Фан Клуб: Подмочани

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Најпрвин честита победа до ФК Подмочани над Младост!

Наредно коло играте со Питу Гули од Крушево и се надевам ем ќотек ќе им дадете и ќе ги победите. Ние (Борец) игравме минатото коло со нив таму и буквално не отепаа..животни од планина. :uvo:
Судијата наклонет кон нив 1000%, старт од позади на наш играч 6-7 пати...ниеден картон, чиста шанса за нас офсајд ни крена, а откако дадоа гол, почнаа топките да ги шутирет шо подалеку (дури кај езерцето одеа топките) и тоа 5-6 пати...па после чекај топка, па после на сосема минимални додири паѓаа и глумеа повеќе од К.Роналдо...после на 2 измени се влечкаа по теренот дури да излезат...и не знам друго шо да кажам :nerv:

И едно предупредување до играчите на Питу Гули (доколку ги има на кајгана форум) или пак доколку имат некој од Крушево шо не е играч нека пренесит.
НЕМОЈТЕ...повторувам,НЕМОЈТЕ да идете за Охрид кога ќе играте со ФК Борец, ќе си го истрошите времето, а и богами ќе си одите потечени до Крушево :angry3:

Така да Форца Подмочани!!! :smir:

Извинете за :eek:ftopic:
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
Најпрвин честита победа до ФК Подмочани над Младост!

Наредно коло играте со Питу Гули од Крушево и се надевам ем ќотек ќе им дадете и ќе ги победите. Ние (Борец) игравме минатото коло со нив таму и буквално не отепаа..животни од планина. :uvo:
Судијата наклонет кон нив 1000%, старт од позади на наш играч 6-7 пати...ниеден картон, чиста шанса за нас офсајд ни крена, а откако дадоа гол, почнаа топките да ги шутирет шо подалеку (дури кај езерцето одеа топките) и тоа 5-6 пати...па после чекај топка, па после на сосема минимални додири паѓаа и глумеа повеќе од К.Роналдо...после на 2 измени се влечкаа по теренот дури да излезат...и не знам друго шо да кажам :nerv:

И едно предупредување до играчите на Питу Гули (доколку ги има на кајгана форум) или пак доколку имат некој од Крушево шо не е играч нека пренесит.
НЕМОЈТЕ...повторувам,НЕМОЈТЕ да идете за Охрид кога ќе играте со ФК Борец, ќе си го истрошите времето, а и богами ќе си одите потечени до Крушево :angry3:

Така да Форца Подмочани!!! :smir:

Извинете за :eek:ftopic:
а питу гули пак биле тепани во радолишта, така да, таква е лигата, и воопшто фудбалот во мкд. домашен, домаќинот прави притисоци и си победува, кога ќе дојдат кај вас и вие нив да им направите така, за да им текне за нареден пат. мислим ова не се однесува само на борец и на питу гули, туку воопшто за сите.
 

SIRKO

Believe in Manchester United FC
Член од
8 јануари 2008
Мислења
287
Поени од реакции
18
Најпрвин честита победа до ФК Подмочани над Младост!

Наредно коло играте со Питу Гули од Крушево и се надевам ем ќотек ќе им дадете и ќе ги победите. Ние (Борец) игравме минатото коло со нив таму и буквално не отепаа..животни од планина. :uvo:
Судијата наклонет кон нив 1000%, старт од позади на наш играч 6-7 пати...ниеден картон, чиста шанса за нас офсајд ни крена, а откако дадоа гол, почнаа топките да ги шутирет шо подалеку (дури кај езерцето одеа топките) и тоа 5-6 пати...па после чекај топка, па после на сосема минимални додири паѓаа и глумеа повеќе од К.Роналдо...после на 2 измени се влечкаа по теренот дури да излезат...и не знам друго шо да кажам :nerv:

И едно предупредување до играчите на Питу Гули (доколку ги има на кајгана форум) или пак доколку имат некој од Крушево шо не е играч нека пренесит.
НЕМОЈТЕ...повторувам,НЕМОЈТЕ да идете за Охрид кога ќе играте со ФК Борец, ќе си го истрошите времето, а и богами ќе си одите потечени до Крушево :angry3:

Така да Форца Подмочани!!! :smir:

Извинете за :eek:ftopic:
Нема проблем бате што можиме ќе поможиме и јас се надевам на наша победа и нас така ни направија во оризари битола нозете ни ги искршија ама насила ништо не се можи тој судијата голот му го призна а беше 6 метри внатре во офсајд поздрав треба да му ги скратиме маките нив
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
ФК Подмочани 0-0 ФК Питу Гули:smir:
Прво, фала на играчите на Подмочани за фер играта. И имате ветување дека ќе ви биде возвратено исто, т.е. со мирна и фер игра. Жал ми е што не можам да ја пофалам публиката:pos2:, која патем за оваа лига беше во доста солиден број. И покрај тоа што ни испокараа се што може, а бога ми и не може немам многу критики за нив. Јас разбирам дека публиката си е публика и на стадионот доаѓа да си се забавува и затоа сите коментари кон нас заедно со соиграчите ги прифатив со смеа и никако поинаку. Камо на секој натпревар да ја има во толкав број.
За натпреварот можам да кажам дека овој беше убедливо најдосадниот на кој сум играл. Ако не беше публиката да ја разбие монотонијата со по некоја сочна пцовка, иако играв, ќе заспиев. Имавте многу среќа на десетина минути пред крајот кога не го реализиравме зицерот (уште не ми се верува, потешко беше да се промаши).
Жалам што на мојот веројатно последен натпревар за сезонава (факултететски обврски) не победив но сепак си поминав убаво.
Искрено ви требаат уште 2-3 подобри играчи, ако сакате да играте некоја позначајна улога во лигава, гледам дека сте играле и нерешено со Работник дома исто ќе имате мака дома и против Караорман, Преспа, а можите да бидете изненадени и од Кораб и Вардино против другите екипи не би требало да имате проблеми на домашен терен според мене.
Со оглед на тоа што се очекува од идната сезона да има реорганизација на лигата и ќе опстанат (колку јас што знам) пола од екипите, ви посакувам да изборите опстанок, па и догодина да играме.

Ќе ве молам да ми извинете што следниов дел од постов нема да биде наменет за клубот, ами за тоа шанкурето од Охрид. Ова може да биде корисно за секој што е засегнат во лигава.
@Коста
Друже, ако не си задоволен ти од играта во Крушево и не нарекуваш дивјаци, тогаш мора да си нов во лигава и не си бил во Радолишта, Велешта, Делгожда, Кравари, Оризари..... И не знаеш што значи да ти биде страв после натпревар да излезеш од соблекувална, не знаеш што значи да ти влегува внатре во теренот публика и да те тепа, не знаеш што значи да те плука и фрла публиката по тебе со се што ќе им се најде, не знае што значи да те удираат со боксови, лакти, да те штипат на секој прекин и да не смееш А да кажеш.
Еве ќе му одговорам на CELTIC зошто беше состанокот за дуелот против Радолишта. Изедовме ќотек но беше поднослив (имаше една-две гужви, но во споредба кај што сум играл не беше ништо) Судијата и тој изеде неколку удари откако не досуди не постоечки пенал за нив (нивниот играч, ај што изглуми и се фрли без врска па беше и надвор од 16-сетникот и бараше пенал:pos2:). Им да дадовме два гола па после почна пеколот. Се што беше фаул се свиреше во нивна корист (тие не маваа, туркаа, судијата за нив свиреше фаули (ако изгледа по малку комично е чиста вистина):pos2:). Првиот гол го примивме откако по еден центаршут нивниот играч му се качи со рацете на грбот на нашиот играч. Вториот беше катастрофа. Имаше корнер за нив, по изведенит корнер, еден нивни играч намерно се затрча и се удри во нашиот голман за да го оневозможи да скока(многу јасно дека нема фаул на голманот), за трагедијата да биде поголема дојде до гужва и топката дојде до гол-аут линијата од каде ја избивме (не беше надвор) и судијата свирна пак корнер за нив. По ова му појдов на судијата и му забележав за тоа што суди безврска и им дава уште шанси, а тој ми рече цитирам: АКО СИ МАЖ ЕЛА ТИ СВИРНИ ФАУЛ НА ГОЛМАН. Патем на 1-2 ни беше поништен чист гол и ни беа свирнати еден куп непостоечки офсајди (не можевме контра да им направиме).
А, да само место Фергусон замислете го тренерот од Радолишта

И имаш заборавено неколку факти да напишеш во постот. Имаш заборавено да кажеш дека освен една полу-шанса не створиве ништо посериозно. Најискрено ти велам дека Добрушево даде многу по машка и подобра игра од вас.И ќе те демантирам најодговорно дека шутиравме топки за да задржуваме време (па кај ти текна до езеро:pos2::pos2:) Измените навистина беа повредени играчите, е сеа тоа што излагаа поспоро од теренот не е ништо ново, тоа го има секаде. Ќе признаам дека имавме помош од судијата, но далеку од тоа што ти го прикажа (сигурно ме слушна кога му се развикав: Ти да не си глуп!) што значи и ние имаме да се пожалиме на судијата.
Така што се надевам дека заканите си ги пишувал во афект и не си мислел така, затоа што, ако мислиш ме исплаши со тоа дека ќе си одам помодрен во Крушево се лажеш. Сум доаѓал дома и во многу полоша состојба:helou:.

Најновите резултати
Хераклеа 4-0 Порече
Велешта 3-0 Вардино
Кравари 1-1 Преспа
Добрушево 3-0 Кораб
Радолишта 2-3 Караорман
Подмочани 0-0 Питу Гули
Фаланга 2-1 Младост
Мирче Ацев 3-0 Работник
Борец слободни
Мора да си признаеме дека Караорман е најсилен во лигава и најверојатно тие и ќе одат во бараж.
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
@Коста
Друже, ако не си задоволен ти од играта во Крушево и не нарекуваш дивјаци, тогаш мора да си нов во лигава и не си бил во Радолишта, Велешта, Делгожда, Кравари, Оризари..... И не знаеш што значи да ти биде страв после натпревар да излезеш од соблекувална, не знаеш што значи да ти влегува внатре во теренот публика и да те тепа, не знаеш што значи да те плука и фрла публиката по тебе со се што ќе им се најде, не знае што значи да те удираат со боксови, лакти, да те штипат на секој прекин и да не смееш А да кажеш.

И имаш заборавено неколку факти да напишеш во постот. Имаш заборавено да кажеш дека освен една полу-шанса не створиве ништо посериозно. Најискрено ти велам дека Добрушево даде многу по машка и подобра игра од вас.И ќе те демантирам најодговорно дека шутиравме топки за да задржуваме време (па кај ти текна до езеро:pos2::pos2:) Измените навистина беа повредени играчите, е сеа тоа што излагаа поспоро од теренот не е ништо ново, тоа го има секаде. Ќе признаам дека имавме помош од судијата, но далеку од тоа што ти го прикажа (сигурно ме слушна кога му се развикав: Ти да не си глуп!) што значи и ние имаме да се пожалиме на судијата.
Така што се надевам дека заканите си ги пишувал во афект и не си мислел така, затоа што, ако мислиш ме исплаши со тоа дека ќе си одам помодрен во Крушево се лажеш. Сум доаѓал дома и во многу полоша состојба:helou:.
Најпрвин се извинувам шо одам оф топик :smir:

Играм прв пат оваа година во лигава, а и ми кажувале каква е...очекував тврд натпревар али до онолку тврд не!
Добрушево дал по машка игра...па не тргаме јаже:tapp:

Јасно ми е, за чотек давање и чотек примање...ама самите ВИЕ и останатите екипи го правите тоа...дома се курчите, а на гости ко пички чутите...а и затоа ни "оди" фудбалот во Македонија.

А сега за болдот.

Па нормално ќе направиме полу-шанса кога теренот ви е катастрофа, стартови од позади, влечење за дрес...кажи ми како да се направи шанса!? А кога имавме чиста ситуација, а помошникот крена офсајд...а врска немаше од офсајд!?

Знаеш колку стартови од позади имавте? 5-6...а колку жолти? само 1. Па сите знаеме старт од позади е барем за жолт, во зависност од стартот и црвен...а 2-3 сигурно беа...не знам дали виде нашиот играч си замина од таму со скоро скршен зглоб!

Имавте многу помош од судијата...па добро бе човече, кога и да тргневме нанапред вие не ја гледавте топката...вие гледавте кој повеќе да удри некого :nesvest:

Искрено, не сме екипа која игра на сила и не гледаме што повеќе да удриме некого...еве екипата на Подмочани играше во Охрид па нека ти кажат дали некој бил удрен или пак имало некој инцидент.

И друго шо сакам да кажам...ќе дојдите во Охрид, нема физички да ве тепаме...ќе ве тепаме фудбалски! Моја прогноза (5-0) :helou:

Уште еднаш се извинувам за :eek:ftopic:
Едит: Не знам дали е официјално ама како што дознав оваа година првиот оди директно во 2ра лига, а додека вториот игра бараж...ќе ја проширват 2ра лига на Запад и Исток. :smir:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
kravari prespa najverojatno ke bide o-3 bidejki natprevarot e prekinat vo 85 min zaradi napadna sudiijata od srana na publikata
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
fala mujo samo mislam deka na narednovo kolo igrat prespa i borec vo sreda ama mozda sum greska
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
fala mujo samo mislam deka na narednovo kolo igrat prespa i borec vo sreda ama mozda sum greska
ili ti si greska ili jas. taka gi najdov dvojkite taka gi pisav. prespa so dobrusevo doma, a borec na gosti kaj karaorman. ne veruvam deka e greska bidejki gi zemam od fk falanga.

ako ima nekoj igrac sto igra za prespa na forumov da kaze dali natprevarot so kravari ke bide 1-1 ili 3-0 sluzbeno.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
minaa veke 8 kola eve edno moe viduvanje od dosega odigranite natprevari znaci naj ubav fudbal igraat borec vapila igravme vo 2 kolo so niv na nivniot stadion koj za mene e son pak da izigram podobar teren nema ni edna ekipa vo nasiov region i tokmu tuka e slabosta na borec tie ke gubat bodovi na gosti zatoa sto ne se uceni da igraat na nasive stadioni dupki jamki i vtoro voopsto ne se ostri si igraat fudbal a pak pitu guli e dosega najcvrstata ekipa protiv koja sme igrale svaka im cas na nivnite defanzivci zverovi ali sekako nas ni e biten bodot koj go osvoivme i toa protiv dosta pojaka ekipa si imavme i svoi sansi 2-3 80% i na 4-5 min na krajot imase vlecenje za dres vo sesnaesetnikot nivni deteto ne iskusno ne padna inace ubeden sum deka sudijata ke dosudese penal duri i posle natprevarot sam ni rece vie ste mlada ekipa i dosta ne iskusna morate da gi naucite decata na osnovnite pravila jas mozam da vi pomognam ako vie mene mi pomognite deteto vo onakva situacija morase da padne i ke sudev ke bev cist i pred niv nikoj nemase da reci nisto i tolku inace sekoj natprevar si ima svoja ubavina ubavinata vo ovoj bese vo cvrstinata na dvete ekipi osobeno nivnata cvrstina 70 min se branea bzprekorno posle nie se branevme itn
 

SIRKO

Believe in Manchester United FC
Член од
8 јануари 2008
Мислења
287
Поени од реакции
18
Мујо ако сакаш на страната на мацедонианфоотбал имате две грешни презимина на Ф К Подмочани да ги смените кај Мики и кај Тоде наместо Кезанвски да Биди Кажановски фала од напред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom