Каде може да најдам? (Општи прашања)

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
MP3 фајл или било каков аудио запис на позадинско смеење, како на сериите?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.361
Поени од реакции
4.883
Дали знае некој колку би чинеле еден пар ленонки (значи наочари од оние како на Џон Ленон ) ? :smir:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
mach3 жилети користи некој?
у последно време ептен ретко наоѓам... порано имаше во тедико, сеа ептен ретко има
во тинекс ретко има..

каде има секогаш?! :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.717
Поени од реакции
12.145
mach3 жилети користи некој?
у последно време ептен ретко наоѓам... порано имаше во тедико, сеа ептен ретко има
во тинекс ретко има..

каде има секогаш?! :)
Сензор Ексел (исто ги снема во Тинекс и СП) ги најдов на зелен пазар кај парфемите и шампоните. Без разлика што е од пазар, жилетите се исти.
Види таму можда случајно да има (или на друг поголем пазар) ако не ти е далеку.
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
off topic сум, ама морам да ти кажам - царина нема да платиш, слободно поминува, мене лани ми пратија лап топ од Америка и платив во пошта само 75 денари.
И јас порачував од Англија дресови,маици додека вчера не ме заебаа.Ми се јави една жена од Царина и ми рече дека пратката е во Скопје и треба да платам Лежарина и Царина според новиот закон за царина.
Е сега,според тој закон пратка над 1кг се плаќа.
Јас за 3 маици и една дуксерка треба да платам околу 100 евра.

--- надополнето ---

На Телма се врти една реклама за испорака со моторчиња, купувале и носеле до дома работи од аптека, продавница и сл, и секаква испорака вршат, рекламата беше со слика од веспа некоја и името на фирмата, текст и броеви, знае некој која фирма беше и телефон од фирмата?
Или ако знаете било која фирма што врши таква испорака, да купи и да донесе до дома?

Јави се во City Bike гарантирам ке ти завршат работа.
23 01 23 е бројот.
 
T

Tetro

Гостин
за вакво нешто би ми требало
Нема крема. :(

Ама има некоја алтернатива со ласерско гравирање
Код:
http://djordano.com.mk/index.php?option=com_morfeoshow&task=view&gallery=12&Itemid=140
И го погледни, па кажи дали е тоа тоа. :)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Каде можам да најдам некој што продава LCD монитори... нејќам амц и такви компании барам некој што ќе ми продаде поевтино 15 монитори ми требаат.
 
С

Спенсер

Гостин
Дечки... знаете ли некој/а продавница,што и да е,да откупува рачни часовници???
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
Нема крема. :(

Ама има некоја алтернатива со ласерско гравирање
Код:
http://djordano.com.mk/index.php?option=com_morfeoshow&task=view&gallery=12&Itemid=140
И го погледни, па кажи дали е тоа тоа. :)
за алтернативата знам, ама вака јас што сакам ке си правам, а и поскапичко може да е малце...и така е да, како тој што е опшиан вториот начин на нагризување...
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Каде можам да најдам некој што продава LCD монитори... нејќам амц и такви компании барам некој што ќе ми продаде поевтино 15 монитори ми требаат.
ako si zainteresiran preku niko mozam da ti dogovoram so menadzerot okolu toa..pisi mi pp
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Сензор Ексел (исто ги снема во Тинекс и СП) ги најдов на зелен пазар кај парфемите и шампоните. Без разлика што е од пазар, жилетите се исти.
Види таму можда случајно да има (или на друг поголем пазар) ако не ти е далеку.
хех фала, баш бев денес на пазар и најдов
 

Kajgana Shop

На врв Bottom