Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

O

Orion.

Гостин
Тешка вежба е не викам не, цела крв иде во глава како што рече deXterche, и плус стомачните се напрегаат.
,,Ништо не правиме браат, ако нема бол’’ :vozbud:
Прави ја со бучици полесно е, и повеќе ги осеќаш контракциите на мускулите, бар кај мене е така:smir:

Get big or die trying :wink:
:cuc:
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
820
Поени од реакции
290
E sega STRIKTNO stomak ako sakas da sredis bratce MORAS da pazis na ishrana.I samiot znaes kolku pivoto (jacmenot) duva vo stomak. Moj sovet ti e namaluvaj poleka alkohol.
Ne pijam pivo voopsto. 2-3 godini ne pijam ama ni kapka. I alkohol vo retki priliki. Ama pogolemiot del od rabotata mi e vo sedecka pozicija.

Ako nemas dovolno protein preku ishranata
Kolku e toa dovolno kolicinski?
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
Kako sto ti kazav, zavisi dnevno kolku vnesuvas, a posle trening ti e najpotrebno protein. Znaci bitno e kolku vnesuvas (vo gramaza)
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
фала на сите за одговорите. тие и ги правам, посебно разбојот. ама си викам да не не праам нешто ко што треба. иам малце салце, па ради тоа не се исцртани ко шо треба. ај трчам секој ебан тренинг, ваљда ќе се стопи скоро... не е многу ЧД
иначе, еве прашање до ѓоровски, КОЕ (течно)АМИНО ДА ГО ЗЕМАМ?
п.с. протеини земам од DYMATIZE и се осеќа резултат... мислам дека се топ.
edit- зелен чај vs. кофеин? што е подобро?
и нешто повеќе во врска со кофеинските апчиња? кога се зимаат, колку и сл?
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
прајте си дома склекови стомачни доста ви е:) не ви треба теретана:jaj:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
прајте си дома склекови стомачни доста ви е:) не ви треба теретана:jaj:
И мене истото ми го зборат. И јас така мислев. Се додека не отидов во теретана. Да видиш атмосфера, па некое женско газе да помине, да се фураш, да дигаш. Мераци.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
KENGUR
иначе, еве прашање до ѓоровски, КОЕ (течно)АМИНО ДА ГО ЗЕМАМ? Амино фуел од ТвинЛаб.
п.с. протеини земам од DYMATIZE и се осеќа резултат... мислам дека се топ. Ако тоа што го пишува на етикетата е истото тоа во кутијата, нема зашто да не бидат добри.
edit- зелен чај vs. кофеин? што е подобро? Две различни работи. Што сакаш да постигнеш?
и нешто повеќе во врска со кофеинските апчиња? кога се зимаат, колку и сл?
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Има ли везе возраста при одење у теретана? Сакам да почнам од нареден месец ама на кој и да му спомнам серат-рано е барем уште година-две. Иначе имам 16 години, 177цм со 60-63 кила и интензивно праам по дома вежби. Прашањето ми е дали треба прво да добијам на маса па да почнам со теретана и дали би влијаело на растот и развојот?:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom