Каде за први мај?

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.459
Поени од реакции
5.434
Секаде е убаво со добро друштво, инаку ја во Лешок идем со другари...
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Се комуњари биле бе овие....
ВМРО ќе го укине
Се што е комуњарско е труло, а дрвото што не дава плод се сече и се фрла во огин.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Цел нормален свет за 1 мај иде на протест, се бори за правата на работниците. Но, ние како најбогата земја на светот со најсреќни граѓани ќе мрсиме брци на некоја ливада.

И после некој ни е крив за малите плати. Додека се прави пикник наместо револуција така ќе биде.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
ако не сум во кавадарци на езерото или моклиште тогас во велес:vozbud:

ВМРО ќе го укине
Се што е комуњарско е труло, а дрвото што не дава плод се сече и се фрла во огин.
аман немој така....ако сакаш да знаеш славењето на први мај започнало од САД...ДА во чикаго кога работници се побуниле:smir:
 
S

stereo m'c

Гостин
за 1ви мај одиме во дивлје на скара,сокче и добра музика !!
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.934
Поени од реакции
12.437
Па нормално во Горно Којнско, дваесетина километри одалечено од центарот на градот, убаво местенце т.е. планина, иначе ке одам со друштво а таму ке седиме во една викендичка... и си се знајт скара, пијалоци, музика, зезања а можеби и едно турнирче, само да ни се погодит денот :)

Море, 10 километри немат од Охрид. :)
Иначе, промена на планот. Место Трпејца, Љубаништа. Алелуја, се договоривме :)
 
M

MIL

Гостин
Se zavisi od mojata rab ako sum sloboden i ako sum raspolozen moze ke idam na kafence nekade ili neso ako ima plan ekipata a ako ne ke sum si na rab :toe:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
За први мај ќе одам со друштво од клас, дел од класот поточно, негде 10тина души што најинтензивно се дружиме плус дечко ми и уште некои другари од страна. Ќе идеме во една викендичка во близина на Волково, можно е и за втори да се иде, не се знае, али за 1ви е договорено..скара, пиење, музика..жууркааа:vozbud:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.715
Поени од реакции
12.137
Цел нормален свет за 1 мај иде на протест, се бори за правата на работниците. Но, ние како најбогата земја на светот со најсреќни граѓани ќе мрсиме брци на некоја ливада.

И после некој ни е крив за малите плати. Додека се прави пикник наместо револуција така ќе биде.
Активно сме вклучени во протестите со добра скара, големи кременадли и неколку флаши пиво. Кромид по желба.

Ја вај година не идам у природа, алергија и слични зае*анции.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.828
Ццц, сите викате "смрт за комуњарите", а уствари славите комуњарски празник... :pos2:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Kако бе никој не иде ваму река, Тресонче...Источна Македонија е тапа,сум бил секаде...:nenene:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Аман бе другар, Горно Коњско е максимум 7 километри оддалечено од Охрид :)
Брате јас живеам во Којнско, пази не горно (то е планина) долу кај плажине и од Охрид до Којнско има 7 километри а до горно Којнско има уште десетина па тука се негде се бедат 17-18 километри..
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.157
За Дојран,оддамна не сум бил.За Мај качуват ли цените у супермаркетите т.е. на пивото :smir:?
Една каса пиво (24 пива) ти се 750 денари мислам.
А поединечно незнам.

Kако бе никој не иде ваму река, Тресонче...Источна Македонија е тапа,сум бил секаде...:nenene:
Тапа?
Дојран ти е најдобро место за 1ви мај.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom