Шах

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.767
И што дека играш на брзопотезно. Пак можит противникот да те местит со Fritz бидејќи програмот го одигрува потегот за едно 3-4 секунди.
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
И што дека играш на брзопотезно. Пак можит противникот да те местит со Fritz бидејќи програмот го одигрува потегот за едно 3-4 секунди.
Ќе губиш многу повеќе време од мене, додека ги менуваш прозорците од chesscube и Фриц. Така што на крај ќе мораш сам да продолжиш да играш, а ако не си добар играч и во веќе изградена позиција или еднаква завршница , сигурно губиш.
 
D

Daedalus

Гостин
kako ste potpisani na chesscube ja Thethirdeye i sum 1665 rejting, ama odamna ne sum se stail na chesscube asalno, igram ko za 1750 rejting, poso tepav nekolku 1750 rejting pred nekolku dena, koj e za bujrum :))
 
M

Mamba.

Гостин
Кога бев помал играв шах, одев по турнири и такви работи...ама сега откажав, не играм веќе.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
kako ste potpisani na chesscube ja Thethirdeye i sum 1665 rejting, ama odamna ne sum se stail na chesscube asalno, igram ko za 1750 rejting, poso tepav nekolku 1750 rejting pred nekolku dena, koj e za bujrum :))
те додадов ihristov е мојот ник...може да одиграме некоја партија ако сакаш...глупа работа е само таму оваа CUBITS го направија шахот како покер...
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
Порано кога ке дојдеше лето секој ден се собриравме да играме со другари али сеа ни на крај памет не ми би ми дошло да играм али сеа кога ја видов темава па ми се заигра:)
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.453
Поени од реакции
20.215
која е најдобра шах програма за windows ???
 

rcs

One and Only
Член од
25 ноември 2012
Мислења
43
Поени од реакции
13
со дедо ми секоја недела XD :vozbud::)
--- надополнето: 2 декември 2012 во 21:13 ---
која е најдобра шах програма за windows ???
На интернет имаш колку сакаш на гугл само „ play chess free online “ и готово,
јас ја играм преку „Board Games 2011“ тоа е колекција од игри и има шах таму.
 
N

Nicky Santoro

Гостин
немам никаде и не сум играл можи 2-3 години
Кажи кај да се регистрирам и како да се најдеме ми се приигра :D
--- надополнето: 22 јануари 2013 во 01:45 ---
На chesscube еве акаунт имам поиграв малце,кој сака нека ме обавести да го преслушам :D
со истиов ник како и овде
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Знае ли некој како да се пријавам на Карпош Опен 2013?
 

Jugop

The Hobbit
Член од
27 декември 2012
Мислења
295
Поени од реакции
43
Здраво, ме интересира каде можам да најдам продавница за шах во Скопје, или книги за шах?
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Здраво, ме интересира каде можам да најдам продавница за шах во Скопје, или книги за шах?
и мене ме интересира за книгиве,ако добијаш некоја инф. прати ми на Приватна порака
 

Kajgana Shop

На врв Bottom