Пропорции на пенисот - задоволство или болка?

L

Liberation

Гостин
многу добро поткрепи со емпирички факти. А каде се тие со над 22 цм.?
Па како што гледаш, нема ни за помали од 3,5 инчи, нит за поголеми од 9, бидејќи застапеноста во популацијата е помала од 0,2 и 0,1% соодветно, па не менуваат ништо во просекот.

Извини ако се осеќаш дискриминиран што те нема во табелата :)
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
А каде се тие со над 22 цм.?
Тие се на крајот на потрагата,од другата страна на виножитото,во митската земја Авалон каде стигнуваат само одбраните кои не потклекнале пред просечноста ... (потклекнале хеххехе)...

Тропни за да ти отворат!
Прашај за да ти кажат!
Барај за да најдеш!
Следи ги знаците...еден ден мисијата ќе биде исполнета !
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
L

Liberation

Гостин
Многу сте ретки, статистички неважни. Сериозно ова.
Абе знаеш... не би се сложил со ова... не знам дали ја таква среќа сум имал, скоро сите од партнерите имале над 18, еден дури 23, а дечко ми сега има околу 21-22. Само еден имал некаде во просекот, 14-15.

Или оваа статистика не важи за геевите? :)
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
232
Поени од реакции
41
Па како што гледаш, нема ни за помали од 3,5 инчи, нит за поголеми од 9, бидејќи застапеноста во популацијата е помала од 0,2 и 0,1% соодветно, па не менуваат ништо во просекот.

Извини ако се осеќаш дискриминиран што те нема во табелата :)
Не, не се осеќам дискриминиран:) Затоа треба да се отвори статистика на неправилностите, за да се утврди нивната правилност.

--- надополнето ---

Абе знаеш... не би се сложил со ова... не знам дали ја таква среќа сум имал, скоро сите од партнерите имале над 18, еден дури 23, а дечко ми сега има околу 21-22. Само еден имал некаде во просекот, 14-15.

Или оваа статистика не важи за геевите? :)
машала:) абе, ја сум имал и еден 14 км. катастрофа беше. премал му беше. јас сакам поголемки. Сум имал и 20 цм. Ама со 23 дечко не сум имал досега. Среќлија си:)
 
Х

Ханзо

Гостин
Абе знаеш... не би се сложил со ова... не знам дали ја таква среќа сум имал, скоро сите од партнерите имале над 18, еден дури 23, а дечко ми сега има околу 21-22. Само еден имал некаде во просекот, 14-15.

Или оваа статистика не важи за геевите? :)
Ако го мерите целиот пенис со подвиткано лењирче, заедно со оној дел кој е внатре во телото, тогаш во ред е. Туку, многу се опседнувате со бројки, зарем не? Како педофилине кои се возбудуваат на помало бројче, ама овде обратно. Хм...
 
L

Liberation

Гостин
Ако го мерите целиот пенис со подвиткано лењирче, заедно со оној дел кој е внатре во телото, тогаш во ред е. Туку, многу се опседнувате со бројки, зарем не? Како педофилине кои се возбудуваат на помало бројче, ама овде обратно. Хм...
си има стандрардна постапка за мерење.
и никој не се опседнува со бројки, мме, па темата е за пропорциите на пенисот.
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
232
Поени од реакции
41
Ако го мерите целиот пенис со подвиткано лењирче, заедно со оној дел кој е внатре во телото, тогаш во ред е. Туку, многу се опседнувате со бројки, зарем не? Како педофилине кои се возбудуваат на помало бројче, ама овде обратно. Хм...
Ханзо споредбава ти е ТАПА! зошто си дошол на овој форум тогаш.

--- надополнето ---

си има стандрардна постапка за мерење.
и никој не се опседнува со бројки, мме, па темата е за пропорциите на пенисот.
Куку либератион, абе ти си бил многу упатен. слушај вака, ние треба да идеме на кафе, за да ме доупатиш. Јас немам вакви инфо. како тебе.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Абе знаеш... не би се сложил со ова... не знам дали ја таква среќа сум имал, скоро сите од партнерите имале над 18, еден дури 23, а дечко ми сега има околу 21-22. Само еден имал некаде во просекот, 14-15.

Или оваа статистика не важи за геевите? :)
Не, не се осеќам дискриминиран:) Затоа треба да се отвори статистика на неправилностите, за да се утврди нивната правилност.

--- надополнето ---



машала:) абе, ја сум имал и еден 14 км. катастрофа беше. премал му беше. јас сакам поголемки. Сум имал и 20 цм. Ама со 23 дечко не сум имал досега. Среќлија си:)
Точно,никогаш не потклекнувај на просечоста,таа те оддалечува од целта на потрагата и е компромис,а компромисот е дело на лукавиот...
Ниту пак користи заменски средства од пластика и гума бидејќи и тие се компромис.
Парсифал не стигнал до Авалон на гума,пластика и просечност!

На добар пат си.
Статистиката е дисциплина во која точноста на резултатот е во директна зависност од количината на инпут и од разноврсноста на примените информации...
Што повеќе тоа подобро со други зборови.

Е сега гледам му завидуваш за 3цм што е нормално.
Тој бил 3цм поблиску до ветената земја ѓејска,која според биологијата лежи на 52-от сантиметар од влезот во рајот...

Не се откажувај!
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
232
Поени од реакции
41
Точно,никогаш не потклекнувај на просечоста,таа те оддалечува од целта на потрагата и е компромис,а компромисот е дело на лукавиот...
Ниту пак користи заменски средства од пластика и гума бидејќи и тие се компромис.
Парсифал не стигнал до Авалон на гума,пластика и просечност!

На добар пат си.
Статистиката е дисциплина во која точноста на резултатот е во директна зависност од количината на инпут и од разноврсноста на примените информации...
Што повеќе тоа подобро со други зборови.

Е сега гледам му завидуваш за 3цм што е нормално.
Тој бил 3цм поблиску до ветената земја ѓејска,која според биологијата лежи на 52-от сантиметар од влезот во рајот...

Не се откажувај!

--- надополнето ---





Точно,никогаш не потклекнувај на просечоста,таа те оддалечува од целта на потрагата и е компромис,а компромисот е дело на лукавиот...
Ниту пак користи заменски средства од пластика и гума бидејќи и тие се компромис.
Парсифал не стигнал до Авалон на гума,пластика и просечност!

На добар пат си.
Статистиката е дисциплина во која точноста на резултатот е во директна зависност од количината на инпут и од разноврсноста на примените информации...
Што повеќе тоа подобро со други зборови.

Е сега гледам му завидуваш за 3цм што е нормално.
Тој бил 3цм поблиску до ветената земја ѓејска,која според биологијата лежи на 52-от сантиметар од влезот во рајот...

Не се откажувај!
Каков рај какви бакраџи:) 3 цм повеќе да. земја ѓејска хахахааха. боже! јас сум запрепастен.
А ти по што се стремиш тојкутер?
 
L

Liberation

Гостин
Куку либератион, абе ти си бил многу упатен. слушај вака, ние треба да идеме на кафе, за да ме доупатиш. Јас немам вакви инфо. како тебе.
клик на “стандардна постапка за мерење“ и ќе се доупатиш.
ако пак не ти е јасно, викни ме. да не прајме арч за џабе :)

а овој секачот на петици, просто го обожавам. и мртов ќе насмее :)
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
232
Поени од реакции
41
клик на “стандардна постапка за мерење“ и ќе се доупатиш.
ако пак не ти е јасно, викни ме. да не прајме арч за џабе :)
Абе ти имаш и други инфо. Вака од џеб ги вадиш и ме изненадуеш. Тоа за мерењето веќе добро го погледнав. Ај чекам на нови изненадувања:)
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Абе знаеш... не би се сложил со ова... не знам дали ја таква среќа сум имал, скоро сите од партнерите имале над 18, еден дури 23, а дечко ми сега има околу 21-22. Само еден имал некаде во просекот, 14-15.

Или оваа статистика не важи за геевите? :)
Каков рај какви бакраџи:) 3 цм повеќе да. земја ѓејска хахахааха. боже! јас сум запрепастен.
А ти по што се стремиш тојкутер?
Мојата потрага одамна заврши ...





 

zakaculko

skinhead '03
Член од
24 март 2009
Мислења
201
Поени од реакции
33
една пријателка шо има поминато баааѓи дикови низ нејзината вагина ми има кажано вака: да е 10 цм и да е дебел е солидно до 18 цм и дебело, повеќе од ова вика боли, да не беше пријателката немаше нишо да знаеме за жените пола друштво што сме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom