako epten ne prifati.Samo idniot put da ja namalime muzikata,na sred koncert pocnaa da pijat nekakvi tableti,izglea glaa gi zabole od so e jaka muzikava.Da ne se razbolat,pa drug put nema da ni dojdat.:nenene:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.646
Поени од реакции
10.942
Не ширете дезинформации од ракав...журката ќе биде на Две Реки, па ако сака и Џејмс Монро со Дино Псарас во пакет да ги донесат :icon_lol:

Извинете за оффтопик...
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.869
Леле не ми се верува дури и трансот почнаа да го делат на комерцијала и underground... :tapp: Бог да чува што све нема да искоментираат некои луѓе (да не ги именувам сеа). Ова сеа испаѓа вака (ќе напраам споредба со рапот), ко у Саем да доаѓа 50 Cent, а на 2 реки журка си организираат Легија и остали underground рапери. Добро бе, толку ли не гледате дека Трансот сега засега е единствената некомерцијална музика у Македонија. Што мора одма да го заебувате и тоа?
PS: Ова не е навреда ниту за луѓето од Digital Dance, ниту за тие од Dark Forest. Секој сака квалитетна журка, ама факт е дека Digital Dance од секогаш ги носеле најголемите имиња на транс сцената, и заради тоа одма почнаа да серат: "Пак ли овој бе, 5 пати бил до сеа" и слични работи кои стварно не треба да се кажуваат.
 

-Trance-HCI

Трансер до срж...
Член од
18 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
16
Абе се праат изживеани, демек Ех јас коа бев на скази.... Ако не ти се иде не иди, немораш да .....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom