Шах

Член од
22 јуни 2010
Мислења
15
Поени од реакции
1
ја обожавам играта порано често игравме во маало а а сега обично на нет и да прејака сум ретко кога губам :pehar:
 

антонија

модел
Член од
22 август 2010
Мислења
144
Поени од реакции
6
игра во која треба да се користи мозокот
п.с права игра која може да те поучи во животот т.е дека 1 избрзан потег чини многу.
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
Аха таму ако победува незнам нека оди да светски шампионат! Кога играв на цхесс.цом после све гледав како шаховски фигури :nesvest: А она изглеа игра на овие што се со компјутер :smir:
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Аха таму ако победува незнам нека оди да светски шампионат! Кога играв на цхесс.цом после све гледав како шаховски фигури :nesvest: А она изглеа игра на овие што се со компјутер :smir:
Ај бе не заебавај , јас цел живот играм шах па не гледам шаховски фигури.
Може си удрил нагло на шах , и од тоа ти е. :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Игра како игра со ограничено поле правила и ограничено размислување во истата, не ја ставајте на пиедестал како боженствено нешто.
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Јас би рекол дека е боженствена игра :)
Ама само игра , како и сите други.
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
Ај бе не заебавај , јас цел живот играм шах па не гледам шаховски фигури.
Може си удрил нагло на шах , и од тоа ти е. :)
По сат - два на ден играв + онака во мало со другари :pipi:
 

Др.Офболи

Багабонти
Член од
13 јуни 2009
Мислења
145
Поени од реакции
3
Си играм преку нет, ама поглупо е од играње во живо..btw. кога играм со временско ограничување обавезно губам.. :)
Па ќе си ставеш повеќе време за имаш доволно време за да победиш!!!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Летово кога немаше што да се прави игравне шах со другарите од маало :)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Благодарение на дедо ми на некои 11-12 години научив да играм шах. Не дека сум Гаспаров па растурам се пред себе ама се заљубив во играва уште на прва. Штета што немам можност да играм почесто со некого.:)
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
974
Поени од реакции
308
Играм уште од 4/5 години и играва навистина претставува нешто извонредно, досега имам губено само од постари луѓе, додека сите кои се приближно на моја возраст ги мачкам на леб. Ако има некој заинтересирано да играме би можеле да пробаме да одиграме нешто онлајн или да се договориме да се сретнеме.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Играм уште од 4/5 години и играва навистина претставува нешто извонредно, досега имам губено само од постари луѓе, додека сите кои се приближно на моја возраст ги мачкам на леб. Ако има некој заинтересирано да играме би можеле да пробаме да одиграме нешто онлајн или да се договориме да се сретнеме.
Ајде ако имаш на Chesscube да изиграме 1-2 пред да почне фудбалот :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom