Препораки за игри

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Иначе,Gears of War 2 нема да искача за PC,ever!

Бидејќи,2007 беше револуционерна,ама во поглед графика.

Да видиме дали 2008 ќе има нешто со гејмплеј,големи очекувања од GTA IV и Spore :)
 
А

Ајсшутер

Гостин
Во изработка е уште како што знам :smir:
Да бе во изработка како не волку време не се прави,на друг форум Демонче кажа дека ја ставиле на торент кој ја доунлоадирал ја доунлоадирал и толку,имале нешто проблеми околу торентот,барем така кажаа.
Иначе има вакви модови по интернет што трошат гориво итн.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
За модот,испадна пропаст и крај на муабетот.
Не продолжувајте офтопик:wink:
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
браво за завршената работа овер :),пожелно би било и побарувачката на овие игри да ја напишеш ако имаш време :),иначе ја чекам со душа RA3
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Half-Life 2: Episode Three
Mafia II
Max Payne 3
Kingpin 2
NFS: Undercover

Сите овие ќе излезат до крајот на годинава (барем би требало)
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Half-Life 2: Episode Three
Mafia II
Max Payne 3
Kingpin 2
NFS: Undercover

Сите овие ќе излезат до крајот на годинава (барем би требало)
+ Mafia 2 - "It is set to be released sometime in Take-Two's 2009 fiscal year, which runs from November 1, 2008 to October 31, 2009." Значи, можно е, ама поверојатно во 2009та.
+ Max Payne 3 - ништо не се знае за играва, нити дали некој работи на неа (не би ни требало да има продолжение, зашто приказната заврши во двојката)
+ Kingpin 2 - исто, ништо не се знае, ама со оглед на тоа што е најавена пред 4 години.. ќе биде уште една Duke Nukem Forever (in development) :)
+ NFS: Undercover излегува на 17/18ти ноември

Е сега, раната.. HL 2: Episode Three не излегува оваа година. Ќе бидам среќен ако се појави во 2009та :)


браво за завршената работа овер :),пожелно би било и побарувачката на овие игри да ја напишеш ако имаш време :),иначе ја чекам со душа RA3
Добра идеја.. ќе побарам деновиве за кои има, па ќе ставам.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
не знам каде да го пишам постов, па овде ке го шлапнам. прашањето ми беше, дали има некое продолжение после half life 2 episode two ?
охохо....100 милиони “продолженија“ излегоа од официјалниот халф лајф 2 епизоуд ту...и само како експанзии искачаат, не како цела нова игра...

т.е. сеа и епизоуд 3 излезе..ЌЕ излезе пардон...
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
ГТА ја купувам сигурно и во тој период ќе ја појачам и машинава. Демн, ќе има непроспиени ноќи.

Исто така од горенаведените исто така се мислам за Far Cry 2 и Fallout 3. Би ги пробал игриве и сигурно ќе ги свртам од инает, ако не од нешто друго. Не верувам да разочарат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom