Баба Ванѓа предвидела трета светска војна во 2010

Статус
Затворена за нови мислења.

pR1x

Др.Прикс
Член од
12 ноември 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
koj od tuka kje zivee do 2111 neka mi titne koa kje prozivee :))) so se zamarate so raboti sto kje se desat togas :)) zivejte den za den :P ne stedite pari za crni dani i sve kje bide ko sto treba ;)
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
2010 – Почеток на Третата Светска Војна, во ноември 2010 и ќе трае до октомври 2014. Ќе почне како обична војна, но потоа ќе биде користено нуклеарно и хемиско оружје.

I ete vcera, ili onaj dena napadnaaa Severna i Juzna ... Tocno kako sto kazala vanga tocno taka i stana.Znaci kolku i da jadete gomna deka babata bila maloumna fantazerka ili sto ti znam sto, ete vi uste eden dokaz deka Vangja ubavo znaela se.
E sea dali e koincidencija ili ne ja edno ke vi kazam .. ne moze covek cel zivot da pravi koincidencii IZVINI !
Sram da ve e sto taka zborite za covek koj ne go ni poznavate, nitu ste procitale za nea nesto, nitu nisto.Samo gomnojadci bre, i ete denes pocna III svetska vojna, onaka diskretno (koe podocna kje prerasne vo nesto nogu nogu po opasno kako sto kaza i vangja), a vie pak kje jadete gomna deka vangja nemala blaga veza od nisto, a ete faktite se na lice mesto tocni.Po tocni od nikogas pred :)

Na zdravje neka ni e III svetska vojna.Interesno mi e sto li kje ima na vesti vo 24.11.2011 ...Edna godina po docna ;) .
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
2010 – Почеток на Третата Светска Војна, во ноември 2010 и ќе трае до октомври 2014. Ќе почне како обична војна, но потоа ќе биде користено нуклеарно и хемиско оружје.

I ete vcera, ili onaj dena napadnaaa Severna i Juzna ... Tocno kako sto kazala vanga tocno taka i stana.Znaci kolku i da jadete gomna deka babata bila maloumna fantazerka ili sto ti znam sto, ete vi uste eden dokaz deka Vangja ubavo znaela se.
E sea dali e koincidencija ili ne ja edno ke vi kazam .. ne moze covek cel zivot da pravi koincidencii IZVINI !
Sram da ve e sto taka zborite za covek koj ne go ni poznavate, nitu ste procitale za nea nesto, nitu nisto.Samo gomnojadci bre, i ete denes pocna III svetska vojna, onaka diskretno (koe podocna kje prerasne vo nesto nogu nogu po opasno kako sto kaza i vangja), a vie pak kje jadete gomna deka vangja nemala blaga veza od nisto, a ete faktite se na lice mesto tocni.Po tocni od nikogas pred :)

Na zdravje neka ni e III svetska vojna.Interesno mi e sto li kje ima na vesti vo 24.11.2011 ...Edna godina po docna ;) .

Бацка тоа со Северна и Јужна кореа се препукувања кои ги има многу одамна :toe: а тоа баба ванѓа што предвидела НЕ викам дека НЕ е вистина туку вие што и да се деси си го поврзувате со тоа што предвидела бабата...:smir:
 
Член од
25 август 2010
Мислења
179
Поени од реакции
23
Бацка тоа со Северна и Јужна кореа се препукувања кои ги има многу одамна :toe: а тоа баба ванѓа што предвидела НЕ викам дека НЕ е вистина туку вие што и да се деси си го поврзувате со тоа што предвидела бабата...:smir:
Може да дојде до војна само во случај големите сили да фатат страни ,но мислам дека кореа не е некој голем фактор во глобалната економија не е членка на нато и ја нема неговата подршка така да мислам дека ке остане на ова
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
уше чекам војна.....ноември за 6/7 дена ке заврши
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
glup narod ... daj be analitika i logika u tie vasi tikvi ???!?!?!?
Ovaa cekala vojna ... pa vojnata u avganistan ( irak ) pocna 15 godini pred toa .
Toa denes sto pocna e prosto UVERTIRA !!!
A da ve pitam, od kade edna prosta selska babka ke ima tolku fantazii i imaginacii pa da jade gomna za takvi raboti, kako kosmicnite brakja koi ine gi negirame, za 33te dimenzii na egzistencijan a intelegentna forma na zivot, za nuke oruzjeto i negovite posledici, za se pred 2010 i za se posle toa ....
Daj be prestanete so cepidlacenje i so skepticizam.
Vangja za istite vas go kaza slednovo:

Lugeto se nogu glupi.Ti im davaz dokazi, ti im pokazuvas i ukazuvas na nekoi raboti, a oni namesto da te poslusat, prvo so kje napravat e da skepticirat i da mislat so nivnite tesno razvieni mozoci, a odnapred se znae, deka nisto ne mozat da izmislat, tuku prosto da gi obrkat rabotite.

Leka ni zemja na site nas glupi ograniceni i maloumni luge ... za zal, bez da sakam, i jas propagam so vas.

[video]http://vbox7.com/play:cd339ee2[/video]

Ajde izgledajte go ovoj dokumentarec za vangja za toa sto se slucuvalo okolu nea 1974 godina ...
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
glup narod ... daj be analitika i logika u tie vasi tikvi ???!?!?!?
Ovaa cekala vojna ... pa vojnata u avganistan ( irak ) pocna 15 godini pred toa .
Toa denes sto pocna e prosto UVERTIRA !!!
A da ve pitam, od kade edna prosta selska babka ke ima tolku fantazii i imaginacii pa da jade gomna za takvi raboti, kako kosmicnite brakja koi ine gi negirame, za 33te dimenzii na egzistencijan a intelegentna forma na zivot, za nuke oruzjeto i negovite posledici, za se pred 2010 i za se posle toa ....
Daj be prestanete so cepidlacenje i so skepticizam.
Vangja za istite vas go kaza slednovo:

Lugeto se nogu glupi.Ti im davaz dokazi, ti im pokazuvas i ukazuvas na nekoi raboti, a oni namesto da te poslusat, prvo so kje napravat e da skepticirat i da mislat so nivnite tesno razvieni mozoci, a odnapred se znae, deka nisto ne mozat da izmislat, tuku prosto da gi obrkat rabotite.

Leka ni zemja na site nas glupi ograniceni i maloumni luge ... za zal, bez da sakam, i jas propagam so vas.

[video]http://vbox7.com/play:cd339ee2[/video]

Ajde izgledajte go ovoj dokumentarec za vangja za toa sto se slucuvalo okolu nea 1974 godina ...
очи мачкање на големо :)
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
2008 - Обиди за атентат на четворица претседатели. Конфликт во Индонезија кој ќе биде причина за почетокот на Третата Светска Војна.
Конфликт во Индонезија ќе биде причина за трета свеЦка во 2008.
2008 помина.
Немаше конфликт.
Кои 4 атентати?

2010 – Почеток на Третата Светска Војна, во ноември 2010 и ќе трае до октомври 2014. Ќе почне како обична војна, но потоа ќе биде користено нуклеарно и хемиско оружје.
Трета Свецка,значи глобална,масовна војна ќе почела најкасно за 6 дена.
Никакви гранати на некое островче во Кореја,туку глобална значи светска војна.

2011 – Поради радиоактивното зрачење, на Северната хемисфера нема да има животни и растенија. Муслиманите ќе започнат војна со хемиско оружје против Европејците кои се уште се живи.
И ова кај да е,ќе бидне...
Значи до година,северната хемисфера ќе биде изгорена скроз,ништо нема да вирее,чат пат уште по некој европеец ќе живурка,а муслиманите ќе мавале со хемиско оружје врз таа запустена ,изгорена земја,позната како Европа...

Дали Клеопатра,балканската пророчица и Милан-тарот имаат забелешка на амандманиве?

А и чичко Адолф бил во селото нејзино, нешто да потпраша...:pos2:
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Значи после целото уништување, нуклеарки, хемиски оружја, изумирање на цела северна хемисвера......во 2028 -
2028 – Развивање на нов извор на енергија. Гладот полека престанува да биде проблем. Се развива вселенски брод со пилоти за Венера.
После сите уништувања од глобален карактер, човештвото создало нов извор на енергија и изградило вселенски брод?!?? И тоа каде! за Венера?! Па знел ли тој што ги тропал овие глупости кој услови владеат на венера? Атмосверски притисок 90 пати поголем од земјата, просечни температури од 450 степени целзиусови и дождови од сулфурна киселина!:tapp: Одиме понатаму! За нецели 20 години од третата светска војна, во 2043 светската економија е во подем, а до 2046 веќе секој орган можел да биде пресаден!
2100 – Човечки направено Сонце ја осветлува темната страна на Земјата.
Вештачко сонце? Темна страна на земјата?:uvo: И децата во градинка знаат дека земјата нема темна страна! Која е таа темна страна?:toe: Кога кај нас се стемнува на другата страна се разденува!
Потоа вели во 2111 луѓето стануваат роботи, а во 2125 постоело глад?! Па од кога роботите чуствуваат глад? И не само тоа туку во 2196 – Комплетно мешање на Азијците и Европејците. Па нели луѓето станале роботи? Од каде сега Азијци и Европејци?
2201 – Термонуклеарните реакции на Сонцето се забавуваат. Температурите опаѓаат.
2291 – Сонцето се лади. Се превземаат обиди за негово обновување.
Температурите на сонцето можат само да се зголемуваат како што водородот се троши и претвора во хелиум, во никој случај неможе да се намалат!
После сите вештачки сонца, вселенски бродови, роботи, технологија..........2299 – Во Франција, има партизан кој се крева против Исламот. :pos2::pos2::pos2:Ова му доаѓа како вицот се тепале германците и партизаните и....дошол чуварот и ги избркал!:pos:
Сигурни сте дека ова не е од К15?:pos2:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.476
Поени од реакции
79.591
Значи Курск, 9/11, II СВ и уште некои работи кои ги прорекла се обистиниле, има и работи кои не се обистиниле, а ги прорекла (околу 20%). И тоа е ОК.
Мене ме интересира зашто сите тука (а и не само тука на форумов) се фаќате за листата измислена од руски жолт печат - работи кои никогаш не ги прорекла?
Веројатно затоа што работите што ги пишува таму се бомбастични и спектакуларни. Немаше да биде интересно да не беа такви. Немаше ни да ги измислат in the first place.
Подсвесно не сакате да прифатите дека тоа е конструкција, затоа што е поинтересно вака.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Значи Курск, 9/11, II СВ и уште некои работи кои ги прорекла се обистиниле, има и работи кои не се обистиниле, а ги прорекла (околу 20%). И тоа е ОК.
Мене ме интересира зашто сите тука (а и не само тука на форумов) се фаќате за листата измислена од руски жолт печат - работи кои никогаш не ги прорекла?
Веројатно затоа што работите што ги пишува таму се бомбастични и спектакуларни. Немаше да биде интересно да не беа такви. Немаше ни да ги измислат in the first place.
Подсвесно не сакате да прифатите дека тоа е конструкција, затоа што е поинтересно вака.
Подсвесно не сакаме да прифатиме ништо што сугерира крај и несигурна иднина. Посебен случај е што се јавуваат "балкански" случаи како погоре. А како и да е... со 20% и јас имам успех на уплатени 100 натпревари :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.476
Поени од реакции
79.591
Подсвесно не сакаме да прифатиме ништо што сугерира крај и несигурна иднина. Посебен случај е што се јавуваат "балкански" случаи како погоре. А како и да е... со 20% и јас имам успех на уплатени 100 натпревари :)
20% не се обистиниле (така и напишав).
Имаш успех (или барем враќање на влогот), на некои системи, и со 66,666666...% погодоци, а не па со 80%.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom