Дали им верувате на гатачките (гатање)?

Член од
20 јануари 2009
Мислења
648
Поени од реакции
527
незнам дали низ темава е споменета една гатачка од с.Дедебалци, Битолско. Жената навистина ја има дарбата. Поќе е за луѓе со болести и такви работи, ама сепак можи секој да оди и да му кажи за животот општо. Гледа во пон,сре и петок, и луѓето одат уште од вечер и се закажват. Цел ден се чека. Сите луѓе биле задоволни од неа... Помагнала навистина, и навистина гледа.
и јас со другарчиња ојдовме еден ден. И тој ден треба да се пости, а ние не знаевме и сите се омрсивме, освен една другарка. И дојдеј и нашиот ред,влезе прво таја другаката, му кажа и на бегање му вика: речи му на другарите твој да не влегват, оти немат постено. и послем кога размисливме убо, нависина сите сме биле омрсени. и јас не вервав, ама ова....
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Не сум имал искуство со такви особи па неможам најкомпетентно да коментирам.
Но, вака пак не верувам.
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
ни ме интересираат такви работи, па ни му верувам
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
незнам има некои аматери,шо кажуваат некои општи работи што и јас можам да ги погодам и не сум била многу по такви работи,лани бев кај еден човек имав проблем со уроци и останав зачудена-од кај знаеше дека ке се селиме во друг стан,од кај знаеше како се викам јас и мајка ми и татко ми,како имав проблем со бременоста...ме читаше баш како буквар,првпат го гледам човекот и тој мене сигурно,незнам се збунувам од такви луге...
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Pa na nekogo veruvam na nekogo ne bas.Mene mi imaat kazano mnogu raboti koi navistina mi se ostvarile mnogu podocna. E sega ako e nesto koincidencija nemoze bas se da bide koincidencija,neli?
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
незнам дали низ темава е споменета една гатачка од с.Дедебалци, Битолско. Жената навистина ја има дарбата. Поќе е за луѓе со болести и такви работи, ама сепак можи секој да оди и да му кажи за животот општо. Гледа во пон,сре и петок, и луѓето одат уште од вечер и се закажват. Цел ден се чека. Сите луѓе биле задоволни од неа... Помагнала навистина, и навистина гледа.
и јас со другарчиња ојдовме еден ден. И тој ден треба да се пости, а ние не знаевме и сите се омрсивме, освен една другарка. И дојдеј и нашиот ред,влезе прво таја другаката, му кажа и на бегање му вика: речи му на другарите твој да не влегват, оти немат постено. и послем кога размисливме убо, нависина сите сме биле омрсени. и јас не вервав, ама ова....
Jas ova nemozam da go svatam,babata ve izbrkala zatoa sto ne ste postele toj den,taka?A pak taa na takov den gleda,a?Toa ne e grev isto taka?Ne razbiram?
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Хммм...Не верувам премногу,ама онака малку признавам,верувам.
Имам една случка која што ме натера да поверувам и во тоа малку,ме мрзи сега да пишувам премногу опширно што и како беше,само знам дека се чудев во способноста на таа жена [гатачка,секако].
Многу работи и погоди на баба ми,скоро се.И кажа што ја чека во иднина и испадна така како што кажа,до зборче.
Без разлика и покрај тоа,сеуште има делче во мене кое што мисли дека се тоа се измисленици и глупости со кои што не треба да се занимаваме.:toe:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ма како верување, јас би ги стрпал у затвор заради кривично дело- ИЗМАМА.
И тие гатачки, и оние стари вампирки што прават магии.
 
Член од
30 април 2009
Мислења
43
Поени од реакции
2
Veruvam site dosega sto mi gatale se mi pogodile.
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Ситуација на некоја од емисииве за гатање:

...вие имате дете?
- да имам.
"гатачот": или е машко или женско!

и на крај идиотов што се јави му вика фала, се ми погоди!



Не верувам!
Е, исти случај со тоа шо гледав и ја.

Гатач- Вашата сестра е мажена и сеуште нема деца...
Идиот шо се јавува-Немам сестра, брат имам помлад
Гатач- Ааа да се гледа овде помладо лице во семејството за кое сте многу приврзани и тој не е оженет нели?
Идиот- Да не е сеуште.
Гатач- Епа гледам свршенички прстен, ако има девојка ќе се земат ако нема се гледа женска силуета на неговиот љубовен пат.

И на шо да му верувам сега? Ко демек ја незнам оти брат ми не е оженет па он да ми кажува...Бог да чува.
Иначе не негирам оти има некои исклучоци со таква дарба ама ретки се а не на секој втор чекор како денес.
 
I

InF3cTeD

Гостин
јес дека има некој шо стварно погодуваат....ама и покрај тоа ја не веруам у такви работи а не ни одам на такво нешто(баење,гатање итн итн) од проста причина....не верувам
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Ne veruvam, kafeto i kartite kolku pati i da i prevrtis razlicni raboti ke ti "kazat".
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
449
Поени од реакции
16
Не верувам во ништо што неможам да видам така да не верувам!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom