Зашто мажите им даваат имиња на своите пениси?

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Им даваат имиња зошто они се нивното божество, господар, светост исл, нели, па сакаат Величеството да им има име, за да можат да му се обраќаат.

Ај они што ги крстуваат, ама што очекуваат и ние да им се обраќаме по тоа име... :toe:

Јас ја неам крстено мојава, инкогнито е она. А и избегавам да ја персонализирам, не е здраво...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Браво Ива за одговорот дај рачето да ти пишам 5ка:)
Веќе прочитавме дека пенисот е посебен од нивното тело,дека треба да се понашаме како кон бог,вардарче им се вика:pos:
Незнам ни сама зошто очекувам озбилен муабет на вакво прашање,почнав да забегувам.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.774
Браво Ива за одговорот дај рачето да ти пишам 5ка:)
Веќе прочитавме дека пенисот е посебен од нивното тело,дека треба да се понашаме како кон бог,вардарче им се вика:pos:
Незнам ни сама зошто очекувам озбилен муабет на вакво прашање,почнав да забегувам.
што е сега? почнавте и да се заебавате со нашите кумства а?
епа ако сакате да знаете нашите имиња, односно нивните, се дадени од бога, за да се памти кога ќе влезат некаде и кога ќе натераат некоја да писка и да се чуе се до австралија.
е после кога ќе се фали ќе каже тој иван и тој гаргамел какви беа синоќааа... малеее...

гаргамел е огромен :vozbud:
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
За во случај ако се деси дебакл у кревет вината да ја префрлат на "друг", по име и по презиме! :pos:

Умни си се они! :wink:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
а пиштолот мој се уште не добил надимак али затоа пука као цз 99 маму му. ....:drk::drk:
 
H

HCL

Гостин
Јас му немам дадено име, туку само во трето лице му се обраќам, т.е. го зборам со друга личност.

Имаше нешо криза во државава и бившата ми го завика Бранко и така ми остана :vozbud:
Ееееј, не ме мешајте во вашите болни фантазии. :vozbud:
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Еееее стварно не знам зашто. Можеби така му даваат поголемо значење? Поима неам, али знам дека е смешно :D :)
 
V

Viktoranius

Гостин
Не, сеа ќе ви објаснам зошто .....

Значи во гужва сте, а правите муабет нешто со другарот за секс. И нормално луѓето што се блиску вас можат да ве слушнат и затоа наместо да кажете " Море мојот кур не сака да стане на таа пичка " вие ќе кажете " Мој Трајчо не сака да стане на таа Сања "

Како со шифри, разбирате ?

Cao PES :pos:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе ова само во одредени ситуации користам одредени имиња.

Најлегендарното ми е Ел Президенте другите за некој следен пост.
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Зошто им даваме имиња? Па, можеби поради тоа што ако помине некоја ебоповикувачка фуфа, нам сакале или не ни се дига, па сметаме дека има свој карактер и е своја личност. Не дека не би можеле да се проконтолираме, ама многу убаво ни доаѓа кога така ќе ни се стесни во панталоните и ќе добиеме екстра екстремитет...
Па си го сметаме како да е еден од копиљацине во маало на кои им маваме заушки и секогаш ги праќаме да ни купат кока-кола од трафика, зашто сме ние, нели, фраери.




Е да, и мене живо ме интересира... Кои се популарните вагинимиња?

Па наравно и ние ги именуваме, На братучедка ми е Лепа, Мојата е Мира :pipi:
 

Ganimed

La Petite Seduction
Член од
18 јули 2008
Мислења
303
Поени од реакции
18
Ако има одговор на темава кој ќе одговори на зошто ќе ја оставам,ако не ќе иде во чек дис аут:wink:
ja iam odgovor na sekoe tvoe prashanje draga Leandra, kao i ovoj put(se nadevam ke go cenish)

ja na primer mislam deka potekloto na takvite pojavi e od genetsko znachenje, zaradi predvesnikot na idnite deca, odnosno ne za dzabe ime na decata davaat mashkite(barem tie sho ne se papuchari-normalno vo dosluh so kumot-posho kumot e od mashkata strana)hihihihihi

taka da si gi vikame po iminja, za da neli se produzi tradicijata nadalje i da posle im dademe ime i na nashite deca(ne deka iminjata ke se slichni) ama potekloto i smislata na postoenjeto e taa-nie sme kreatorite na zivotot nov


PS. lichno jas si go vikam

"loso kure":smir:
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Ја си го викам Џуниор и он е мојот најдобар пријател , никогаш ме нема изневерено во било која ситуација .. Чудно е и како размислуваме исто , што е и причината за неговото крстење .. Он е посебен и единствен , си има своја личност и свој мозок .. Дружељубив е , али сака само женско друѓтво , што ме радува , а и женските го сакаат него , па се надевам дека таа релација ќе продолжи да опстојува ..Епа во кратки црти си реков ја за мојот доживотен партнер , за причината за неговото именување ..Поопширно во неговата автобиографија “ Мојот живот помеѓу две топки “ ..



Па наравно и ние ги именуваме, На братучедка ми е Лепа, Мојата е Мира :pipi:
Ако може да питам , Мира и Лепа дали се дружељубиви ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom