Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
ваква наочара има негде по пазариве кај нас?

21WmHq6J3qL._SL500_AA300_.jpg
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
ваква наочара има негде по пазариве кај нас?

Прегледај го приврзокот 40523
Стално гледам како носат овакви низ град, тренд се сега изгледа, а јас овакви исто наочари си скршив, уште во 80тите купени и ги зедов на баба ми и :S сега сакам да си купам такви пак, каде има и мене ме интересира? а овој пат ќе и купам и на баба ми:)
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Каде можам да најдам некој што продава LCD монитори... нејќам амц и такви компании барам некој што ќе ми продаде поевтино 15 монитори ми требаат.
ako si zainteresiran preku niko mozam da ti dogovoram so menadzerot okolu toa..pisi mi pp
ти вратив на пораката...провери си
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Каде можам да најдам Калиум Нитрат?
Сакаш да правиш димна бомба бе а или барут?

Тешко да најдеш бидејќи ќе ти треба изговор за што ти е? Јас барав за правење димни бомби но неможев да најдам. Но можам да ти кажам каков изговор да најдеш. Во земјоделска аптека барај како отраснувач на пенушки STUMP REMOVER.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
vo mnogu prasav.. nema
Најди некој од фармација, или што и да е(забар, сестра...), важно медицина да учи (средно, за факс незнам)... Дај му некое шишенце, може да ти наполни од лабораториите кога ке има вежби, на дофат му е KNO3(разреден раствор) а низ шкафчињата може да го најде и чист прашок. Отворени се чуваа пред 2-3 години, ваљда и сега е исто. :icon_bigg
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
147
Специјализирана продавница за жестоки пијалаци, во Скопје ... ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom