Најубава Македонка! (со слики)

Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Дивајнчо барем да си напишала имињата на девојките шо се на сликите .. од овде само СКулгрл ја познавам другите нцк .. поз
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
MeToNo1[MkD] напиша:
Дивајнчо барем да си напишала имињата на девојките шо се на сликите .. од овде само СКулгрл ја познавам другите нцк .. поз
1. Немирна
2. Д Вепајар
3. Риал Грл
4. Ејсид и Мистичен :vozbud:
5. Шмизл Грл
6. Дејана

Ето Мето нумеро 1 ака. МКД, тоа се сите :helou: - Скул ја нема :toe:

@ Дивајн - Стварно убајни, алал да ти е :smir:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
ајТ кај сум забегал јас бе , ова со плавата коса мислев она да е али нема веза . сепак фака Викет и како шо кажа убајнии .
 

anathestar

...Зима*Снег...
Член од
25 јули 2007
Мислења
269
Поени од реакции
3
katarina stvarno e prekrasna, ama nadica gorgieva ne paga podolu vo ubavina ama neodamna gledav emisija so nejze i navistina ne znaese da se izrazuva a to voopsto ne me bendisa... a za devojkite sto se ubavi a ne se prijavuvaat na izbori mozebi nemaat dovolno samodoverba... a takvi "neotkrieni ubavici" gi ima vo izobilstvo11
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ај мамата...како сум ја пропуштил јас галеријата??? Само да се поправи и дестнејшн ГАЛЕРИЈА :pos::pos::pos:(стварно убави форумџијќи:))


Инаку според мене нај нај ми е КАтаринчето, па Сара(иако не сум по плавуши) но има ангелско лице, другооооо нема се е фотошоп и шминка.

А вие лажете се со Каролина и Елена, не се ништо посебно ама кога ќе се макнат во пудра мхм мхм...:)

Сара РУЛЗ!!!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Има ли некој слика од Анета Додевска мислам дека се викаше ама не сум сигурен.
А бе знаете онаа водителката шо беше на пулсирања-ако има некој одма нека става тука
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Слики заборавив!!!



Симпли бјутифул



И Сара (Марата) Леши
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.470
Оваа не е најубава, ама според она што се обидува да го направи заслужува секоја почит и поддршка.

Преку ВЕСТ до ПЛЕЈБОЈ
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Ексмис на Македонија и бинго девојка Сара Леши (20) ако го помине кастингот во Милано ќе биде првата македонска убавица која ќе се фотографира за американскиот магазин "Плејбој". Сара во Мајами ќе замине преку модната агенција " Воман" од Милано. [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]- Бев многу возбудена кога од "Вуман" ми понудија да се сликам за "Плејбој". За "Плејбој" бараат девојки како мене, едри, русокоси и долгоноги, а не анорексични манекенки. Ако биде се во ред, кон крајот на октомври треба да заминам во Мајами, во фамозната вила на Хју Хефнер, сопственикот на "Плејбој", вели Сара.[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Манекенката веќе два месеци интензивно вежба, слабее, вози ролерки и е на строг режим на исхрана. Додека му позираше на нашиот фоторепортер на јахта во Струга , вели дека вишокот килограми веќе ги симнала и дека моментно е задоволна со изгледот.[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]" Признавам дека малку се здебелив, но сега сум таман. Не сакам да сум слаба, оти тоа не ми стои. За да бидам "Плејбој" зајачица мора да си ги задржам сегашните мои облини", додава таа.[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Сара Леши беше мис на Македонија во 2004 година. Има снимено повеќе реклами, а се појавува и во спот на Јован Јованов. Моментно е бинго девојка. Каде и да се појави, во дискотеки, кафулиња , плажа, со својот сексапил предизвикува големо внимание. Летово се одмора во Охрид, а следната недела со другарките ќе замине на летување во Бува, Црна Гора.[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]З. Василевски[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Фото: Г.Чочков [/FONT]


 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Оваа не е најубава, ама според она што се обидува да го направи заслужува секоја почит и поддршка.
За што заслужува почит, за тоа што ќе оди да се е.е со Хју Хафнер????????????????????????????? Мислам дека сите знаат како се стига до плеј бој, прво кај Хафнер во спална па после:tapp::tapp:
катастрофи
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.470
Aman bre kakvi ste. Vie nekete da gledate momci so zgodni tela kako gi pokazhuvaat svoite muskuli naokolu, GOLI.

Sekoja devojka shto saka da pokazhe malku mefce e dobra devojka.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Мене барем на телевизија многу убава ми изгледа Јасмина Мукаетова. До пред некое време немав слушнато за неа, но кога ја видов на телевизија е многу убава.
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Здраво :) Денес имаше после вестите на А1 телвизија една кратка емисија мислам дека се викаше Eксклузив. Меѓудругото имаше кратко интервју со нашата манекенка Катерина Ивановска. За неа имав убаво мислење и ја сметав за дaлеку попаметна.. но какви изјави даде тотално ме разочара.. кој ја гледал емисијата знае.. а ќе ви кажам само дел од тоа што кажа. Водителката ја прашува демек, ете знаеме дека настапува на модни ревии и презентира креации на познати кореографи. Ја запраша дали би презентирала модели во Македонија.. И знаете каква беше реакцијата??? ЌВо Македонија?!??!(онака понижувачки :nesum: ) И демек.. не знам.. во стил демек тешко..ама зависи од висината на понудата нешто демек во тој стил.. :tapp: Добро што сакаше да каже со тоа? И зарем заборави од каде потекнува? А инаку има преубави македонки кои не сакаат да се експонираат а се многу поубави но ете сплетот на околности и дозволи на нејзе шанса и таа успешно се проби. Не заслужуваме да не понижува! :nenene:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.470
Драгана, ај да бидеме реални малку. Колкав е највисокиот хонорар што го добила Македонка за една ревија?!
Повеќе од 150 евра во Македонија гарантирам дека не добила ниту Натали.

Тоа е сеа на пример ти си хммм ај да кажеме слаткарка, и твоите слатки на светскиот пазар се продаваат за 1000-2000 па и повеќе евра и сеа те кани некој „организатор“ од МК и ти вели дека сака да му праиш слатки за 100 евра, без притоа да ти гарантира кога ќе ги добиеш тие пари, дали ќе имаш соодветни состојки за твоите производи итн.

Бај д веј манекенките се за да изгледаат убаво, пред се, НАЛИ.
Ако има и други таленти ќе стане супермодел, ако ептен ја бива ќе направи кариера и во друг бизнис без оглед на тоа дали е е или не е поврзан со модата.

Јас Катерина ептен ја сакам и и посакувам се најдобро.
Можеби според тебе не е најубава Македонка, но дефинитно е најфотогенична. И сега за сега е наша најуспешна манекенка.
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Драгана, ај да бидеме реални малку. Колкав е највисокиот хонорар што го добила Македонка за една ревија?!
Повеќе од 150 евра во Македонија гарантирам дека не добила ниту Натали.

Тоа е сеа на пример ти си хммм ај да кажеме слаткарка, и твоите слатки на светскиот пазар се продаваат за 1000-2000 па и повеќе евра и сеа те кани некој „организатор“ од МК и ти вели дека сака да му праиш слатки за 100 евра, без притоа да ти гарантира кога ќе ги добиеш тие пари, дали ќе имаш соодветни состојки за твоите производи итн.

Бај д веј манекенките се за да изгледаат убаво, пред се, НАЛИ.
Ако има и други таленти ќе стане супермодел, ако ептен ја бива ќе направи кариера и во друг бизнис без оглед на тоа дали е е или не е поврзан со модата.

Јас Катерина ептен ја сакам и и посакувам се најдобро.
Можеби според тебе не е најубава Македонка, но дефинитно е најфотогенична. И сега за сега е наша најуспешна манекенка.
И јас ја сакам и и посакувам се најдобро, но ако не и се доволни хонорарите можеше културно да каже, можеби би прифатила а не да се потсмева немој толку да ја оправдуваш! :nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom